منظور از priority دایرکت اینستاگرام چیست؟

what-is-meant-by-priority-direct-instagram-pic2

از جمله امکانات جدیدی که به برنامه محبوب اینستاگرام افزوده شده است ویژگی priority label یا برچسب اولویت در قسمت دایرکت می باشد. در صورتی که کنجکاوید بدانید که اینستاگرام با افزودن این مشخصه چه چیزی را در اختیار شما قرار داده و عملکرد آن در دایرکت برای چه چیزی است این بخش از مقاله برتر رایانه که به این موضوع خواهد پرداخت را از دست ندهید. این برنامه از آنجا که به طور دائمی در حال تکمیل است مشخصه ها و امکانات جدیدی به آن اضافه می شود و از این طریق کاربران خود را هیجان زده می کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با کاربرد و معنی کلمه priority در دایرکت اینستاگرام صحبت نمایید.

مقاله پیشنهادی : بررسی قابل شنود بودن تماس و چت های واتساپ از طرف دیگران

معنی کلمه priority در دایرکت اینستاگرام چیست؟

قابلیت priority به عنوان یک ویژگی جدید در اینستاگرام به حساب می‌آید و این امکان را به شما می دهد تا با کاربرانی که نسبت به دیگر افراد ارتباط دارید یک برچسب بیافزایید و از این طریق های چت خود را اولویت بندی نمایید. شما نمی توانید Priority Label را به نام هر کاربری بیافزایید و اینستاگرام با تجزیه و تحلیل کردن تعداد دفعات چت تان این تشخیص را می‌دهد که کدام کاربر از دوستان و کدام یک از فالوور های شما می باشد و از این طریق اولویت بندی را انجام می دهد.

در واقع این اصل بر حسب تعداد دفعاتی که به دوستانتان پیغام می دهید، سیستم برنامه بلافاصله مخاطبین اولویت دار تان را شناسایی خواهد نمود. با این اوصاف انتظار این را داشته باشید که برچسب ذکر شده را روی دوستان و آشنایانی که برایتان مهم است ببینید.

البته این قابلیت نیز بدون عیب نمی باشد و طبق گزارشاتی که اکثر کاربران داده‌اند این مشخصه به غلط چت ها را به عنوان اولویت برچسب‌گذاری می نماید. برای نمونه اگر کاربرد تنها چند بار پیام با فردی رد و بدل نموده پروفایل وی را در اولویت می گذارد.

نکته قابل توجهی که وجود دارد این است که این مشخصه در مرحله آزمایش بوده و اینستاگرام آن را برای تمامی کاربران در سراسر دنیا در دسترس قرار نداده است. با این اوصاف امکان دارد برخی از جزئیات آن بهبود پیدا کند و اگر کاربران به طور مداوم بازخورد منفی دهند این امکان را دارد تا به اینستاگرام راه پیدا نکند.

مقاله پیشنهادی : نحوه رفع مشکل عدم کار کردن Add Yours در اینستاگرام

نحوه فعال و غیرفعال کردن گزینه priority در دایرکت اینستاگرام

نحوه فعال و غیرفعال کردن گزینه priority در دایرکت اینستاگرام

جهت دسترسی به علامت priority در دایرکت اینستاگرام نسبت به دستگاه خود برنامه را باید از طریق گوگل پلی استور یا اپ استور آپدیت نمایید. برای این کار ابتدا برنامه را اجرا کرده و پس از به روزرسانی در قسمت سمت راست بالا به قسمت دایرکت مراجعه کنید. کاربرانی که بیشترین گفتگو را با آنها داشته اید یک برچسب در زیر نام خود خواهند داشت.

جهت دستیابی به این برچسب احتیاجی نیست شما کار خاصی انجام دهید. اگر قادر به پیدا کردن برچسب نیستید بدان معناست که شما یا طرف مقابل تان به اندازه کافی در ارتباط با هم نبوده اید و اگر از اینستاگرام بیشتر برای چت های خود استفاده کنید این برچسب به طور خودکار برای تان ظاهر خواهد شد.

در واقع الگوریتم اینستاگرام همواره اولویت را شناسایی نمی کند و برچسب هویدا نخواهد شد، در این صورت پیش از ادامه چت های خود در برنامه کمی صبر نمایید تا الگوریتم ها موفق به تشخیص میزان چت شما با دیگر کاربران شود.

حال اگر بخواهید برچسب اولویت را در دایرکت اینستاگرام یا همان فعال یا غیر فعال کنید. این مشخصه اختیاری نبوده و به طور اتوماتیک پس از آخرین آپدیت فعال خواهد شد. در نتیجه هیچ راهی جهت غیر فعال کردن ویژگی Priority Label وجود ندارد و زیر نام کاربرانی که توسط آن برنامه مهم تلقی می شوند ظاهر خواهد شد.

همچنین می توانید با عدم برقراری ارتباط با فرد برای چند روز و چت کردن با شخص دیگر این برچسب را پاک کرده و آن را به کاربر دیگر انتقال دهید.

در مورد اینکه ارسال برچسب در دایرکت اینستاگرام مفید است یا نه باید گفت که مفید واقع خواهد شد اما تمامی کاربران آن را نمی پسندند. هنگامی که اینستاگرام متوجه شود که چگونه تعاملات را به طور صحیح ارزیابی کند برچسب را به افراد مناسب اختصاص خواهد داد و مفیدتر خواهد شد. با این اوصاف نیز این اتفاق می ‌افتد که کاربران راحت ‌تر به چت ها دسترسی یافته و از طرفی اگر این ویژگی به اشتباه اولویت نمایی کند به طور طبیعی کاربر ناراضی خواهد شد زیرا افراد تصادفی در بالای صفحه دایرکت اینستا ظاهر شده و این ویژگی عملاً بی فایده خواهد بود.