روش های استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول

ways-to-use-an-emergency-umbrella-service-pic-1

گاهی از مواقع پیش می آید که احتیاج به برقراری تماس ضروری و فوری وجود دارد اما سیم ‌کارت موبایل شارژ کافی برای برقراری ارتباط را ندارد. در این شرایط کاربران می ‌توانند به صورت اینترنتی و یا حضوری به خریداری شارژ سیم کارت بپردازند، اما متاسفانه گاهی از مواقع عدم دسترسی به اینترنت و همراه نداشتن پول باعث می ‌شود تا نتوانید سیم کارت خود را شارژ کنید. در چنین شرایطی می توانید از سرویس چتر اضطراری همراه اول کمک بگیرید. در واقع به این صورت می ‌توانید از دیگران درخواست تماس یا شارژ داشته باشید و تماس ضروری خود را برقرار کنید. در ادامه در خصوص نحوه استفاده از این سرویس اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار خواهد گرفت بنابراین پیشنهاد می دهیم تا حتماً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت اینترنت رایگان همراه اول ایرانسل و رایتل

فعال سازی سرویس چتر اضطراری همراه اول

فعال سازی سرویس چتر اضطراری همراه اول به سادگی میسر می باشد و برای این کار کافی است کد USSD زیر را در گوشی موبایل خود شماره گیری نمایید. در واقع برای فعال سازی این سرویس می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا در گوشی موبایل خود کد #۲۶*۱۰* را وارد کرده و سپس روی دکمه تماس ضربه بزنید.

سرویس چتر اضطراری همراه اول - درخواست شارژ

به این صورت صفحه جدیدی برایتان باز خواهد شد که در آن دو گزینه درخواست تماس و درخواست شارژ نمایش داده می شود. در صورتی که قصد درخواست تماس از دیگران را دارید عدد ۱ را وارد کرده و سپس روی Send تپ نمایید.

سرویس چتر اضطراری همراه اول - درخواست تماس

همچنین شما می توانید برای دسترسی مستقیم به این گزینه کد دستوری #۲۶۱*۱۰* را شماره گیری کنید.

پس از انجام این کار در صفحه جدید لازم است تا شماره فرد مورد نظر را وارد کرده و Send را تاچ نمایید.

پس از وارد کردن شماره فرد مورد نظر درخواستتان ثبت می ‌شود و نتیجه از طریق پیامک گزارش خواهد شد. بنابراین لازم است منتظر دریافت پیامک از طرف همراه اول باشید.

در صورتی که درخواست شما تایید شود پیامی با مضمون “مشترک گرامی درخواست تماس شما به شماره *********** ارسال شد” دریافت می کنید و در صورتی که شخص مورد نظرتان تمایل داشته باشد می تواند به برقراری تماس با شما بپردازد.

البته این نکته را لازم است در نظر داشته باشید که گاهی از مواقع با شماره گیری این کد، پیغام “مشترک گرامی اعتبار شما بیش از ۲۰ تومان می باشد” را دریافت خواهید کرد. در چنین شرایطی امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد و می توانید با برقراری تماس یا ارسال پیام شارژ خود را به کمتر از ۲۰ تومان رسانده و مجدداً تلاش نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش سرعت اینترنت همراه اول

فعال کردن سرویس چتر اضطراری همراه اول برای درخواست شارژ

اما در کنار درخواست تماس با استفاده از سرویس چتر اضطراری همراه اول می توانید از افراد مورد نظر خود درخواست شارژ نیز داشته باشید. بنابراین برای درخواست شارژ کد #۲۶*۱۰* شماره گیری کرده و منتظر پاسخ سرور باشید.

پس از آن در صفحه جدید گزینه ۲ را وارد نمایید و روی Send ضربه بزنید.

درخواست شارژ اضطراری در اپراتور همراه اول

در این قسمت نیز شما می توانید به صورت مستقیم و با شماره گیری کد #۲۶۲*۱۰* به این مرحله دسترسی پیدا کنید.

حال شماره فرد مورد نظر را وارد کرده و روی Send تپ نمایید.

به این صورت درخواست شما ثبت می شود و پیغام زیر را دریافت خواهید کرد:

“درخواست شما ثبت و نتیجه از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد”

پس از دریافت این پیام می توانید روی Ok ضربه زده و منتظر بمانید. به این صورت پیامی با مضمون “مشترک گرامی درخواست شارژ شما به مشترک شماره *********** ارسال شد دریافت خواهید کرد و فرد مورد نظر می تواند بسته به نظر خود درخواست را تایید کرده و به این صورت هزار تومان شارژ اعتباری برای تان ارسال نماید.

بیشتر بخوانید: نحوه خرید بسته اینترنت همراه اول و ایرانسل

در این طرح نیز اگر شارژ شما بیشتر از ۲۰ تومان باشد امکان درخواست شارژ وجود ندارد.

دریافت شارژ اضطراری همراه اول

امیدواریم مطالعه این مطلب برایتان مفید بوده باشد و با استفاده از آن بتوانید در مواقع اضطراری از دوستان و آشنایان خود درخواست شارژ کنید. از همراهی شما سپاسگزاریم و در انتها پیشنهاد می دهیم تا از دیگر مقالات موجود در سایت دیدن نمایید که شامل آموزش شبکه های اجتماعی، آموزش فتوشاپ، آفیس، ویندوز و… می ‌شوند. همچنین شما می توانید در قسمت دیدگاه ها نظرات، پیشنهادات، انتقادات و یا سوال های خود را با ما در میان بگذارید.