شیوه‌ های انتقال اس ام اس از اندروید به گوشی دیگر

transfer-messages-android-to-android-facebook2

با وجود شبکه های اجتماعی مختلف و دنیای گسترده اینترنت هنوز هم اس ام اس از محبوبیت خاصی برخوردار است. گاهی ممکن است پیامک های متنی یا همان اس ام اس برایتان ارسال شود و بخواهید آن را با ارتقاء گوشی خود همچنان داشته باشید. از آنجا که این پیامک‌ ها اطلاعات مهمی در رابطه با کسب و کار یا زندگی شخصی‌ تان را در بر می گیرد در صورت خریداری یک گوشی جدید یا دو گوشی اندروید می توانید اطلاعات مهم را انتقال دهید. اکثر کاربران نمی دانند که این کار را باید به چه صورت انجام دهند. این مقاله از برتر رایانه را دنبال کنید تا در رابطه با شیوه های انتقال اس ام اس از اندروید به گوشی جدید اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم. با این کار شما می توانید تمامی اس ام اس های خود را به گوشی جدید منتقل نمایید، در ادامه با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : شیوه‌ های دایورت اس ام اس در گوشی | مخصوص تمامی مشترکین

انتقال اس ام اس از اندروید با استفاده از نرم افزار SMS Backup & Restore

برنامه SMS Backup & Restore برای انتقال اس ام اس به خط دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و این قابلیت را دارد تا از طریق آن بتوانید پیامک ها، گزارش های تماس و اس ام اس ها را در فضای ذخیره سازی ابری مانند Google Drive، Dropbox و OneDrive بکاپ بگیرید.

ریکاوری کردن در گوشی جدید با برنامه SMS Backup & Restore انتقال اس ام اس از اندروید با استفاده از نرم افزار SMS Backup & Restore برنامه SMS Backup & Restore برای انتقال اس ام اس به خط دیگر

پس از بکاپ گیری از پیامک های خود از طریق همین برنامه می توانید اطلاعات خود را بر روی گوشی دیگر ریکاوری کنیمد. این برنامه بر روی هر گوشی اندروید نصب می شود و با نصب و اجرای آن در دو گوشی اندروید می توانید از اس ام اس گوشی قدیمی خود بکاپ بگیرید.

برای این کار برنامه را باز کنید و backup را انتخاب نمایید. پیام‌هایی که مد نظرتان است را انتخاب و فضای ذخیره سازی جهت ذخیره فایل Backup انتخاب کنید و در آخر گزینه بکاپ را بزنید.

برای ریکاوری کردن در گوشی جدید نیز برنامه SMS Backup & Restore را باز نموده و بر روی آیکون سه نقطه تب نمایید و restore را بزنید. نسخه های پشتیبانی که میخواهید ریکاوری شوند را انتخاب و در آخر بر روی Restore و OK تب کنید.

مقاله پیشنهادی : شیوه های دانلود و نصب برنامه و بازی اندروید | بدون گوگل پلی

نحوه انتقال اس ام اس از گوشی اندروید به سامسونگ از طریق برنامه Samsung Smart Switch

Samsung Smart Switch به عنوان یکی از برنامه های رسمی سامسونگ به حساب می‌ آید و این اختیار را به کاربر می دهد تا اس ام اس های گوشی خود را به سیم کارت دیگری منتقل کنند. شما از طریق قابلیت های این برنامه می توانید مخاطبین، تقویم، پیام ها، عکس ها، موسیقی ها، فیلم ها، گزارش های تماس، یادداشت ها،  هشدارها و غیره را نیز منتقل کنید.

نحوه انتقال اس ام اس از گوشی اندروید به سامسونگ از طریق برنامه Samsung Smart Switch

با نصب Samsung Smart Switch در گوشی جدید و قدیم اندروید خود در گوشی قدیمی بر روی  Send Data تب نموده و روش انتقال Wireless را برمی گزینید. پس از آن پیام ها را انتخاب نموده و بر روی دکمه Send ضربه بزنید.

در گوشی سامسونگ جدید خود بر روی OK تب نموده تا فرایند انتقال اس ام اس به گوشی دیگر آغاز شود. در نهایت نیز برای اتمام کار بر روی Done بزنید.

مقاله پیشنهادی : معرفی فیلتر شکن قوی برای اندروید | نصب فیلترشکن امن

روش انتقال اس ام اس از اندروید به گوشی جدید با بلوتوث

در صورتی که تمایل به دانلود و نصب برنامه برای انتقال اس ام اس ندارید می توانید از بلوتوث گوشی خود sms  ها را منتقل نمایید. روش انتقال اس ام اس از اندروید به گوشی جدید با بلوتوث به این صورت است که ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه Bluetooth را انتخاب کنید.

سپس با اتصال دو گوشی به یکدیگر در گوشی در برنامه Message یا پیام های خود را باز نمایید. مکالمه هایی که می خواهید ارسال کنید را باز کنید. پیام را چند ثانیه فشار دهید و بعد Share و سپس Bluetooth را انتخاب کنید.

بر روی نام گوشی مقصد تب کرده و  Send را انتخاب کنید. در گوشی جدید خود بر روی Accept تب کنید تا پیامک های ارسال شده از دستگاه قدیمی خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که sms های انتقال داده شده ممکن است به طور مستقیم در برنامه Message یا پیامک گوشی تان نشان داده نشود و در قالب یک فایل html منتقل گردد.

نحوه انتقال اس ام اس با اکانت گوگل از طریق یک خط به خط دیگر

گوگل این امکان را به کاربران خود می دهد تا از طریق اکانت پیامک ها، مخاطبین، عکس ها، تنظیمات دستگاه و غیره نسخه پشتیبان تهیه کنند. برای این کار می توانید این نسخه پشتیبان را در هر دو گوشی اندروید و با استفاده از همین اکانت ریکاوری کنید.

در گوشی قدیمی اندروید به مسیر  Settings > Backup & reset > Back up my data  رفته و اطمینان یابید که پیام ها فعال است، سپس بر روی Back Up Now تب نمایید.

در گوشی جدید خود نیز به مسیر Settings > Accounts > Add Account بروید و اکانت گوگل را بیافزایید .جهت ریکاوری نسخه بک آپ نیز کافیست به مسیر Settings > Backup & reset  رفته و Automatic restore را فعال کنید.

برنامه Coolmuster Mobile Transfer جهت انتقال اس ام اس از اندروید به گوشی دیگر

برنامه Coolmuster Mobile Transfer به عنوان یک برنامه انتقال داده است که از طریق آن می توانید به انتقال اس ام اس به گوشی جدید اقدام کنید. از این برنامه علاوه بر انتقال اس ام اس برای انتقال فایل های دیگه از جمله برنامه ها، انتقال دفترچه تلفن، مخاطبین، موسیقی، عکس ها، فیلم ها، گزارش های تماس و غیره استفاده می شود.

برای انتقال اس ام اس به گوشی دیگر ابتدا برنامه را نصب و اجرا کنید و پس از آن نوار ابزار Mobile Transfer را انتخاب نمایید. برای اتصال هر دو گوشی اندروید به یکدیگر می توانید از کابل usb استفاده کنید. از این طریق باید ویژگی USB debugging در هر دو گوشی فعال باشد.

پس از آن برنامه به طور خودکار دستگاه های تان را شناسایی می کند. گزینه Text Messages را از لیست انتخاب نموده و پس از آن روی دکمه Start Cope کلیک نمایید تا پیام های متنی به یکباره در گوشی جدید تان منتقل شود.