شیوه های دانلود و نصب برنامه و بازی اندروید | بدون گوگل پلی

ways-to-download-and-install-android-apps-and-games-org-pic

با توجه به شرایط کنونی کشور و فیلتر شدن بسیاری از برنامه های کاربردی و بازی های آنلاین در گوشی های آندروید بسیاری از کاربران به دنبال داشتن لینک مستقیم از برنامه ها و بازی ها می باشند تا در مواردی به غیر از گوگل پلی بتوانند برنامه ها و بازی های خود را دانلود نمایند. در واقع با وجود مارکت های مختلف و جایگزینی آن با گوگل پلی می توانید برنامه ها را از طریق این مارکت ها دانلود کنید که هر یک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود است. برای آشنایی با شیوه دانلود و نصب برنامه و بازی های بدون گوگل پلی در اندروید با برتر رایانه همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : روش های رفع مشکلات آپدیت گوگل پلی سرویس

نحوه نصب برنامه در اندروید بدون گوگل پلی

پیش از آنکه بخواهید برنامه ها و بازی های اندرویدی را به غیر از گوگل پلی در برنامه دیگر دانلود و نصب کنید ابتدا می بایست در تنظیمات برنامه یا منبع را تایید و مجاز کنید، در غیر این صورت برای نصب و دانلود به مشکل خواهید خورد. جهت فعال سازی قابلیت  Unknown sources یا همان نصب از منابع ناشناس در اندروید ابتدا وارد تنظیمات گوشی خود شوید. سپس در صفحه اصلی تنظیمات گزینه  Apps بیابید و بر روی آن ضربه یا تب نمایید.

در صفحه جدید باز شده بر روی settings پایین صفحه بزنید. در بخش Advanced  گزینه Special access ضربه زده تا باز شود.

با این کار گزینه های بیشتری نشان داده شده و پس از آن گزینه Special app access را انتخاب کنید.

سپس به قسمت Install unknown apps بروید و برنامه هایی که میتوانید به نصب از طریق آن برنامه ها دسترسی بدهید را ببینید. حال بر روی یکی از آنها به دلخواه ضربه زده و برای نمونه Chrome را انتخاب نمایید.

سپس روی گزینه Allow from this source ضربه زده تا فعال شود. حالا اگر شما بخواهید از این منبع نصب کنید اندروید این اجازه را خواهد داد.

نصب فایل APK از طریق نسخه های ۶ و ۷ گوشی اندروید

اگر گوشی اندروید شما قدیمی تر است و از نسخه های ۶ و ۷ پشتیبانی می کند می توانید وارد تنظیمات گوشی خود شده و در صفحه تنظیمات بر روی Security تب نمایید.

در قسمت سکوریتی تمام گزینه های امنیتی موجود می باشد که در نهایت بر روی Unknown sources ضربه بزنید تا فعال گردد. با فعال نمودن گزینه Unknown sources از منابع ناشناس می توانید برنامه دانلود کنید.

فعال سازی گزینه یا نصب منابع ناشناس در گوشی های اندروید سامسونگ

در صورتی که گوشی اندرویدی شما سامسونگ می باشد باید همین کار را انجام دهید تا بتوانید هر منبعی که می خواهید برنامه موردنظرتان را نصب کنید.جهت انجام این کار در گوشی های سامسونگ تنظیمات را باز کنید. در تنظیمات Biometrics and security قسمت را بیابید و روی آن ضربه بزنید تا باز شود.

در صفحه Biometrics and security را به سمت پایین بکشید تا گزینه Install unknown apps را مشاهده نمایید، حال بر روی  Install unknown apps ضربه زده تا وارد صفحه بشوید.

مجدد شما لیستی از برنامه هایی که می توانید از طریق آنها برنامه دیگری را نصب کنید می‌بینید حال بر روی برنامه مورد نظر طب نمایید.

در صفحه بعد Allow from this source فعال کنید، حال از طریق منابعی که به آنها اجازه داده اید برنامه موردنظرتان را دانلود و نصب نمایید.

نحوه به روز رسانی و نصب برنامه تلگرام بدون گوگل پلی

اگر به دنبال منبعی هستید که برنامه های مختلف را بتوانید نصب کنید و از طرفی به گوگل پلی دسترسی ندارید می توانید این کار را از طریق APK Mirror انجام دهید. APK Mirror حاوی برنامه‌ها و بازی‌ های گوناگونی است که هر کدام ویژگی‌ های مختلفی دارد و برای آسان‌ تر کردن مخاطبین خود راه اندازی شده است. آپدیت ها در این مایکت به طور مرتب قرار می گیرد تا از این طریق بتوانید اپ های خود را آپدیت کنید.

نحوه کار با این مارکت بسیار آسان است و پیچیدگی خاصی ندارد. حال برای دانلود ابتدا باید مرورگر مورد نظر خود را باز کنید. سپس در قسمت سرچ نام برنامه یا بازی مورد نظر خود را تایپ کنید. این قسمت کلیه برنامه ها و بازی هایی که نامشان مشابه نام تایپ شده است به شما نشان خواهد داده شد. برنامه مورد نظر خود را بیابید و بر روی آن تب کنید، پس از ضربه زدن روی برنامه گزینه دانلود یا آیکون آن که به شکل فلش است به سمت پایین می باشد ضربه بزنید تا دانلود شود، پس از دانلود برنامه را نصب نمایید.

برای نصب برنامه تلگرام بدون گوگل پلی می توانید از آمازون استفاده کنید. این مارکت برنامه های پولی و رایگان بسیاری را در اختیار مخاطبان اندروید خود می‌گذارد تا آنها را دانلود و استفاده کند. برای نصب فایل بر روی گوشی از طریق آمازون کافی نام برنامه موردنظرتان را در بخش سرچ آمازون بزنید و از میان اپ هایی که پس از جستجو یافتید بگردید و اپ مورد نظر خود را پیدا کنید. حال در صفحه باز شده داده هایی در رابطه با برنامه می توانید مشاهده کنید، سپس برای دانلود روی Download تب نمایید.

شیوه دوم برای دانلود تلگرام اصلی، از طریق لینک مستقیم استفاده از برنامه APKPure می باشد. برنامه APKPure به عنوان یک جایگزین بسیار مناسب برای گوگل پلی بوده که میتوان اب های جدید را دانلود و برنامه های خود را آپدیت کنید. دیگر برنامه های معرفی شده را در دسته بندی های مختلف دارد و برنامه ها و بازی های خود را به طور مرتب قرار داده تا شما آسان تر بتوانید برنامه یا بازی مورد نظر را بیابید. بر

برای نمونه با نصب فایل  APK تلگرام می‌ بایست دسته بندی های شبکه اجتماعی را مشاهده کنید. هنگامی که به تب Updates وارد شده اید می توانید برنامه های خود که نسخه های به روز آن در دسترس است را  مشاهده نموده و برای به روز رسانی برنامه تان بر روی Updates در کنار برنامه ها بزنید.

اگر برنامه مورد نظر را می دانید احتیاجی نیست که در قسمت دسته بندی ها به دنبال برنامه بگردید و در بخش جستجو نام برنامه را وارد کنید و در میان برنامه ها بر روی برنامه مورد نظر تب نموده و یک سری اطلاعات در رابطه با برنامه مورد نظر را مطالعه کنید. سپس در بخش  Comments می توانید نظر سایر کاربران را بخوانید تا عملکرد برنامه را ببینید. همچنین در قسمت Related می توانید برنامه های مشابه دیگر را مشاهده نموده و در صورت دلخواه آنها را مشاهده و دانلود کنید.

نحوه نصب برنامه اینستاگرام بدون گوگل پلی

برای نصب برنامه اینستاگرام بدون گوگل پلی می توانید از طریق ربات تلگرامی apkdl_bot@ که در آن اب های مختلفی وجود د.ارد دانلود و نصب نمایید. جهت استفاده از این ربات تلگرامی باید وارد ربات تلگرام خود شوید و پس از آن قسمت start/ یا شروع کار نمایید.

با انجام این کار ربات شروع شده و یک سری اطلاعات را در اختیارتان قرار می دهد. حالا ربات از شما می خواهد نام اپلیکیشن را وارد نمایید. در صورتی که میخواهید فایل APK ایمو  را بیابید کافیست Imo برای ربات ارسال کنید. حالا باید اسم برنامه موردنظرتان را به صورت صحیح وارد نموده و در غیر اینصورت ربات نمی تواند در نتایج برنامه شما را نشان دهد.

هنگامی که شما نام برنامه را وارد کردید در چند ثانیه ربات کلیه برنامه هایی که نام مشابه دارد را به شما نمایش می دهد. برنامخ مورد نظر را پیدا کرده و روی آن تب نمایید تا دانلود شود. پس از پایان دانلود مجدداً بر روی فایل ضربه زده تا فایل نصبی شروع به نصب در گوشی اندروید کند.

نحوه دانلود بازی برای اندروید با لینک مستقیم بدون گوگل پلی

در صورتی که از طرفداران بازی های اندرویدی هستید و از طریق گوگل پلی نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید می توانید از برنامه ایرانی مایکت استفاده کنید.

 

 

برای دانلود بازی برای اندروید بدون گوگل پلی مایکت دارای دسته بندی های مختلفی است که با سرعت می توان نام برنامه را سرچ نموده و آن را دانلود کنید. در مایکت قابلیت دانلود زمان دار وجود دارد یعنی برنامه را به گونه ای تنظیم کنید که در ساعات خاص برنامه ها را دانلود کند.

با این کار اگر اینترنت شما برای ساعت خاصی باشد به راحتی می‌توانید با آنها برنامه را دانلود کنید. با برنامه مایکت نیز به راحتی می‌توانید میان دسته‌بندی‌ ها بگردید و برنامه مورد نظرتان را با توجه به دسته بندی مایکت بیابید. همچنین می توانید روی آیکون سرچ ضربه زده و نام بازی یا برنامه را وارد کنید.

برای نمونه جهت دانلود فایل APK توییتر، Twitter را در قسمت جستجو تایپ کنید و پس از آن روی آیکون برنامه ضربه زده تا وارد صفحه دانلود شود. در صفحه باز شده بر روی Download زده تا برنامه دانلود شود.

نحوه یافتن فایل APK به این صورت است که برای نمونه جهت نصب فایل APK واتساپ و باقی برنامه های دانلود شده فایل منیجر به صورت پیش فرض روی گوشی را باز کنید. برنامه مدیریت فایل File Manager از نام های مختلفی با توجه به مدل گوشی تان داشته باشد. پس از آن وارد قسمت Downloads شده و در پوشه دانلود کلیه فایل های دانلود شده قرار دارد.

بر روی اپ مورد نظر ضربه زده و آن را نصب کنید.