شیوه‌ های دایورت اس ام اس در گوشی | مخصوص تمامی مشترکین

ways-to-divert-sms-in-the-phone-org-pic

تا به امروز حتماً یک بار تماسی را جهت پاسخگویی از دستگاهی به دستگاه دیگر دایورت نموده اید. اما حالا شما می توانید علاوه بر منتقل کردن تماس های دریافتی خود اس ام اس یا پیامک های گوشی خود را نیز دایورت نمایید. در واقع این کار برای افرادی که دارای چند گوشی تلفن هستند بسیار کارآمد می باشد و دیگر دغدغه پاسخگویی جداگانه به پیامک های هر یک از گوشی ها را ندارند. استفاده از قابلیت دایورت در گوشی های اندروید و آیفون برای تمامی مشترکین ایرانسل، همراه اول، رایتل و غیره فراهم آمده است. در این مقاله از برتر رایانه قصد داریم تا به صورت یک به یک آموزش دایورت اس ام اس برای اپراتور های داخلی ، دستگاه های اندروید و iOS بدون برنامه و از طریق برنامه را ارائه دهیم در ادامه با ما همراه باشید.

 

نحوه دایورت اس ام اس در گوشی های اندروید و آیفون برای مشترکین همراه اول

برای دایورت اس ام اس در گوشی های اندروید و آیفون برای مشترکین همراه اول احتیاج به هیچ گونه نصب برنامه و یا فعال بودن اینترنت گوشی تان نیست. تنها برای این کار از طریق سرویس انتقال پیامک همراه اول به کد #۳۱*۱۰* می توانید اقدام کنید.

پس از انجام این کار در صفحه شماره گیر گوشی خود گزینه هایی شامل : ۱- اعلام وضعیت بسته فعلی ۲- انتقال پیامک ۳- کپی پیامک برای تان نشان داده خواهد شد.

اکنون جهت انتقال پیامک شماره ۱ را وارد کنید و برای کپی کردن پیام نیز به شماره همراه اول دیگر باید عدد ۲ را وارد نمایید. توجه کنید که برای دایورت کردن اس ام اس همراه اول می بایست ماهانه ۵۰۰ تومان پرداخت کنید.

همچنین کدهای دستوری زیر برای دایورت پیامک در حالت های مختلف وجود دارد :

-برای دایورت اس ام اس در حالت عادی کد دستوری : *۲۱*شماره مقصد#
-جهت دایورت در زمان مشغول بودن کد دستوری : *۶۱*شماره مقصد#
-برای دایورت در زمانی که قادر به پاسخگویی نیستید کد دستوری : *۶۲*شماره مقصد#
-همچنین برای دایورت پیامک زمانی که در دسترس نیستید باید کد دستوری : *۶۷*شماره مقصد# را وارد کنید.

در واقع منظور از شماره مقصد در واقع شماره همراه ایست که میخواهید پیامک را با آن دریافت کنید.

در صورتی که پس از گذشت مدت زمانی دیگر تمایل نیستید تا پیامک شما منتقل شود می بایست کد دستوری #۳۱*۱۰* را شماره گیری کنید.

پس از آن نیز با انتخاب گزینه ۱ و مجدد ۱ را وارد نموده و با انتخاب گزینه ۲ نیز عدد ۲ را وارد نمایید. با این کار پیامکی مبنی بر لغو دریافت خواهید کرد. در صورتی که میخواهید دایورت پیامک به شماره خاصی را غیرفعال کنید اما همواره قابلیت دایور برای شما فعال است می‌ توانید از کدهای زیر نیز استفاده کنید:

-کد لغو دایورت خط همراه اول در حالت عادی : #۲۱#
-کد دستوری دایورت حین مشغول بودن خط : #۶۱#
-کد دستوری دایورت در زمان عدم پاسخگویی : #۶۲#
-همچنین کد دایورت پیامک زمانی که در دسترس نیستید :#۶۷#

توجه داشته باشید مواردی که در بالا به آنها جهت دایورت پیامک پرداختیم تنها برای مشترکین خطوط همراه اول می باشد و برای اپراتور های رایتل و ایرانسل کارایی ندارد.

*در حال حاضر دایورت اس ام اس توسط این کدها به اپراتور های ایرانسل و رایتل امکان پذیر نیست*

نحوه دایورت اس ام اس گوشی آیفون به دیگر دستگاه های iOS

دایورت اس ام اس گوشی آیفون نیز با دستگاه های آیپد، آیپاد و مک امکان پذیر است. برای این کار از گوشی آیفون خود وارد مسیر Settings > Messages > Send & Receive شوید. سپس در دستگاه مک Messages را باز کنید.

پس از آن به مسیر Messages > Preferences رفته و بر روی iMessage  کلیک نمایید. یاید با یک اپل آیدی در هر دو دستگاه وارد شوید، برای اینکار در آیفون به مسیر Settings > Messages > Text Message Forwarding  بروید.

اکنون انتخاب کنید که کدام دستگاه می تواند پیام را از آیفون دریافت کند یا به آن بفرستد. در صورتی که از ابزار هویت دو مرحله‌ای استفاده نمی کنید، در هر دو دستگاه کدی ظاهر خواهد شد که آن را باید در آیفون خود وارد کنید.

با این کار هر زمان موبایل‌ تان به وای فای اینترنت وصل باشد پیامک های جدید به آن دستگاه مورد نظر ارسال خواهد شد. در صورتی که میخواهید پرونده های قدیمی تان را به دستگاه انتخابی ارسال کنید بر روی آیکون پیام هاس جدید زده و انگشت خود را نگه دارید. سپس بر روی More زده تا پیام ها انتخاب شود. پس از آن بر روی علامت فلش بزنید و شماره را وارد کنید، در آخر نیز بر روی آیکون Send بزنید.

دایورت پیامک از طریق دانلود برنامه SMS Divert

نرم افزار دایورت پیامک تحت عنوان SMS Divert جهت دایورت اس ام اس در گوشی آیفون و اندروید را نصب و اجرا نمایید. از قابلیت های این برنامه آن است که با فشردن یک دکمه قابلیت دایورت در گوشی فعال و غیرفعال خواهد شد.

علاوه بر این می توانید شماره هایی که نمی خواهید پیامک آن را دریافت کنید یا تنها پیامک شماره هایی را دریافت کنید که تمایل به دریافت آن در گوشی هستید. همچنین می توانید پیامک ها را برحسب شماره ای که از آن دایورت شده اند، دسته بندی نمایید.

*توجه داشته باشید دانلود این برنامه از طریق کافه بازار به صورت پولی تا ۵۰۰۰ تومان برایتان هزینه در بردارد*

دانلود برنامه SMS forwarder

برنامه دایورت پیامک دیگر تحت عنوان SMS forwarder گزینه مناسبی برای انجام این کار است. شما میتوانید از طریق این برنامه پیامک های خود را در چندین دستگاه کنترل کنید. برای این کار کافیست برنامه را نصب و اعلان آن ها را تنظیم کنید تا بتوانید آنها را در دستگاه های دیگر دریافت کنید.

با دانلود و اجرای برنامه بر روی AGREEMENT بزنید تا به آن مجوز دسترسی پیامک ها را بدهد و سپس بر روی ALLOW بزنید. برای این که بتوانید پیامک های خود را به ایمیل ارسال کنید روی SET UP EMAIL بزنید. پس از آن سه گزین تحت نام‌ های None، Via Gmail API، Via SMTP در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

در صورتی که اکانت جیمیل ندارید می توانید از SMTP استفاده نمایید با انتخاب گزینه ای جیمیل چند صفحه برای تان نمایان خواهد شد. در صورتی که میخواهد مجوز دسترسی را دهید تا برنامه بتواند با ایمیل پیامک های شما را فوروارد کند باید بر روی SEND TEST EMAIL بزنید و آن را تایید نمایید.

شیوه به کارگیری برنامه دایورت پیامک به ایمیل و غیره از طریق SMS forwarder

حال که دایورت اس ام اس به ایمیل را انجام دادید باید گزینه Battery Optimization قطع کنید تا اطمینان یابید برنامه در پس زمینه فعال است و پیامک ها را ارسال کند.

جهت انجام این کار وارد قسمت SETTING و سپس All apps شوید.

SMS Forwarder را پیدا نموده و بر روی آن بزنید.

سپس بر روی Don’t allow و OK بزنید و وارد برنامه شوید و روی گزینه DONE تب نمایید.

در صورتی که تمایل ندارید تا کلیه پیامک ها به ایمیل ارسال شود می توانید آنان را دسته بندی کنید. به همین علت بر روی برنامه Filters بزنید، سپس روی + تب کنید.

بالای صفحه می توانید انتخاب کنید که چه دستگاه و شماره هایی می توانند پیام های شما را دریافت کنند. برای نمونه در  این قسمت باید ایمیل را وارد کنید. البته اگر میخواهید پیامک‌ ها به ایمیل تان ارسال شود. شما میتوانید هر تعداد شماره و ایمیل را که خواستید وارد نمایید.

در قسمت Message Template می توانید پیام های خود را وارد نموده و در بخش Message Template نیز قسمت های مختلف یک پیام را عوض کنید.

همچنین برای هر فیلتر می توانید اسم انتخاب کنید و در صورت دو سیم کارت بودن گوشی تان تعیین کنید فیلتر مشخص شده در کدام سیم کارت اعمال گردد. در قسمت Options نیز تیک Notification را بزنید تا هر وقت که فیلتر فعال شد متوجه شوید. در صورت انتخاب Save Results نیز می توانید جزئیات این بخش را بعداً ببینید. در بخش Delay delivery هم می توانید انتخاب کنید که ایمیل شما چند ساعت دیگر ارسال شود.

از طریق گزینه SET WORKING TIME می توانید تعیین کنید که فیلتر تان در چه روزهایی اجرا شود. برای نمونه زمانی که نمی خواهید آخر هفته‌ ها پیامکی ارسال گردد در این بخش باید تنظیمات را انجام دهید و در آخر گزینه Save را بزنید.

دایورت پیام در گوشی اندروید از طریق برنامه Auto forward SMS to PC/phone

برای انتقال دادن پیامک های خود در اندروید از برنامه Auto forward SMS to PC/phone نیز میتوانید استفاده کنید. با این برنامه امکان انتقال پیامک ها به گوشی دیگر یا کامپیوتر وجود دارد. از این طریق مدیریت چند دستگاه برایتان آسان تر خواهد شد.