روش های ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام

ways-to-send-deleted-messages-directly-on-instagram-pic-1

بسیاری از شبکه های اجتماعی دارای قابلیت ارسال پیام حذف شونده و مدت دار هستند. در واقع پیام رسان تلگرام مدت طولانی است که این قابلیت را به سایر امکاناتش اضافه کرده اما در واتس اپ و اینستاگرام مدتی است که قابلیت پیام مدت دار اضافه شده است و کاربران می توانند از آن استفاده کنند. شما می توانید نحوه ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ را که آموزش آن در گذشته در سایت قرار داده شده را مطالعه کنید. اما در ادامه این مطلب قصد داریم تا روش های ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. لطفاً تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ

نحوه ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام

ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام به سادگی میسر می‌باشد. در واقع تنها کافیست تا اینستاگرام خود را به ورژن جدید آپدیت کنید تا بتوانید به این قابلیت دسترسی پیدا نمایید. البته در نظر داشته باشید که با توجه به تحریم‌های موجود در ایران ممکن است این قابلیت برای برخی از اکانت‌ها فعال نباشد. در برخی مواقع ممکن است قابلیت پیام مدت دار برای یکی از اکانت های کاربری فردی که دارای چند اکانت در اینستاگرام است فعال شود و یا ممکن است برای هیچکدام فعال نباشد. در چنین مواقعی ممکن است با روشن کردن VPN بتوانید مشکل را رفع کرده و پیام مدت دار ارسال کنید. در صورتی که قادر به این کار نبودید پیشنهاد می‌دهیم تا مدتی را صبر کرده و منتظر باشید تا این ویژگی در حساب کاربریتان فعال شود. در نظر داشته باشید که در صورت فعال بودن قابلیت با ورود به دایرکت دیگران با عبارت Swipe up to turn on vanish mode رو به رو خواهید شد. بنابراین می‌توانید مراحل زیر را برای ارسال پیام مدت‌ دار طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد اکانت خود شوید و به دایرکت فردی که قصد دارید به او پیام یکبار مصرف ارسال کنید بروید.

مرحله ۲: حال صفحه را از سمت پایین به بالا بکشید و چند لحظه صبر کنید. توجه داشته باشید که با فعال کردن این حالت فرد مقابل هم متوجه آن خواهد شد و به این صورت قادر خواهید بود تا پیام خود را ارسال کنید.

مرحله ۳: هنگامی که پیام ارسال شد، فرد مقابل آن را دید و دایرکت را ترک کردید پیام مورد نظر حذف خواهد شد و می‌توانید برای غیر فعال کردن حالت ارسال پیام حذف شونده روی Turn Off Vanish Mode ضربه بزنید. به این صورت صفحه از حالت مشکی رنگ خارج شده و به حالت عادی باز می‌گردد.

ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام در سه سوت

بیشتر بخوانید: روش های بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

مراحل ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام

در کنار قابلیت ارسال پیام حذف شونده در دایرکت اینستاگرام می توانید عکس یا ویدیو مخفی نیز ارسال کنید. برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: ابتدا وارد دایرکت اکانت مورد نظر شده و سپس روی علامت دوربین که در قسمت پایین و سمت چپ قرار گرفته تپ کنید.

مرحله ۲: حال عکس یا فیلم مورد نظر خود را ثبت نمایید و بعد از آن در قسمت پایین روی گزینه View Once ضربه بزنید.

نحوه ارسال عکس و فیلم حذف شونده در اینستاگرام

مرحله ۳: بعد از انتخاب این گزینه پیام را ارسال کنید و منتظر بازخورد کاربر مورد نظر باشید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های طراحی پست و استوری اینستاگرام

این پیام فقط برای یک بار و به مدت ۱۸ ثانیه برای دیگران قابل مشاهده است و در صورتی که طرف مقابل از آن اسکرین شات بگیرد پیامی برای شما ارسال خواهد شد.

ارسال عکس حذف شونده در دایرکت

خوشبختانه این قابلیت برای تمامی اکانت ها فعال است و می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. اما امکان ارسال عکس های موجود در گالری به این صورت وجود ندارد و تنها قادر خواهید بود تا عکسی را با دوربین اینستاگرام گرفته و آن را ارسال کنید. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم و پیشنهاد می ‌دهیم تا از سایر آموزش ها و مقالات موجود در سایت نیز دیدن کرده و تمامی سوالات، انتقادات و پیشنهادات تان را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید.