روش های بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

methods-restoring-deleted-instagram-posts-and-stories-pic-1

اینستاگرام در جدیدترین آپدیت خود قابلیتی را به این شبکه اجتماعی اضافه کرده که به عنوان یک قابلیت ضد هکری شناخته می ‌شود. به این طریق امکان بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام برای کاربران فراهم شده است بنابراین می ‌توانید به راحتی پست و استوری های حذف شده را به اکانت خود برگردانید و در صورت هک شدن و پاک کردن اطلاعات شما توسط هکر ها با پس گرفتن اکانت می ‌توانید بدون هیچ گونه نگرانی پست های خود را مجدداً برگردانید. با توجه به اینکه این قابلیت جزء نیاز های اساسی در اینستاگرام بوده در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با آن آموزش کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های طراحی پست و استوری اینستاگرام

دلایل بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

در چند مورد احتیاج به بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام می باشد. گاهی اوقات ممکن است دست شما روی پست یا استوری خورده باشد و به این طریق آن ها را پاک کرده باشید. در برخی مواقع نیز کاربران بعد از پاک کردن محتوای منتشر شده در اینستاگرام از این کار پشیمان می شوند. اما مهم‌ ترین دلیلی که برای بازگردانی پست و استوری وجود دارد هک شدن در اینستاگرام است. با وجود امنیت بسیار بالای این فضا بسیاری از کاربران با در اختیار گذاشتن پسورد خود به دیگران و یا فعال نکردن احراز هویت دو مرحله ای هک می شوند و اطلاعات حسابشان در دسترس هکر ها قرار می‌ گیرد. در چنین شرایطی به طور معمول هکر ها تمامی پست های کاربر را پاک کرده و مطالب جدیدی را منتشر می کنند. در واقع این مسئله باعث می ‌شود تا تمامی زمان گذاری شما در اینستاگرام کاملا به هدر برود و حتی در صورت پس گرفتن پیج نتوانید پست ها و استوری های خود را بازگردانید. این مشکل با جدیدترین آپدیت اینستاگرام به طور کامل رفع شده است چرا که شما تا سی روز فرصت دارید تا پست های پاک شده را به پیج برگردانید و در رابطه با استوری ها نیز ۲۴ ساعت زمان در اختیار شما قرار می گیرد. این قابلیت برای کسانی که قصد دارند استوری را هایلایت کنند اما آن را انتشار ندهند نیز مفید است. در واقع می توانید استوری را شیر کنید، آن را پاک نمایید و قبل از گذشت ۲۴ ساعت آن را به پیج تان برگردانده و هایلایت نمایید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

بیشتر بخوانید: رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

مراحل بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

برای بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام ابتدا وارد پیج اینستاگرام خود شده و روی آیکون همبرگر یا سه خط در قسمت پروفایل خود ضربه بزنید.

در پنجره جدید گزینه تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام در سه سوت

روی Account تپ نمایید.

بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام با استفاده از تنظیمات

در صفحه جدید گزینه Recently Deleted را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این قابلیت به تازگی ارائه شده و ممکن است برای برخی از کاربران فعال نشده باشد. بنابراین در صورتی که این گزینه را نمی‌بینید احتمالاً اینستاگرام شما آپدیت نیست و یا هنوز این قابلیت در کشوری که در آن زندگی می کنید فعال نشده است.

بعد از انتخاب این گزینه می ‌توانید تمامی محتوا های پاک شده خود را ببینید، محتوای مورد نظرتان را انتخاب کرده و سپس روی سه نقطه موجود ضربه بزنید.

بیشتر بخوانید: قرار دادن پست اینستاگرامی در استوری اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید تا عکس مربوطه را به صفحه تان برگردانید روی گزینه Restore ضربه بزنید. به این صورت اینستاگرام از شما درخواست می کند تا هویت خود را تایید کنید. این برای این است که هکر ها نتوانند عکس های موجود در این قسمت را پاک کنند.

روش های بازگرداندن پست و استوری

علاوه بر راهکار بالا در صورتی که هنوز این قابلیت برای تان فعال نشده می توانید تصاویر مربوط به پست های پاک شده را از قسمت مدیریت فایل یا My File گوشی تان پیدا کنید. برای دسترسی به این بخش در قسمت مدیریت فایل روی پوشه تصاویر و سپس اینستاگرام ضربه بزنید و سپس پوشه های موجود در آن را بررسی کنید.

بازگرداندن پست و استوری از قسمت مدیریت فایل

همچنین در صورتی که تصاویر را به قسمت آرشیو برده باشید می ‌توانید از این قسمت به تمام پست های آرشیو شده دسترسی پیدا کرده و مجدداً پست های آرشیو شده را به اینستاگرام خود بازگردانید. برای این کار در قسمت پروفایلتان روی آیکون سه خط ضربه زده و سپس آرشیو را انتخاب نمایید.

بازگرداندن پست های آرشیو شده