آموزش ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ

learn-send-message-deleted-in-whatsapp-pic-1

هنگامی که شما پیامی را در واتس آپ ارسال می کنید تا مدت معینی می توانید آن را به صورت دو طرفه پاک کنید اما اگر این زمان بگذرد، دیگر امکان پاک‌کردن‌پیام وجود نخواهد داشت. البته در این شرایط نیز با راهکاری که قبلاً آموزش داده ایم می توانید پیام را پاک کنید اما راه حل دیگری برای پاک کردن پیام به صورت دو طرفه وجود دارد که در این راه حل واتساپ به صورت خودکار پیغام شما را پاک خواهد کرد. در واقع شما می توانید با استفاده از تنظیمات واتساپ شرایطی را ایجاد کنید که پس از چند وقت که از ارسال پیام گذشت به صورت خودکار پاک شود. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ را به شما همراهان محترم آموزش دهیم لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: نحوه تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ

بررسی روش ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ

برای ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ ابتدا باید جدیدترین نسخه این برنامه را دانلود کنید. بعد از این کار می‌توانید وارد برنامه شده و سپس چت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. حال برای اینکه بتوانید پیامی را به صورت حذف شونده ارسال کنید مراحل زیر را طی نمایید:

مرحله ۱: با تپ کردن روی نام مخاطب، صفحه جدیدی برای شما باز می شود که در این صفحه باید روی گزینه Disappearing Messages ضربه بزنید.

مرحله ۲: حال گزینه Continue را انتخاب کنید.

مرحله ۳: در صفحه جدید برای فعال شدن این ویژگی روی گزینه On تپ نمایید. به این طریق می توانید پیام پاک شونده ای را برای دوستان خود ارسال کنید که این پیام به مدت ۷ روز باقی مانده و بعد از آن حذف می شود. ممکن است این گزینه هنوز در واتس اپ شما فعال نشده باشد، در این صورت بهتر است تا مدتی را منتظر باشید چرا که واتس اپ به تازگی این قابلیت را فعال کرده و ممکن است در بعضی از کشورها و برای بعضی از کاربر ها هنوز فعال نشده باشد. توجه داشته باشید که این قابلیت تنها محدود به ارسال پیام نمی باشد و در صورتی که فایلی را ارسال نمایید و یا عکس ها و فیلم هایی را به دوستان خود بفرستید این موارد نیز شامل فایل های پاک شونده می شوند و با گذشت مدت زمان ۷ روز از گوشی شما و دوستانتان پاک خواهند شد. البته در این باره نکته ای وجود دارد و آن هم این است که قبل از گذشت بازه ۷ روزه افراد می‌توانند فایل های مختلف را در گالری خود ذخیره کنند. بنابراین در صورتی که این نوع فایل ها پس از ۷ روز پاک شوند، دوست شما احتمالاً به آن دسترسی خواهد داشت.

ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ - نحوه ارسال پیام پاک شونده

بیشتر بخوانید: ساده ترین روش رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ

موارد با اهمیت در ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ

با ارسال پیام حذف شونده در واتس اپ در صورتی که شخص مورد نظر پیام را فوروارد کند پیام ارسال شده از گروه یا چت شخصی دیگر پاک نخواهد شد.

با بکاپ گرفتن از واتس اپ پیام حذف شونده نیز در بکاپ قرار خواهد گرفت. البته با ریستور کردن بکاپ قادر به مشاهده این پیام ها نخواهید بود.

از مهم ترین ویژگی های این نوع پیام در این است که اگر فرد مورد نظر شما در مدت ۷ روزه واتس اپ خود را چک نکند، پیام ارسالی پاک خواهد شد و او دیگر قادر به مشاهده آن نمی باشد.

با توجه به باگ هایی که این پیام ممکن است داشته باشد، در صورتی که به پیام حذف شونده پاسخ دهید و آن را ریپلای کنید، احتمال پاک نشدن آن وجود دارد.

در صورتی که قصد دارید این ویژگی را فعال کنید لازم نیست نگران پاک شدن پیام هایی که در گذشته ارسال کرده اید باشید چرا که احتمال پاک شدن آنها وجود ندارد و تنها پیام‌هایی که از این به بعد ارسال کنید پاک خواهند شد. همچنین در صورتی که دانلود خودکار را روشن نکرده باشید فایل های پاک شونده در گوشی شما ذخیره نمی شود و آن ها نیز پس از مدت زمان ۷ روز پاک می شوند.

استفاده از این نوع پیام در جهت حفظ حریم خصوصی چندان کارآمد نخواهد بود و بهتر است تا پیام هایی که ممکن است در آینده برایتان دردسر ساز شود را برای کسی ارسال نکنید چرا که شخص مورد نظر به راحتی می ‌تواند از این پیام ها اسکرین شات گرفته و آن ها را نگه دارد. البته با توجه به این که اسکرین شات سندیت قانونی ندارد می توان پیام های پاک شونده را به فردی دیگر فوروارد نمود که در آن صورت این پیام ها پاک نمی شوند.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف دو طرفه چت های قدیمی واتس اپ