روش های حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل

ways-to-remove-photos-from-google-search-results-pic-1

ممکن است شما تصاویری را در سایت های مختلف یا شبکه های اجتماعی بارگذاری کرده باشید که بعد از گذشت مدتی از انتشار آن پشیمان شوید. علاوه بر آن ممکن است برخی از افراد تصاویر شخصی شما را در فضای اینترنت پخش کنند و به دنبال راهکاری برای حذف این عکس ها باشید. برای حل این مشکل راهکار های مختلفی وجود دارد که در ادامه این مطلب قصد داریم به آن ها بپردازیم. بنابراین در صورتی که علاقه ‌مند به حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل هستید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. البته توجه داشته باشید که این روش ها چندان ساده نیستند و حذف اطلاعات از گوگل دارای مراحل مختلفی می باشد.

بیشتر بخوانید: راهکار های جستجوی حرفه ای در گوگل

اولین مراحل حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل

برای این که بتوانید مراحل حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل را کامل کنید ابتدا لازم است با سرچ در گوگل بررسی نمایید که تصویر مورد نظر شما به عنوان چندمین نتیجه عرضه می شود. علاوه بر آن بهتر است حتماً بخش Video، News و All را چک کنید و اخبار مربوط به تصویر را نیز بررسی نمایید. در صورتی که اولین بار تصویر مورد نظر در شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری شده پست اصلی را پیدا کنید و همچنین به تگ های آن نیز توجه داشته باشید. در واقع در هنگام اشتراک گذاری تصاویر از کلمات کلیدی یا کیورد های مختلفی استفاده می شود که ممکن است شامل نام و نام خانوادگی شما و یا دیگر کلمات باشد. بهتر است حتماً این کلمات کلیدی را در جایی ذخیره کنید. توجه داشته باشید که برای نتیجه گیری بهتر می توانید از نرم افزار BrandYourself استفاده نمایید که به صورت رایگان عرضه شده و بررسی نتایج گوگل با استفاده از آن برایتان بسیار ساده تر خواهد شد. پس از آن که این مراحل را طی کردید در صورتی که تصویر را خودتان در اکانت خصوصی منتشر کرده ‌اید حتما آن را پاک کنید و اگر دوستی آن را انتشار داده از او بخواهید تا تصویر را پاک کند. البته ممکن است این تصاویر در وب سایت و یا پیج هایی که متعلق به شما نیستند منتشر شده باشد که در بسیاری از مواقع هدف تخریب شخصیت شما می باشد. اما ممکن است فرد منتشر کننده بدون قصد خاصی این کار را انجام دهد، بنابراین بهتر است تا به او پیام دهید و بخواهید تا تصویر را پاک کند. در صورتی که چنین اتفاقی نیفتاد پیشنهاد می ‌دهیم تا حتماً از طریق مراجع قانونی مشکل را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: ۷ راه حل جهت عدم نمایش و باز نشدن عکس در گوگل کروم

کاربردی ترین روش های حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل

برای حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل بهتر است تا حتما نکات و مواردی که در قسمت قبل ارائه شد را بررسی کنید و در صورتی که همچنان انتشار تصاویر در جریان بود می ‌توانید پروفایل خود را در شبکه ‌های اجتماعی قوی کرده و روزانه محتوای زیادی را بارگذاری کنید. توجه داشته باشید که بهتر است تا حتما کلمات کلیدی که دیگران برای دسترسی به عکس شما به کار می ‌برند را در تصاویر جدید استفاده کنید تا این عکس ها جایگزین تصویر مورد نظر شوند. البته این مسئله مقداری زمان‌ بر است و با این حال به عنوان بهترین راهکار شناخته می شود. توجه داشته باشید که بهتر است تا حتماً در لینکدین، اینستاگرام، پینترست، یوتیوب، توئیتر و… فعال باشید تا با انتشار تصاویر جدید تصویر قبلی از دسترس خارج شود. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که متاسفانه حذف عکس توسط خود گوگل بسیار زمان بر است و به طور معمول گوگل به این درخواست ها جواب درستی نمی دهد مگر این که اطلاعات حساب شخصی شما فاش شود. اما با این حال بهتر است تا حتماً مشکل ایجاد شده را در گوگل و شبکه ‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام ریپورت کنید. در گوگل برای حذف تصاویر میتوانید از قسمت images.google.com استفاده نمایید و پس از پیدا کردن تصویر لینک آن را کپی نمایید.

بیشتر بخوانید: ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل

حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل - کپی کردن لینک تصویر

سپس به Remove outdated content بروید. در این مرحله با وارد کردن URL می توانید درخواست خود را ارسال کنید تا تصویر پاک شود.

حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل - درخواست برای حذف تصویر

همچنین در شبکه های اجتماعی بهتر است تا حتما خودتان و همچنین سایر دوستانتان تصویر مورد نظر را ریپورت کنند و حتما دلیل گزارش خود را نیز به طور کامل و به زبان انگلیسی بنویسید. به طور معمول اینستاگرام در صورتیکه تعداد ریپورت ها افزایش پیدا کند آنها را بررسی کرده و سپس تصویر را حذف خواهد کرد.