ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل

recovery-of-deleted-videos-and-photos-of-mobile-phones-pic-1

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث پاک شدن فیلم ها و عکس های موجود در گوشی شما می شود. در واقع ممکن است که به اشتباه این تصاویر را پاک کنید و یا در اثر شکستن گوشی موبایل یا ویروسی شدن آن تصاویر و ویدیو های مورد نظر شما از بین بروند. در گذشته هیچ راهکاری برای بازگردانی این اطلاعات وجود نداشت اما امروزه با وجود فضای ذخیره سازی ابری و روش های مختلف پشتیبان گیری می توان تمامی اطلاعات پاک شده را بازگردانی کرد. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا تمامی روش های ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل را به شما عزیزان آموزش دهیم. لطفاً ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازگردانی ( ریکاوری ) اطلاعات

نحوه ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل

قبل از توضیح در رابطه با نحوه ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان بعد از پاک شدن فیلم ها و تصاویر نباید محتوای جدیدی را وارد گوشی موبایل خود کنید. همچنین از روشن کردن اینترنت خط یا وای فای جلوگیری کنید چرا که به این طریق امکان اضافه شدن محتوای جدید به گوشی موبایل شما وجود دارد. سپس می توانید یکی از روش های زیر را مورد استفاده قرار دهید:

ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل با استفاده از برنامه

استفاده از Google Photo

در صورتی که اکانت جیمیل خود را با Google Photo همگام سازی کرده باشید می توانید تمامی عکس های پاک شده را به مدت زمان ۶۰ روز بازگردانی کنید. بنابراین می‌ توانید وارد برنامه شده و گزینه menu را انتخاب نمایید.

حال روی پوشه Trash ضربه بزنید.

سپس روی فلش کوچک تپ کنید تا تمامی عکس های حذف شده برایتان نمایش داده شوند.

بیشتر بخوانید: مخفی کردن تصاویر در اندروید

استفاده از Google Drive

در صورتی که اکانت Google Drive خود را فعال کنید می ‌توانید تا ۱۵ گیگابایت اطلاعات را در این فضا ذخیره نمایید. این اطلاعات شامل عکس، فیلم، اسناد، یادداشت و فایل های صوتی می باشند که کاملاً قابل بازیابی هستند. بنابراین در صورت پاک شدن عکس ها و فیلم های گوشی موبایل تان گوگل درایو را باز کنید و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

ابتدا وارد بخش My Drive شوید و موارد بارگذاری شده را مشاهده کنید.

حال تصاویر و ویدیو هایی که قصد بازگردانی آنها را دارید انتخاب نمایید.

سپس برای بازگردانی موارد انتخابی روی گزینه Download تپ کنید. به این صورت تصاویر در گالری تلفن در دسترس خواهند بود.

ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل با استفاده از گوگل درایو

مهم ترین روش های ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل

استفاده از برنامه Android Photo Recovery

برای ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل می ‌توانید از نرم افزار Android Photo Recovery استفاده کنید. برای این کار ابتدا این نرم افزار را دانلود کرده و سپس گزینه Data Recovery را انتخاب نمایید. بعد از این کار انواع فایل هایی که قصد بازگرداندنشان را دارید انتخاب کنید و سپس گوشی موبایل خود را به کامپیوتر متصل نمایید. به این صورت می توانید داده های پاک شده را بازگردانی کنید.

استفاده از برنامه Dropbox

در برنامه Dropbox تصاویر تا سی روز نگهداری شده و بعد از آن پاک می شوند. بنابراین در صورتی که تصاویر یا ویدیو هایی را پاک کردید وارد این فضا شوید و سپس گزینه Files Deleted files را انتخاب نمایید. به این صورت می توانید تصاویر پاک شده را مشاهده و بازگردانی کنید.

ریکاوری فیلم و عکس های پاک شده گوشی موبایل با استفاده از دراپ باکس

بیشتر بخوانید: روش های بازگردانی پیامک های پاک شده

استفاده از برنامه OneDrive

برنامه OneDrive در بسیاری از گوشی ‌های اندرویدی مخصوصاً در گوشی های سامسونگ فعال است و امکان ذخیره ۵ گیگابایت محتوا را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین در صورتی که فایل های شما پاک شدند برای ریکاوری آن ها می توانید وارد این فضا شوید و فایل های پاک شده را در گالری تصاویر خود بازگردانی کنید.

اگر با استفاده از روش های بالا نتوانستید فایل های مورد نظر را مجدداً بازگردانی کنید می توانید از برنامه های ریکاوری که برای گوشی موبایل طراحی شده اند مانند GT Recovery، Hexamob Recovery، DiskDigger و Undeleter Recover Files & Data Full استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای برخورداری از قابلیت های برخی از این برنامه ها احتیاج است تا گوشی موبایل شما روت شده باشد در غیر این صورت نمی توانید از امکانات آن ها استفاده کنید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد.