راهکار های جستجوی حرفه ای در گوگل

google-professional-search-solutions-pic-1

به طور معمول تمامی ما در طول روز ساعاتی را صرف جستجو های خود در گوگل می کنیم به همین علت می توان گوگل را مهم ترین ابزار جستجو در اینترنت دانست. مطمئناً برای بسیاری از شما پیش آمده است که در حین جستجو نمی توانید نتایج دلخواه خود را پیدا کنید و این مسئله بسیار ناخوشایند خواهد بود اما راهکار هایی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان مانند یک فرد حرفه ‌ای در گوگل به جستجو پرداخت. به همین علت در ادامه روش های جستجوی حرفه ای در گوگل آموزش داده می شود. لطفاً تا انتها با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: سرویس غلط یاب گوگل کروم

مهمترین راهکار های جستجوی حرفه ای در گوگل

استفاده از کلمات ربطی و علائم اضافه

گوگل دارای هوش مصنوعی بسیار قوی است و به همین علت به راحتی می‌تواند جستجوهای شما را پیش بینی کرده و نتایج مرتبط را برایتان نشان دهد. اما گاهی پیش می‌آید که نتایج جستجوی شما هیچ ربطی به آن ندارد و شما نمی‌توانید مطلب دلخواهتان را پیدا کنید. در این موارد می‌توان با جستجوی حرفه ای در گوگل به نتایج دلخواه دست یافت. برای این کار می‌توانید از کلمات ربطی و علائم نگارشی استفاده کنید. مثلاً در صورتی که عبارت مورد نظر خود را در “” قرار دهید گوگل دقیقاً به دنبال همین عبارت می‌گردد. یا اگر بین دو عبارت از  AND استفاده نمایید گوگل هر دوی این عبارات را مورد جستجو قرار می‌دهد. با استفاده از OR نیز دو انتخاب به گوگل می‌دهید و این موتور جستجو می‌تواند یکی از آن‌ها را برایتان نمایش دهد.

استفاده از ستاره

گاهی پیش می آید که شما دنبال یک نتیجه خاص هستید و سعی دارید که بهترین پاسخ را به دست آورید. برای مثال در صورتی که بخواهید تمامی کتاب های داستایفسکی را سرچ کنید بهتر است تا در انتهای عبارت یادداشت شده یک ستاره یا * بگذارید. به این ترتیب نزدیک ترین نتیجه برای شما نمایش داده می‌شود.

جستجوی حرفه ای در گوگل - جستجوی ستاره دار

شخصی سازی جستجو ها

امکان شخصی سازی در گوگل وجود دارد و به این صورت شما می‌توانید به این موتور جستجو اجازه دهید تا نتایج سرچ را ذخیره کند. به این صورت به راحتی می‌توانید به این تاریخچه دسترسی پیدا کنید و نتایج مشابه را پیدا نمایید. همچنین شما می‌توانید جستجو های خود را سفارشی کنید. در این موتور جستجوگر با وارد شدن به قسمت تنظیمات می توان تغییرات دلخواه را اعمال کرد. مثلاً نمایش تعداد نتایج در هر صفحه و تنظیمات SafeSearch جز این شخصی سازی‌ها می‌باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش بستن پاپ آپ در گوگل کروم

جستجوی حرفه ای در گوگل ، جستجوی تصاویر

برداشتن محدودیت کپی رایت

قانون کپی رایت باعث می شود تا نتوانید به تمامی عکس هایی که در گوگل منتشر شده دسترسی پیدا کرده و رعایت نکردن این قانون در بسیاری از کشور ها جرم محسوب می شود. در صورتی که بخواهید به عکس های دلخواه خود که شامل قانون کپی رایت می‌ شوند دسترسی پیدا کنید، می توانید بعد از سرچ کردن تصویر مورد نظر و ورود به بخش Image تنظیمات Usage Rights را تغییر داده و عکس های مورد نظر خود را بیابید.

جستجوی تصاویر مشابه

در صورتی که قصد داشته باشید تا با جستجوی حرفه ای در گوگل عکسی شبیه به یکی از عکس های موجود در سیستم خود را پیدا کنید می توانید از قابلیت جستجوی معکوس استفاده نمایید. برای این کار وارد قسمت جستجوی تصاویر شوید و روی آیکون دوربین ضربه بزنید. بعد از آن تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید و اندکی صبر نمایید تا گوگل تصاویر مرتبط را به شما نشان دهد.

جستجوی حرفه ای در گوگل - جستجوی معکوس عکس

جستجوی تصاویر در کیفیت مورد نظر

هنگامی که تصاویر را جستجو می کنید، می ‌توانید تنظیماتی را انجام داده و به این صورت تصاویری را با سایز های مختلف و کیفیت مورد نظر دانلود نمایید. برای این کار روی دکمه Tools کلیک کنید و سپس در قسمت Size تغییرات دلخواه را اعمال نمایید. در صورتی که توجه داشته باشید کنار این گزینه، گزینه های دیگری شامل Color، Type، Time و… نیز وجود دارند که اجازه شخصی سازی در جستجوی تصاویر را به شما می دهند. به این طریق می ‌توانید رنگ عکس و زمان انتشار عکس را نیز تعیین کنید و عکس هایی را در بازه زمانی مورد نظر سرچ نمایید.

جستجوی حرفه ای در گوگل - نحوه جستجو عکس

بیشتر بخوانید: آموزش رنگ بندی تب های گوگل کروم | آموزش مرورگر گوگل کروم

جستجوی حرفه ای در گوگل ، جستجوهای اختصاصی

جستجو مقصد مسافرت

در صورتی که قصد دارید به دنبال یک مقصد مناسب برای مسافرت بگردید و یا در رابطه با شهر های مختلف اطلاعاتی را کسب نمایید، می توانید با جستجوی حرفه ای در گوگل مطالب کاملی را در رابطه با شهر و کشور مورد نظر پیدا کنید. برای مثال اگر شما قصد دارید تا در رابطه با مکان های دیدنی شهر لندن جستجو کنید می توانید عبارت London attractions  را در کادر سرچ وارد نمایید. به این صورت لازم نیست تا منبع این گونه سرچ های خود را تنها روی ویکی پدیا قرار دهید.

پیدا کردن معنی یک عبارت

در صورتی که قصد دارید معنی یک عبارت یا یک کلمه را بفهمید، می‌توانید آن را در کنار کلمه define جستجو کنید. به این صورت معنی کلمه برای شما نمایش داده می شود.

پیدا کردن املای درست کلمات

پیدا کردن املای درست کلمات درگوگل نیازمند تنظیمات خاصی نیست و مطمئناً شما نیز تا به حال کلماتی را به صورت نادرست در این موتور جستجو سرچ کرده اید و نتایج درستی را مشاهده نمودید. در واقع می ‌توان گفت که گوگل دارای هوش مصنوعی بسیار قوی است که کمک می کند تا املای درست کلمات را نیز پیدا کنید.