روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام

ways-to-prevent-instagram-from-opening-automatically-pic-1

یکی از کلافه کننده ترین مشکلاتی که برخی از کاربران با آن مواجه می شوند باز شدن برخی برنامه ها به صورت خودکار است که مخصوصا برای گیمر ها به دلیل حساسیت های بازی واقعا می تواند مشکل ساز باشد. اینستاگرام هم یکی از برنامه هایی است که گزارش های زیادی برای باز شدن خودکار آن به ثبت رسیده است. اینستاگرام با توجه امکانات مختلف و همچنین کاربرد های زیاد ، جزء اپلیکیشن های محبوب می باشد که کاربران بسیار زیادی از اقصی نقاط جهان دارد. ما در این مطلب روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام را به شما عزیزان قدم به قدم آموزش خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: گسترش کسب و کار با تکنیک شات اوت اینستاگرام

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام از طریق developer options

در این قسمت روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام را مورد بررسی قرار خواهیم داد. البته این روش برای گوشی های اندرویدی به جزء گوشی های شیائومی می باشد ، که در ادامه مطلب راهکاری برای گوشی های شیائومی هم مطرح خواهیم کرد. برای جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام در گوشی های اندرویدی به کمک developer options اول باید یاد بگیرید که چگونه این گزینه را فعال نمایید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی خود شده سپس بر روی About phone یا About this device کلیک کنید.

در صفحه باز شده به دنبال Build number بگردید ، اگر برای پیدا کردن این گزینه به مشکل خوردید ، به قسمت Software information و یا More رفته و بعد آن را انتخاب کنید.

وقتی Build number را پیدا کردید حداقل ۷ مرتبه بر روی آن تپ کرده تا با پیغام You are a developer now روبرو شوید. اگر دوباره به صفحه اول تنظیمات گوشی خود برگشت داده شدید به پایین صفحه مراجعه و در بخش System می توانید developer option را انتخاب کنید ، سپس بر روی Running services تپ کنید تا بلافاصله فهرستی از تمام برنامه های گوشی خود روبرو شوید. اینستاگرام را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید ، در نهایت بر روی Stop بزنید تا اینستاگرام به صورت خودکار باز نشود. از این طریق می توانید از باز شدن خودکار اینستاگرام جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید: روش های تبلیغات موفق در اینستاگرام

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام در گوشی شیائومی

در قسمت بالا روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام را برای اکثر گوشی های اندرویدی توضیح دادیم اما در این قسمت به دلیل تنظیمات متفاوت تر برای گوشی های شیائومی قصد داریم به صورت تصویری این مشکل را بر طرف کنیم.

در قدم اول شما تنظیمات گوشی شیائومی خود را باز کرده و گزینه Apps را انتخاب کنید.

ساده ترین روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام

در این صفحه شما باید گزینه دوم یعنی Manage apps را مانند تصویر انتخاب کنید.

بهترین روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام

بعد از انتخاب Manage apps  تصویر پایین برای شما نمایش داده می شود که می توانید تمام اپلیکیشن های خودتان را مشاهده کنید. از بین اپلیکیشن ها اینستاگرام را پیدا کرده و انتخاب نمایید.

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام از طریق تنظیمات

بعد از انجام مراحل بالا نوبت به آخرین مرحله می رسد ، وقتی اینستاگرام را باز کردید با صفحه زیر مواجه می شوید با غیر فعال کردن و خاموش شدن تیک Autostart همانند تصویر پایین با مشکل باز شدن خودکار اینستاگرام خداحافظی کنید.

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام از طریق برنامه ثالث

باید توجه داشته باشید که تصاویر این آموزش مربوط به گوشی ردمی نوت ۸ می باشد و با توجه به آپدیت های نرم افزاری و اندرویدی ممکن است با برخی مدل های دیگر شیائومی تفاوت داشته باشد. در ادامه با روش های بیشتری برای جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام آشنا خواهید شد.

شما عزیزان می توانید مطلب حل مشکل پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام را نیز مطالعه نمایید.

دیگر روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام

در این بخش دو روش را بررسی خواهیم کرد که هر دو برای گوشی های اندرویدی می باشد. در روش اول باید دوباره تنظیمات گوشی خود را باز کرده و سپس وارد بخش Battery شوید و بر روی سه نقطه سمت راست کلیک کرده و بعد Battery optimization  را انتخاب کنید. بعد از انتخاب کردن این قسمت ، اینستاگرام را از بین برنامه های نمایش داده شده انتخاب کرده تا منویی باز شود ، سپس بر روی Optimize و بعد بر روی Done کلیک کنید.

در روش دوم که با برنامه های ثالث انجام می شود دیگر به تنظیمات گوشی نیازی نداریم اما Google play  را اجرا کرده و در قسمت جستجو عبارت startup manager free را جستجو کرده و بعد از پیدا کردن برنامه آن را نصب می کنیم.

بعد از نصب برنامه را باز کرده و بر روی Allow زده و دسترسی های لازم را به برنامه بدهید. بعد از ایجاد دسترسی کامل ، برنامه اینستاگرام را پیدا کرده و بر روی دکمه آبی که جلوی آن قرار دارد کلیک کنید تا خاکستری شود در کل همه برنامه ها را به این صورت خاکستری کنید تا مانع از باز شدن خودکار آنها شوید.

برنامه دوم ، Greenify نام دارد. در این برنامه هم مطابق برنامه اول بعد از اجازه دسترسی های لازم وارد محیط برنامه شده و اینستاگرام را پیدا می کنید و علامت جلوی آن را خاموش کنید. در این حالت اینستاگرام فقط در زمانی بازی می شود که خودتان بر روی آن بزنید.

یکی دیگر از روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام استفاده از آنتی ویروس ها می باشد. گوشی خود را با استفاده از آنتی ویروس های قوی اسکن کنید، به دلیل اینکه می تواند گوشی شما ویروسی شده باشد و علت باز شدن خودکار اینستاگرام هم همین باشد.

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام از طریق دو راهکار ساده

ممکن است یکی از علت های باز شدن خودکار اینستاگرام مرورگر گوشی باشد. گاهی مرورگر ها باعث می شوند تا برنامه ها مختلف به صورت خوردکار باز شوند. برای حل این مشکل راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها غیر فعال کردن Instant Apps  می باشد. برای حل این مشکل به تنظیمات گوشی خود رفته و وارد قسمت Apps  شوید در بین گذینه ها Default apps  را انتخاب کنید. اگر این گذینه را نمی بینید، وارد advanced  و بعد وارد Default apps  شوید. در گوشی های شیائومی شما بعد از رفتن به قسمت Apps  وارد Manage apps شده و سپس بر روی منوی سه نقطه بزنید و Default apps را انتخاب کنید.

بر روی Opening links کلیک کنید

حال در منوی باز شده علامت جلوی Instant apps را خاموش کنید.

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام با استفاده از آنتی ویروس

در روش دوم به تنظیمات گوشی رفته و سپس به google  بروید. بر روی Account services بزنید. حال بر روی Google play Instant کلیک کرده و علامت جلوی  Upgrade web link را خاموش کنید و بعد گوشی را ری استارت کنید.

روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام با کمک نرم افزار

همان طور که در این مطلب به آن اشاره شد ، مرورگر ها و ویروس ها هم می توانند باعث بروز این مشکل شوند بهتر است برای پیشگیری از این مشکل از باز کردن لینک های ناشناس و نصب کردن برنامه های آلوده جدا خودداری کنید. ما در این مطلب علت های باز شدن خودکار اینستاگرام و همین طور روش های جلوگیری از باز شدن خودکار اینستاگرام را به شما آموزش دادیم. متشکریم که در این مطلب همراه ما بودید. تا آموزش های دیگر بدرود.