روش های تبلیغات موفق در اینستاگرام

successful-methods-of-advertising-on-instagram-pic-1

در صورتی که در شبکه اجتماعی اینستاگرام پیج کاری خود را ایجاد کرده و به دنبال گسترش کسب و کارتان هستید ، لازم است تا حتماً از تبلیغات در این فضا استفاده کنید. در واقع تبلیغات موثر باعث می‌ شود تا میزان دنبال کنندگان شما افزایش یافته و بتوانید فروش بیشتری را به دست آورید. اما برای انجام تبلیغات بهتر است تا ابتدا آنالیزی روی پیج خود و همچنین صفحه ای که قصه سپردن تبلیغات خود را به آن دارید ، داشته باشید. به این ترتیب می توانید به شیوه موثر تری تبلیغ کرده و فالوور های بیشتری را جذب کنید. به همین دلیل در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با روش های تبلیغات موفق در اینستاگرام اطلاعات کامل تری را در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما همراهان گرامی واقع شود.

بیشتر بخوانید: حل مشکل پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام

مهمترین راهکار های تبلیغات موفق در اینستاگرام

ساخت بنر

در صورتی که قصد تبلیغات موفق در اینستاگرام را دارید و به دنبال گسترش کسب و کار خود هستید ، ابتدا لازم است تا بنر مناسبی را طراحی کرده و سپس آن را در اختیار پیج های مورد نظر برای انجام تبلیغات قرار دهید. البته شما می ‌توانید با استفاده از محتوای ویدیویی نیز به تبلیغات بپردازید که به این صورت مطمئناً تاثیر گذاری تبلیغ بالاتر خواهد بود. جالب است بدانید که برخی از پیج ها ساخت محتوای مناسب برای تبلیغات را نیز خود به عهده می ‌گیرند و البته هزینه بالاتری را دریافت میکنند.

تبلیغات نامحسوس

جالب است بدانید که اکثر کاربران از تبلیغات نفرت دارند و به همین دلیل تبلیغات مستقیم روی آن ها تاثیر گذار نخواهد بود. در چنین شرایطی می توانید محصولات خود را برای بلاگرهای شناخته شده بفرستید و از آن ها بخواهید تا پس از استفاده محصول شما را معرفی کرده و مزایا و معایب آن را به مخاطبان خود معرفی کنند. البته بهتر است تا این بررسی محصول کاملاً صادقانه باشد چرا که اکثر مخاطبان نسبت به تبلیغات دروغین هوشیارند و فریب نمیخورند. همچنین جالب است بدانید که تبلیغات نا محسوس در بسیاری از کشور ها جرم به حساب می ‌آید و بهتر است تا از پیج های مورد نظر بخواهید تا از #تبلیغات در کنار پست تبلیغاتی استفاده کنند.

تبلیغات موفق در اینستاگرام - تبلیغات نامحسوس

از نوشته های کوتاه استفاده کنید!

با توجه به اینکه بسیاری از افراد از خواندن متن های بلند بیزار هستند و به سرعت این مدل پست و استوری ها را رد میکنند ، بهتر است تا نوشته تبلیغاتی خود را کوتاه کرده و برای مثال تنها شعار برند خود و توضیحات کوتاه و کاملی در رابطه با مزایای خرید از پیج تان را عنوان کنید. به این صورت احتمال جذب دنبال کننده بالاتر خواهد بود و افراد بیشتری متن مربوطه را مطالعه میکنند.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش اینگیجمنت یا بازدهی پیج اینستاگرام

تبلیغات موفق در اینستاگرام با شناسایی پیج هدف

مطمئناً برای بسیاری از شما نیز پیش آمده که تبلیغات خود را به پیجی سپرده اید که بازدهی خاصی برای تان نداشته است. در واقع یکی از مهم ترین راهکارهای تبلیغات موفق در اینستاگرام شناسایی پیجی مناسب برای تبلیغات می باشد. برای پیدا کردن چنین پیجی ابتدا بهتر است تا مشخص کنید که قرار است چه چیزی را به فروش برسانید؟ برای مثال اگر قصد فروش انواع شال و روسری را دارید، مطمئناً تبلیغات در پیج هایی که اکثریت مخاطبانشان را مردان تشکیل میدهند برایتان سودی نخواهد داشت. بنابراین بهتر است تا پیج هایی را برای تبلیغات در نظر بگیرید که اکثر دنبال کنندگانشان خانم ها باشند. همچنین جالب است بدانید که طبق تحقیقات انجام شده هر نوع پیج فروشگاهی تنها زمانی به فروش بالا میرسد که اکثریت دنبال کنندگانش را خانم ها تشکیل دهند و این شامل پیج های فروشگاهی آقایان نیز میشود. پس از آن که چند پیج مختلف را برای تبلیغات گلچین کردید بهتر است تا آنها را برای مدت زمان یک تا دو ماهه دنبال کنید و در این حین پیج های مورد نظر را آنالیز نمایید. برای این کار میتوانید از داده های مختلفی که اینستاگرام در اختیارتان قرار میدهد استفاده کنید. در واقع بهتر است ابتدا نرخ اینگیجمنت پیج مورد نظر را بدست آورید.

برای این کار کافی است تا تعداد لایک و کامنت های یکی از پست های پیج مورد نظر را با یکدیگر جمع کرده و تقسیم بر تعداد فالوورها نمایید. پس از آن عدد به دست آمده را در ۱۰۰ ضرب کنید تا نرخ اینگیجمنت به دست آید.

تبلیغات موفق در اینستاگرام - محاسبه نرخ اینگیجمنت

هرچه این نرخ بالاتر باشد پیج مورد نظر برای تبلیغات گزینه مناسب تری خواهد بود. اما در صورتی که با استفاده از فرمول بالا نرخ پایینی را به دست آوردید احتمالاً فالوورهای فیک پیج مورد نظر زیاد است و به هیچ عنوان نباید تبلیغات خود را به آن بسپارید.

چند نکته برای تبلیغات موفق در اینستاگرام

مسابقه برگزار کنید

در صورتی که قصد تبلیغات موفق در اینستاگرام را با استفاده از روش های مختلف دارید ، بهتر است تا در کنار تبلیغ دادن به پیج های مختلف مسابقات اینستاگرامی برگزار کنید. در گذشته مطلبی در این رابطه در سایت برتر رایانه قرار گرفت که پیشنهاد می دهیم ابتدا آن را مطالعه نمایید و در رابطه با برگزاری مسابقه موفق در اینستاگرام اطلاعات کامل تری کسب کنید. اما ذکر این نکته نیز ضروری است که شما می توانید چند اسپانسر برای مسابقه تان پیدا کرده و به این صورت هر کدام میزان مشخصی سرمایه برای مسابقه در نظر گرفته و با افزایش برندگان ، میزان شرکت کنندگان را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی موفق

در سایت ها تبلیغ کنید!

بسیاری از سایت ‌های ایرانی حاضرند تا با دریافت هزینه نسبتاً مناسبی تبلیغات شما را به صورت پاپ آپ یا تبلیغ در صفحه اصلی به عهده بگیرند. بنابراین بهتر است تا میزان رتبه سایت مورد نظر را بررسی کرده و سپس تبلیغات تان را به آن بسپارید.

روش های تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات در دیگر شبکه های اجتماعی

ممکن است بتوانید جامعه هدف خود را در دیگر شبکه ‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، یوتیوب و… پیدا کنید. بنابراین به هیچ عنوان از تبلیغات در دیگر شبکه های اجتماعی چشم ‌پوشی نکرده و حتماً تبلیغات در این نوع سوشال مدیا را بررسی نمایید.