راه های افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها

ways-to-increase-the-life-of-your-mobile-phone-and-other-gadgets-pic-1

با افزایش قیمت گوشی موبایل، لپ تاپ، تبلت و … بسیاری از افراد در تلاش هستند تا با استفاده از راهکار هایی طول عمر گجت خود را افزایش دهند. با توجه به هزینه انجام شده برای دستگاه موبایل به این طریق می توان برای مدت طولانی تری از آن استفاده کرد و به افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها کمک نمود. این راهکار ها بسیار ساده هستند و به راحتی می توان آن ها را به کار بست. در ادامه توضیحاتی را در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد تا به این ترتیب بتوانید گجت خود را برای مدت بیشتری در اختیار داشته باشید.

افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها - شارژ درست موبایل

افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها با شارژ صحیح

به طور معمول باتری موبایل و سایر گجت ها زودتر از سایر قطعات دچار مشکل می شود و یا عملکرد آن کند خواهد شد. در بعضی از گجت ها امکان خارج کردن باتری به آسانی وجود دارد و در بعضی دیگر این کار توسط متخصص انجام می ‌پذیرد. در دو صورت باید هزینه هایی برای خرید باتری جدید صرف شود که گاهی این هزینه ها بسیار بالا خواهند بود. راهکار های ساده ای وجود دارد که می توان به وسیله آن عمر باتری موبایل را افزایش داد و به این طریق به افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها کمک کرد. بهتر است شارژ باتری را بین ۳۰ تا ۷۰ درصد نگه دارید و اجازه ندهید شارژ آن کمتر از ۳۰ درصد یا بیشتر از ۷۰ درصد شود، چرا که این به باطری موبایل شما فشار زیادی خواهد آورد. همچنین در صورتی که دستگاه شما برای مدتی در معرض هوای داغ یا سرد قرار بگیرد تاثیر بدی روی باتری خواهد گذاشت. اگر برای مدت طولانی در گرما هستید بعد از بازگشت به خانه برای مدتی از گوشی موبایل خود استفاده نکنید تا دمای آن با دمای محیط منطبق شود. هنگامی که شما از گوشی خود در محیط های بسیار گرم استفاده می کنید دمای آن بسیار بالا خواهد رفت و آسیب جدی به قطعات وارد خواهد شد. همچنین توصیه می شود تا گوشی موبایل خود را شب ها به شارژ نزنید چرا که در این صورت شارژ باتری تا ۱۰۰ درصد پر شده و به علت مسائل مختلف دوباره کمتر از ۱۰۰ می شود و با توجه به اینکه در شارژ قرار دارد این میزان دوباره به ۱۰۰ درصد می رسد. با ایجاد این چرخه باتری شما در معرض آسیب قرار می گیرد. همچنین سعی کنید تا از موبایل خود در هنگام شارژ استفاده نکنید تا به این ترتیب بتوانید عمر باتری موبایل خود را افزایش دهید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش جهت بالا بردن عمر باتری لپ تاپ

افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها - شارژ صحیح

افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها با کاهش داده‌ های حافظه داخلی

برای افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها بهتر است حافظه داخلی آن ها را پر نکنید چرا که در این صورت نرم افزار ها جایی برای ذخیره اطلاعات جدید پیدا نمی کنند و به این ترتیب مشکلاتی ایجاد خواهد شد. سعی کنید از کارت حافظه برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید و فایل های اضافی و بی مورد را از سیستم خود پاک نمایید. شما می توانید با استفاده از سرویس ذخیره سازی ابری داده هایی که در حال حاضر به آن ها نیاز ندارید را در گوگل درایو، گوگل فوتوز، دراپ باکس و … ذخیره نمایید و هر زمان که به آن ها نیاز پیدا کردید، به دانلود داده ها بپردازید. همچنین استفاده از هارد اکسترنال گزینه بسیار خوبی خواهد بود و اطلاعات را همیشه در اختیار شما قرار می دهد. در تمامی گجت ها راهکار هایی برای صرفه جویی در مصرف حافظه وجود دارد. در ویندوز می توانید به بخش تنظیمات بروید با انتخاب گزینه ی System و در بخش Storage گزینه Storage sense را انتخاب نمایید. در iOS در قسمت تنظیمات وارد اپل آیدی خود شوید و در قسمت iCloud گزینه Manage Storage را انتخاب کنید و در اندروید شما می توانید در قسمت تنظیمات، وارد بخش Storage شوید و در نهایت گزینه Free up space را انتخاب نمایید.

بیشتر بخوانید: بهترین روش برای افزایش عمر باتری اندروید

دیگر راه های افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها

به روز رسانی موبایل و دیگر گجت ها

برای افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها بهتر است به روز رسانی مربوط به موبایل، پلتفرم های دسکتاپ و … را در نظر بگیرید و در صورتی که آپدیتی برای گجت شما ارسال شد، حتما آن را آپدیت نمایید. البته در صورتی که مدت زیادی است از گوشی خود استفاده می کنید و ورژن سیستم عامل گجت تان پایین است بهتر است برخی به ‌روز رسانی‌ ها را انجام ندهید، چرا که گجت شما با مشکل مواجه خواهد شد.

تمیز کردن انواع گجت و مراقبت از آن ها

بهتر است از یک کیف مناسب برای گجت خود استفاده نمایید. در صورتی که گجت شما به زمین افتاد از آن محافظت شود. امروزه کیف و کاور های بسیاری برای انواع گجت در بازار موجود است که باعث افزایش عمر دستگاه شما خواهد شد. همچنین تمیز کردن گجت ها باعث افزایش عمر آن می شود، چرا که امکان ورود گرد و غبار به درون پورت های آن ها وجود دارد و تمیز کردن موبایل، تبلت، لپ تاپ و … به وسیله پارچه بدون پرز، آب مقطر و کمپرسور هوا باعث از بین رفتن گرد و غبار خواهد شد و به این ترتیب عمر دستگاهتان بسیار افزایش پیدا می کند.

بیشتر بخوانید: پاک کردن حافظه کش گوشی اندروید | آموزش اندروید

افزایش عمر گوشی موبایل و سایر گجت ها - استفاده از قاب و کیف