بهترین روش برای افزایش عمر باتری اندروید

best-way-to-extend-battery-life-on-android-pc-bartar

زمانی که از منزل دور هستید و گوشیتان شارژ ندارد یا باتری اندروید شما کم کار است و به شارژ نیز دسترسی ندارید ، در طول این مدت می توانید باتری را در بیاورید تا بتوانید آن را به منبع تغذیه وصل کنید . روش های زیادی برای صرفه جویی در مصرف باتری وجود دارد ، که علاوه بر بالا رفتن عمر باتری دستگاه این امکان وجود داشته باشد که بتوانید مدت طولانی از گوشی استفاده نمایید . در این مقاله از برتر رایانه به شما بهترین روش برای صرفه جویی در مصرف باتری و افزایش عمر باتری اندروید را خواهیم گفت .

نکته : این مطلب ارائه شده مخصوص تمامی دارندگان گوشی های اندروید نظیر سامسونگ ،  هواوی ، شیائومی و … می باشد .

بیشتر بخوانید : نحوه حذف فایل های دانلود شده در اندروید

هفت روش برای افزایش عمر باتری اندروید

۱-سرویس های غیر ضروری را خاموش کنید

-این سرویس شامل : وای فای ، بلوتوث ، خدمات موقعیت مکانی و باتری تخلیه NFC  حتی اگر دستگاه به هم متصل نشود .

-اگر از خدمات استفاده نمی کنید ، آن را خاموش کنید .

-اگر در جایی هستید که سیگنال ضعیفی دارید ، حالت هواپیما را روشن کنید ، بنابراین تلفن سعی در اتصال ندارد .

 نکته : Wi-Fi و Bluetooth هرگز به دنبال جستجوی شبکه ها و دستگاه های موجود نیستند . بهترین راهکار این است که در صورت عدم استفاده ، آنها را خاموش کنید .

بهترین روش برای افزایش عمر باتری اندروید - تصویر اول

۲-موبایلتان را خاموش کنید

از مصرف باتری در صورت عدم نیاز به تلفن صرفه جویی کنید . اگر منتظر یک تماس یا پیام مهم نیستید ، تلفن را خاموش کنید و پس از مدتی دوباره روشن کنید یا تلفن را خاموش کنید و در صورت نیاز روشن نمایید .

۳-نور صفحه گوشی را کم کنید

نور زیاد صفحه می تواند به راحتی عمر باتری را کم کند . هنگامی که به باطری نیاز دارید ، میزان روشنایی را در چند شکاف کاهش دهید . تنظیمات روشنایی خودکار می تواند باتری را خالی کند . در حالی که بهتر است که تنظیمات تلفن تان را به صورت دستی تنظیم نمایید ، هنگامی که تلفن خود را به طور دستی تنظیم می کنید از باتری کم تر استفاده می شود و همین امر نیز موجب افزایش عمر باتری اندروید می شود .

نکته : معمولا ًبرای اکثر دستگاه ها ، صفحه نمایش از بیشترین میزان مصرف باتری استفاده می کند .

بهترین روش برای افزایش عمر باتری اندروید - تصویر سوم

۴-تنظیمات گوشی را چک کنید

-ببینید که کدام برنامه ها بیشترین میزان مصرف باتری را دارند . به برنامه ها و اعلان ها بروید و از طریق برنامه های در حال اجرا در تلفن مرور کنید.

-برنامه تنظیمات را باز کنید ، روی برنامه ها و اعلان ها ضربه بزنید ، سپس روی یک برنامه ضربه بزنید.

-به بخش باتری بروید تا بدانید که برنامه باتری از آخرین بار شارژ شده باتری چقدر است.

-برای مشاهده اطلاعات در مورد نحوه استفاده از شارژ برنامه و گزینه های صرفه جویی در مصرف برق ، روی باتری ضربه بزنید.

-برای بررسی داده ها درباره استفاده از باتری ، تنظیمات را باز کرده و روی باتری ضربه بزنید . تنظیمات باتری نشان می دهد که میزان باتری چقدر باقی مانده ، عمر باتری تخمین زده شده ، حالت مصرف برق و میزان مصرف باتری توسط برنامه ها است . برنامه هایی که بیشترین انرژی را مصرف می کنند در صدر لیست استفاده قرار دارند.

جهت هرگونه مشکل نرم افزاری با کلیک بر روی لینک با کارشناسان کمک رایانه تماس بگیرید .

۵-برنامه هایتان را محدود کنید

-هنگامی که شما نیاز به صرفه جویی در باتری دارید ، استفاده از برنامه هایی که به باتری زیادی نیاز دارند مانند بازی ها و فیلم ها ، برنامه هایی که از تبلیغات استفاده می شوند و برنامه هایی که نیاز به اتصال به شبکه دارند ، محدود کنید .

-برای صرفه جویی در مصرف برق ، از تلفن خود در حد امکان استفاده کنید و برنامه هایی را که در پس زمینه اجرا می شوند ، بکشید . برای دانلود یک به روزرسانی نیم گیگابایتی در پس زمینه و تخلیه باتری ، نیازی به نمایش روی یک صفحه نیست.

۶-برنامه اندروید را به روز رسانی کنید

آخرین نسخه سیستم عامل برنامهAndroid را به روز کنید تا تلفن شما آخرین ویژگی های صرفه جویی در باتری را داشته باشد.

-از یک برنامه صرفه جویی در مصرف باتری استفاده کنید .

-برای مدیریت کارآمد تلفن خود ، از یک برنامه مانند Clean Master یا Juice Defender را برای مدیریت برنامه های گرسنه و تنظیم تنظیمات تخلیه باتری در پس زمینه دانلود کنید .

۷-همیشه نسخه پشتیبان تهیه کنید

برای  افزایش عمر باتری اندروید یک مورد هوشمند را با یک باتری داخلی تهیه کنید . اگر نمی خواهید یک باتری بزرگ داشته باشید ، به دنبال یک باتری خارجی بروید . باتری های خارجی را در هر جایی که لوازم جانبی تلفن فروخته شود ، پیدا خواهید کرد . حالی که گوگل ویژگی های صرفه جویی بیشتری در سیستم عامل اضافه می کند تلفن های هوشمند اندرویدی کارآمد تر می شوند . برخی از سازندگان گوشی های اندروید ویژگی های خاصی را به گوشی اضافه کرده اند ، مانند حالت صرفه جویی در مصرف انرژی فوق العاده سامسونگ که صفحه نمایش را به یک موضوع خاکستری تغییر می دهد و استفاده از برنامه را محدود می کند .