رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

استوری نشدن پست در اینستاگرام در اندروید

شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در میان سایر اپلیکیشن ها می باشد . چرا که دارای امکانات بسیار زیادی است و به همین علت کاربران زیادی در سر تا سر جهان به استفاده از آن روی آورده اند . این برنامه دارای قابلیت بسیاری است که از آن ها می ‌توان به اشتراک گذاری پست در استوری اشاره کرد. گاهی پیش می آید که کاربران با مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام مواجه می شوند. راه حل های ساده ای برای رفع این معضل وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ، لطفا همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید : جدید ترین روش ها برای آن بلاک کردن فرد در اینستاگرام

مراحل استوری گذاشتن و دلیل اصلی استوری نشدن پست در اینستاگرام

یکی از بهترین قابلیت های اینستاگرام استوری می باشد که باعث افزایش ویو و جذب فالوور می ‌شود. در ادامه ابتدا مراحل اشتراک گذاری پست در استوری را به طور کامل مرور می کنیم و در نهایت به رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام می پردازیم :

مراحل شیر پست در اینستاگرام

مرحله ۱: وارد پستی که قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید شوید و روی آیکون فلش پایین عکس که مخصوص اشتراک گذاری عکس است ضربه بزنید.

مرحله ۲: روی گزینه Add Post to Your Story کلیک کنید.

بهترین روش رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام

مرحله ۳: پست وارد استوری شما شده و می توان به ویرایش آن پرداخت.

اصلی ترین روش استوری نشدن پست در اینستاگرام

 

با وجود استفاده از روش بالا امکان استوری نشدن پست وجود دارد که در قسمت پایین دلایل آن را شرح خواهیم داد:

دلیل اصلی استوری نشدن پست

شما فقط می توانید پست اکانت های عمومی را به اشتراک بگذارید و امکان اشتراک گذاری پست های حساب خصوصی یا پرایوت وجود ندارد. هنگامی که شما قصد اشتراک گذاری پست یک حساب خصوصی را داشته باشید گزینه Add Post to Your Story برای شما غیر فعال می شود. اگر می خواهید این موضوع را بررسی کنید، وارد صفحه ای که از عمومی بودن آن اطمینان دارید شوید و سعی کنید یکی از پست هایش را استوری کنید. در صورتی که توانستید پستی را استوری کنید به این معنی است که شما مشکلی در استوری کردن پست ندارید. اگر می خواهید از پرایوت بودن حسابی مطمئن شوید وارد سایت اینستاگرام شوید و آیدی او را سرچ نمایید و یا با اکانتی دیگر او را جستجو کنید. اگر در صفحه مورد نظر با عبارت This Account is Private رو به رو شدید یعنی آن اکانت خصوصی می باشد و امکان اشتراک گذاری پست هایش وجود ندارد.

هم چنین بخوانید : هشتگ اینستاگرام و ترفندهای استفاده از آن

فعال نمودن گزینه استوری نشدن پست در اینستاگرام

در بعضی از اکانت های عمومی با فعال کردن گزینه عدم اجازه اشتراک گذاری پست در استوری نمی توان پست ها را در استوری به اشتراک گذاشت. در واقع برخی افراد علاقه مند به اشتراک گذاری پست هایشان نیستند و این گزینه را لغو می نمایند که باعث استوری نشدن پست در اینستاگرام می شود. برای فعال یا غیر فعال کردن این گزینه می توانید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: به پروفایل خود بروید و روی آیکون سه خط در بالای صفحه تپ کنید.

مرحله ۲: در این مرحله وارد قسمت Settings شوید.

رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام در گوشی

 

مرحله ۳: در این صفحه روی Privacy ضربه بزنید.

رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام در تلفن همراه

 

مرحله ۴: هم اکنون روی گزینه Story تپ کنید.

استوری نشدن پست در اینستاگرام در موبایل

 

مرحله ۵: با گزینه ای با عنوان Allow Resharing to Stories رو به رو می شوید.

دلیل اصلی استوری نشدن پست در اینستاگرام

 

در صورتی که آیکون رو به روی آن به رنگ آبی باشد یعنی این گزینه فعال است و در صورت خاکستری بودن یعنی غیر فعال می باشد و شما می توانید با توجه به تصمیم خود آن را فعال یا غیر فعال نمایید. توجه داشته باشید که در اکانت های خصوصی این ویژگی وجود ندارد. در صورتی که با غیر فعال کردن این گزینه باز هم نتوانستید پست خود را در استوری شیر کنید گوشی خود را ریستارت نمایید و مجدد تلاش کنید.

راهکار ساده برای استوری کردن پست:

ساده ترین راهکار در کنار راهکار بالا ریستارت گوشی موبایل می باشد چرا که ممکن است مشکلی در دستگاه شما ایجاد شده باشد و عملکرد اینستاگرام را مختل کرده باشد. پس موبایل خود را ریستارت کنید و حداقل ۳۰ ثانیه صبر کرده و سپس به استوری گذاشتن بپردازید.

جهت مطالعه مقاله آموزش دانلود استوری اینستاگرام بر روی لینک آموزشی کلیک کنید

رفع مشکل استوری نشدن پست در اینستاگرام

فعال نمودن گزینه استوری نشدن پست در اینستاگرام

 

پاک کردن حافظه کش اینستاگرام

ممکن است داده معیوب باعث بروز مشکل در استوری نشدن پست در اینستاگرام شود. برای رفع این مشکل حافظه کش اینستاگرام را پاک کنید. در صورتی که باز هم نتوانستید پستی را در استوری اشتراک گذاری کنید با اکانت خود در گوشی موبایل یکی از دوستان تان امتحان کنید تا شاید این مشکل رفع شود.

آپدیت کردن اینستاگرام

گاهی با استفاده از ورژن قدیمی اینستاگرام احتمال ایجاد مشکل در عملکرد این برنامه وجود خواهد داشت. برای رفع این مشکل آخرین نسخه ی اینستاگرام را دانلود کنید. البته در گوشی های قدیمی ممکن است نصب این برنامه با مشکل مواجه شود.

تغییر شبکه اینترنت

اگر استوری نشدن پست به علت ضعیف بودن سرعت اینترنت شما باشد، برای رفع این مشکل می توانید شبکه اینترنت خود را تغییر دهید مثلا به جای استفاده از وای فای از نت خط خود استفاده کنید و برعکس.

حذف اینستاگرام

گاهی با استفاده از روش های بالا و پاک کردن حافظه کش نیز نمی ‌توان پستی را در استوری باز نشر کرد. برای رفع این مشکل می توان اینستاگرام را به طور کامل از گوشی موبایل خود پاک کرد، سپس دستگاه را ریستارت کرده و در نهایت جدید ترین آپدیت این برنامه را دانلود و نصب نمود.

ساخت اکانت جدید

در صورتی که تازه وارد اینستاگرام شده اید و مشکل شما با استفاده از روش های بالا حل نشده می توانید دیلیت اکانت کرده و اکانت جدید بسازید تا بتوانید به راحتی پست ها را در استوری خود انتشار دهید. البته در صورتی که نخواهید اکانت جدید ایجاد کنید، میتوانید به جای شیر کردن پست از روی آن اسکرین شات گرفته و در استوری قرار دهید و در صورت علاقه آیدی پیج مورد نظر را روی آن تگ نمایید.

امیدواریم مطالب موجود در این مقاله برای رفع مشکل شما کارآمد بوده باشد از همراهی شما سپاسگزاریم