روش های بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام

ways-to-close-the-replay-and-comment-story-of-instagram-pic-1

گاهی اوقات پیش می آید که کاربران اینستاگرام قصد دارند تا مطالبی را در استوری به اشتراک بگذارند و علاقه مندند تا پیامی را در این رابطه از فالوورهای خود دریافت نکنند. علاوه بر آن پاسخ دادن به ریپلای استوری اندکی زمان بر است و در صورتی که در طول روز چندین استوری را منتشر کنید لازم است تا زمان زیادی را برای پاسخ دادن به این ریپلای ها در نظر بگیرید. در چنین شرایطی می توانید قابلیت ریپلای استوری را ببندید و هیچ گونه نظری را از دیگران دریافت نکنید. به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا تمامی روش های بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از سایر مطالب مرتبط با اینستاگرام نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: اشتراک گذاری استوری دیگران در اینستاگرام

آموزش تصویری بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام

برای بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام می ‌توانید راهکار های ساده ‌ای که در ادامه این مطلب آموزش داده می ‌شود را دنبال کنید و به این صورت پس از گذاشتن استوری هیچ گونه ریپلایی را دریافت نکنید:

مرحله ۱: ابتدا به قسمت پروفایل خود بروید و روی منوی همبرگر یا سه خط ضربه بزنید.

مرحله ۲: در صفحه جدید روی تنظیمات یا Settings تپ نمایید.

مرحله ۳: به این طریق وارد صفحه جدید خواهید شد که می توانید در آن Privacy را انتخاب کنید.

بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام در تنظیمات استوری

مرحله ۴: حال روی گزینه Story تپ نمایید.

بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام - آموزش تصویری

مرحله ۵: کمی به سمت پایین اسکرول کنید تا به قسمت Allow Message Replies برسید. این بخش برای افرادی که دارای پیج پاپلیک هستند متفاوت از پیج های Private می باشد.

در پیج های پابلیک سه گزینه نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه اول یا Everyone ریپلای استوری برای تمامی افرادی که آن را مشاهده کنند فعال است.

با انتخاب گزینه دوم یا People You Follow تنها فالوور هایی که خودتان هم آن ها را دنبال کنید می توانند استوری را ریپلای کنند و در صورتی که گزینه Off را انتخاب کنید هیچ کس قادر به ریپلای استوری هایتان نخواهد بود.

اگر دارای پیج Private هستید با انتخاب گزینه اول یا Your followers تنها دنبال کنندگانتان می توانند استوری را لایک کنند و دو گزینه بعدی همانند پیج های پاپلیک می باشد. بنابراین برای بستن کامل ریپلای استوری گزینه Off را انتخاب کنید.

تفاوت تنظیمات استوری در پیج های پاپلیک و شخصی

به این صورت دیگر کسی قادر به ریپلای استوری های شما نخواهد بود. البته برای این کار راه حل های دیگری نیز وجود دارد و می توانید از آموزش زیر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روش های بازگردانی پست و استوری حذف شده اینستاگرام

ساده ترین روش بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام

روش ساده تری نیز برای بستن ریپلای و کامنت استوری اینستاگرام وجود دارد و شما می توانید برای این کار مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: در قسمت Home page صفحه را از سمت چپ به سمت راست بکشید تا وارد مرحله استوری گذاشتن شوید.

مرحله ۲: در قسمت بالا و سمت چپ گزینه‌ تنظیمات که با آیکون چرخ دنده مشخص شده را انتخاب کنید.

بستن ریپلای استوری

مرحله ۳: حال روی گزینه Story تپ نمایید.

ساده ترین روش بستن ریپلای استوری

مرحله ۴: به این صورت وارد تنظیمات استوری می شوید و می توانید گزینه Off را در بخش Everyone انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های طراحی پست و استوری اینستاگرام

پس از انجام این مراحل ریپلای استوری بسته خواهد شد و کسی نمی تواند استوری های شما را ریپلای کند. توجه داشته باشید که بستن ریپلای باعث آسیب به پیج های کاری می شود و در صورتی که این کار را انجام دهید تعامل شما با مخاطبان بسیار کم شده و ممکن است فالوور های شما دچار ریزش شود. بنابراین در صورتی که دارای یک پیج کاری هستید و یا به عنوان اینفلوئنسر و بلاگر فعالیت می کنید حتماً ریپلای استوری خود را روی حالت Everyone قرار دهید تا تمامی افراد بتوانند با شما تعامل داشته باشند. به این صورت می توانید فالوور های بیشتری را جذب کرده و اینگیجمنت پیج خود را افزایش دهید. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد. از همراهی شما سپاس گزاریم.