استفاده و کار با گوگل درایو (Google Drive)

use-and-work-with-google-drive-google-drive-org-pic

برای حفظ و نگه داری اطلاعات خود در فضای امن می توان از گوگل درایو فضای ابری استفاده نمایید . با ذخیره سازی اطلاعات تان در این فضا به راحتی می توان هر زمان که نیاز دارید به اطلاعات تان دسترسی داشته باشید . این فضا با قابلیت های جذاب و کارایی بسیار بالایی که دارد کاربران زیادی را به خود جذب نموده است . با برتر رایانه در مقاله امروز آن همراه باشید تا نحوه استفاده و کار با Google drive را به طور کامل آموزش دهیم ، با ما باشید .

بیشتر بخوانید : رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور

در صورتی که بخواهیم شما کاربران را با این فضا بیشتر آشنا نماییم باید بدانید یک فضای ابری رایگان با فضای ۱۵ گیگابایتی است و در صورتی که نیازمند به فضای بیشتری و یا استفاده از قابلیت های بیشتر در Google Drive هستید می توانید با پرداخت پول از این فضا استفاده بهینه تری نمایید . نا گفته نماند که این فضای کاربر پسند به نحوی رقیب سرویس های دیگر گوگل هم چون دراپ باکس است . در صورتی که بخواهید با نحوه کار و نحوه دسترسی به این فضا آشنا شوید تا انتهای این مطلب را به طور کامل بخوانید .

نحوه دسترسی به گوگل درایو

برای دسترسی به برنامه گوگل درایو ابتدا باید برنامه را دانلود نماییم . این سرویس به عنوان سرویس تحت وب به شمار می آید و برای دانلود در گوشی های هوشمند برنامه اختصاص به خود را دارد . برای استفاده از این فضا ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد نمایید . ساختن این حساب رایگان است و با ساخت آن می توانید به تمامی خدمات گوگل دسترسی داشته باشید . در صورتی که از مرورگر کروم استفاده می کنید می توانید از قابلیت های ویژه این مرورگر بر روی فضای ابری  جهت راحتی کار استفاده نمایید . توجه داشته باشید که در صورت داشتن یک حساب گوگل می توانید از موبایل و دیگر دستگاه های الکترونیکی نظیر مک بوک تان وارد این فضا شوید .

نحوه ورود به سرویس

در صورتی که برنامه را دانلود و اجرا کرده اید ، وارد آن شوید .

بر روd علامت پلاس + چند رنگ در مقابل گزینه New کلیک کنید . در گوشی های موبایل این علامت به صورت دایره ای شکل و در گوشه پایین سمت راست قرار دارد . با انتخاب این علامت شما می توانید یک فایل را ایجاد یا بار گذاری کنید .

چند نکته مهم

۱-در صورتی که قبلاً از نرم افزار آفیس استفاده کرده اید یا دیگر سرویس های گوگل با این سرویس نیز می توانید به راحتی کار کنید .

۲-فایل های بارگذاری شده را می توانید بله راحتی بر اساس تاریخ ارسال یا نام آن ها در حساب کاربری تان بیابید .

۳-گزینه های موجود در Google drive کاملاً واضح می باشد اما در صورتی که از انجام عملی در آن مطمئن نیستید می توانید با اشاره گر موس بر روی گزینه مورد نظر رفته و از عملکرد آن مطمئن شوید .

هم چنین بخوانید : نصب افزونه IDM بر روی مرورگر گوگل کروم

نحوه آپلود و ارسال فایل ها در گوگل درایو

جهت بارگزاری فایلی در گوگل درایو باید بر روی گزینه upload files در زیر New  و سپس بر روی گزینه My Drive کلیک نمایید و فایلی را انتخاب کنید .

استفاده و کار با گوگل درایو (Google Drive) - تصویر چهار

در این سرویی امکان آپلود فایل ورد و ویرایش آن وجود دارد  و به طورکلی طرز استفاده از آن بسیار آسان می باشد .

در صورتی که بخواهید فایلی را اشتراک گذاری یا Share کنید ، در قسمت بالای صفحه کلیک کرده و با افزودن آدرس ایمیل تان بر روی دکمه آبی رن

در پایین پنجره کلیک نمایید ، با اینکار فایل ها به صندوق ورودی ایمیل اشخاص ارسال می گردد .

استفاده و کار با گوگل درایو (Google Drive) - تصویر یک

نحوه دانلود و دریافت فایل ها به صورت آفلاین در گوگل درایو

استفاده از اسناد به صورت آفلاین در این برنامه یکی از قابلیت های کاربر پسند این سرویس به حساب می آید . برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید افزونه های مربوط بله گوکل داک را دانلود نمایید و سپس از مرورگر استفاده کنید . نکته خوبی که این قابلیت دارد آن است که می توانید به به فایل هایی که با کسی به اشتراک نگذاشته اید دسترسی پیدا نمایید . توجه داشته باشید که برای اینکار حتما باید گوگل درایو را در مرورگر خود باز کرده باشید . هم چنین با اینکار می توانید به داده هایتان با استفاده از گوشی همراه و به صورت آفلاین دسترسی داشته باشید . این امر وجود دارد تا به راحتی قایل هایی را که از قبل آپلوده کرده اید را به سادگی دانلود نمایید .

استفاده و کار با گوگل درایو (Google Drive) - تصویر دو

دیگر قابلیت های مهم گوگل درایو

انتقال فایل بین دو دستگاه

جهت انتقال فایل از گوگل درایو یک دستگاه به دستگاه دیگر مثلاً از تلفن هوشمند به رایانه شخصی باید با استفاده از دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا برای استفاده از Google Drive در اندروید باید پرونده و پوشه را انتخاب نمایید .

بر روی علامت سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بر روی علامت “اقدامات بیشتر کلیک و دانلود را بزنید . فضای وب نیز مشابه با این دستورالعمل انجام می شود .

اشتراک گذاری فایل به صورت چند تایی یا تکی

برای اشتراک گذاری هر پرونده می بایست به طور جداگانه با استفاده از گزینه Share این کار را انجام دهید . هم چنین این امکان وجود دارد آن ها را دیک پوشه بگذارید و از طریق Share به اشتراک بگذارید . توجه داشته باشید با هر فردی که پوشه را به اشتراک می گذارید آن شخص به تمامی اطلاعات یا داده های داخل آن دسترسی پیدا می نماید .

استفاده و کار با گوگل درایو (Google Drive) - تصویر سه