آموزش روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

tutorial-ways-to-fix-error-check-your-connection-in-google-play-pic-7

از جمله محبوب ترین سرویس های گوگل برای کاربران سیستم عامل اندروید می توان به سرویس گوگل پلی استور اشاره نمود. این سرویس اپلیکیشن ها و برنامه های گوناگونی را برای اندروید ارائه می دهد. در واقع سرویس گوگل پلی بستری برای ارائه اپلیکیشن های کاربردی و دسترسی بهتر به آن ها می باشد که کاربران برنامه مورد نظر خود از طریق آن می یابند و نصب می کنند. با این که این سرویس بسیار کاربردی است اما گاهی دچار اختلال می شود و مشکلاتی در ارائه خدمات دارد. بنابر گزارشات گاهی اوقات کاربران هنگام استفاده از گوگل پلی ارور Please check your connection and try again دریافت می ‌کنند. این مشکل به دلایل مختلف ایجاد می‌ شود و با انجام چند اقدام می توان آن را برطرف نمود. در این مطلب با بررسی روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی همراه ما باشید.

مقاله پیشنهادی : رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور

ساده ترین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

بررسی اتصال اینترنت: اکثر مواقع ارور Check your connection ، هنگامی که مشکلی در اتصال به اینترنت وجود داشته باشد نمایش داده می شود. حین استفاده از برنامه گوگل پلی باید اینترنت شما روشن باشد. به همین دلیل حتماً اتصال اینترنت خود را چک کنید و اگر خاموش بود آن را روشن نمایید. نکته دیگری که وجود دارد این است که تمام شدن بسته اینترنتی نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. اگر این موارد را بررسی کردید اما مشکل همچنان باقی بود ، نحوه اتصال خود را تغییر دهید و در صورتی که از وای فای استفاده می کنید ، آن را خاموش کنید و اینترنت دیتا را فعال نمایید و یا بر عکس. البته سرعت پایین اینترنت نیز می تواند یکی از دلایل رخ دادن این مشکل باشد.

ری استارت کردن گوشی: این راهکار نیز یکی از ساده ترین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی می باشد که در بسیاری از موارد نیز برای رفع مشکل مفید واقع می شود.

پاک کردن کش: این روش نیز یکی از راه های حل این ارور است. به این منظور وارد منوی Settings شوید و روی Apps کلیک کنید. با این کار صفحه جدیدی به شما نمایش داده خواهد شد که از میان گزینه های موجود باید Manage apps را انتخاب نمایید. در ادامه لیستی از برنامه های موجود در تلفن همراه خود را مشاهده خواهید کرد که باید بعد از پیدا کردن برنامه  Google play store روی آن تپ کنید.

کاربردی ترین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

سپس روی گزینه Clear cache در پایین صفحه ضربه بزنید و از میان Clear cache و Clear data گزینه Clear cache را انتخاب نمایید. در مرحله بعد پیغام نمایش داده شده را تایید کنید تا فرایند پاک کردن کش آغاز شود.

شیوه ها و روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

بیشتر بخوانید:رفع پنج مشکل رایج در گوگل پلی استور

دیگر روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

ورود مجدد به اکانت گوگل پلی: این روش نیز یکی از دیگر روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی است. به منظور استفاده از این روش در مرحله اول وارد Settings شوید و گزینه Accounts & sync را بیابید و روی آن ضربه بزنید. سپس از میان موارد ، Google را انتخاب نمایید. سپس در صفحه جدید از پایین صفحه روی More تاچ کنید. با این کار منوی کوتاهی به شما نمایش داده می شود که با انتخاب Remove account اکانت گوگل شما از دستگاه حذف خواهد شد.

ساده ترین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

بعد از این کار مجدداً روی گزینه More ضربه بزنید و Sync now را انتخاب نمایید. در مرحله آخر اطلاعات اکانت خود را وارد نموده و مشکل را مجدداً بررسی کنید.

ریست کردن App Preference: برای به کار گرفتن این روش وارد منوی Settings شوید و روی گزینه Apps ضربه بزنید. سپس روی More تاچ کنید و در مرحله آخربعد از تپ روی Reset App Preference گزینه Reset Apps را انتخاب نمایید.

دیگر روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

تنظیم APN: به این منظور وارد Settings شوید و گزینه Wireless and Mobile Networks را بیابید و روی آن ضربه بزنید. سپس وارد بخش Mobile Networks شوید و بعد از تپ روی Access Point Names ، گزینه Internet APN را تاچ کنید. در صورتی که Proxy/Port روی حالت Set قرار داشت ، گزینه Delete APN را انتخاب کنید و در غیر این صورت روی Delete ضربه بزنید.

آخرین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

حذف آپدیت برنامه: در این روش باید آپدیت گوگل پلی را حذف کنید و آن را به حالت قبلی برگردانید ؛ چرا که به احتمال زیاد این مشکل با بروز رسانی نرم افزار ایجاد شده است. برای این کار وارد صفحه تنظیمات گوشی شوید و Apps را انتخاب کنید. بعد از این که وارد بخش اطلاعات برنامه Google Play store شدید گزینه Uninstall Updates را تاچ نمایید.

پیشنهاد می دهیم مطلب حل مشکلات برنامه گوگل پلی موزیک را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

آخرین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

اگر از روش های ذکر شده استفاده کردید اما مشکل همچنان باقی بود ، می ‌توانید از تنظیمات کارخانه به عنوان آخرین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی استفاده کنید. توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات و فایل های تلفن همراه شما پاک خواهد شد ، به همین دلیل پیشنهاد می دهیم قبل از استفاده از این روش از اطلاعات خود بکاپ بگیرید. اجرای این روش در تلفن های همراه بسته به مدل گوشی متفاوت است اما روش کلی آن به حالت زیر می باشد. در گوشی شیائومی وارد منوی Settings شوید و روی گزینه About phone ضربه بزنید. در صفحه جدید روی گزینه Factory reset تپ نمایید و از پایین صفحه گزینه Erase all data را انتخاب کنید تا تلفن همراه شما فکتوری ریست شود.

بهترین روش های رفع ارور Check your connection در گوگل پلی

از همراهی شما در این مطلب ممنون و سپاسگزاریم.