آموزش روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید

tutorial-methods-for-troubleshooting-my-mobile-app-android-version-pic6

در حال حاضر اپراتور های گوناگونی به ارائه خدمات مشغول هستند که از جمله آن ها می توان به همراه اول ، ایرانسل و… اشاره نمود. اپراتور ها برای ارائه بهتر خدمات و رفع نیاز کاربران شرایطی را مهیا نموده اند تا آن ها از طریق اپلیکیشن های مخصوص تلفن همراه ، قادر به انجام عملیات مورد نظر خود باشند. این امر باعث شده دریافت خدمات در مدت زمان کمتر صورت گیرد و با سهولت بیشتری همراه باشد. نرم افزار همراه من اپلیکیشن مربوط به اپراتور همراه اول است که قابلیت های مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد. با این حال این نرم افزار نیز مانند سایر برنامه های موجود گاهی دچار اختلال می شود. در این مطلب روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید را به طور کامل آموزش خواهیم داد تا از این طریق مشکلات احتمالی را به سادگی برطرف سازید.

بیشتر بخوانید: نحوه دریافت اینترنت رایگان همراه اول ایرانسل و رایتل

ساده ترین روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید

امروزه استفاده از نرم افزار ها باعث می شود تا روند انجام برخی از فعالیت ها با سرعت بیشتری پیش رود و نسبت به حالت عادی آسان تر صورت گیرد. اپلیکیشن همراه من از جمله نرم افزار های کاربردی می باشد که جهت استفاده از امکانات و خدمات اپراتور همراه اول طراحی شده است. البته گاهی عوامل مختلفی باعث به وجود آمدن اختلال در عملکرد این نرم‌افزار می شود که می توانید از طریق روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد ، این مشکلات را برطرف کنید.

ری استارت گوشی: اولین و ساده ترین اقدامی که حین مواجه شدن با مشکل در اپلیکیشن همراه من می توانید انجام دهید ، ری استارت کردن گوشی می باشد. با انجام این کار بسیاری از مشکلات و ارور ها بر طرف خواهند شد.

چک کردن وضعیت اینترنت: غیر فعال بودن اینترنت دیتا یا تمام شدن بسته اینترنتی می تواند مشکلاتی را درعملکرد این نرم ‌افزار ایجاد کند. همچنین گاهی اوقات سرعت ضعیف اینترنت نیز می تواند یکی از دلایل این موضوع محسوب شود. حتما این موارد را در نظر بگیرید و مورد بررسی قرار دهید.

حذف برنامه های بلاک تماس: گاهی اوقات استفاده از نرم‌ افزار هایی که دریافت تماس و پیامک را غیرفعال می کنند ، عامل ایجاد مشکل در اپلیکیشن همراه من می باشند. در صورت استفاده از این نرم افزار ها فهرست شماره ها و برنامه های مسدود شده را چک کنید و اگر برنامه همراه من در این فهرست قرار داشت آن را از لیست خارج نمایید.

استفاده از نسخه تحت وب: اگر اصرار به استفاده از امکانات این نرم افزار دارید می توانید از نسخه تحت وب آن کمک بگیرید و با ثبت نام در سایت و وارد کردن اطلاعات کاربری خود از خدمات مشابه برخوردار شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه خرید بسته اینترنت همراه اول و ایرانسل

روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید با چند اقدام ساده

استفاده از شماره دیگر: نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که مسدود بودن شماره شما نیز می تواند دسترسی شما به امکانات این نرم‌ افزار را قطع کند. برای رفع این مشکل شماره همراه اول دیگری را از طریق صفحه تنظیمات وارد کنید و با کمک آن از قابلیت های نرم افزار استفاده نمایید.

خاموش کردن وی پی ان: در اکثر موارد استفاده از نرم افزار هایی مانند vpn که IP را تغییر می ‌دهند باعث بروز مشکل در نرم‌ افزار همراه من می ‌شود. برای رفع این مشکل ابتدا این نرم افزار ها را خاموش کنید و مجدداً وارد اپلیکیشن همراه من شوید.

پاک کردن کش: پاک کردن حافظه کش نیز یکی از روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید می باشد. برای استفاده از این روش در ابتدا وارد منوی تنظیمات شوید و روی گزینه Apps تپ نمایید.

روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید با چند راهکار ساده

در ادامه روی گزینه Manage apps تاچ کنید و از لیست نمایش داده شده اپلیکیشن همراه من را بیابید برای آن ضربه بزنید.

روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید از طریق چند اقدام ساده

با این کار صفحه ای برای شما باز خواهد شد که اطلاعات این نرم افزار را به شما نمایش می دهد. از پایین صفحه روی گزینه Clear data تپ نمایید.

آموزش روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید

سپس از گزینه های نمایش داده شده clear cache را انتخاب نمایید.

شیوه و روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید

پیغامی دریافت خواهید کرد که از شما تاییدیه ای جهت پاک کردن حافظه کش نرم افزار می ‌خواهد. این پیام را تایید کنید و تا پایان فرآیند پاک شدن حافظه کش منتظر بمانید.

ساده ترین روش های رفع مشکل برنامه همراه من نسخه اندروید

روش دیگری برای پاک کردن حافظه کش این است که در صفحه App info گزینه Storage را انتخاب نمایید و از پایین صفحه بعد از تپ بر روی Clear data گزینه clear cache را انتخاب نمایید.

نصب مجدد برنامه: حذف و راه اندازی مجدد برنامه نیز می تواند در رفع مشکل مفید واقع شود.

پیشنهاد می کنیم مطلب روش های افزایش سرعت اینترنت همراه اول را نیز مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

اپلیکیشن همراه من با توجه به کاربران زیادی که دارد ، در گروه نرم افزار های کاربردی و پر طرفدار قرار می گیرد. در این مطلب از برتر رایانه روش های برطرف کردن مشکلات احتمالی این اپلیکیشن را به طور کامل آموزش دادیم. از همراهی شما ممنون و سپاسگزاریم.