آموزش روش های حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱

tutorial-for-problem-solving-updating-windows-11-pic-6

ویندوز یکی از سیستم عامل هایی می باشد که بر روی انواع کامپیوتر و لپ تاپ قابل استفاده است. این سیستم عامل در چند نسخه عرضه شده است و با توجه به سیستم کامپیوتری مورد استفاده و مشخصات سخت افزاری آن می توانید ویندوز ۷ ، ۸ ، ۱۰ و ۱۱ را انتخاب نمایید. ویندوز ۱۱ در حال حاضر آخرین نسخه از این سیستم عامل می باشد که کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است. این نسخه از ویندوز رابط کاربری بسیار جذاب و چشم نوازی دارد و از آنجایی که امکانات متعددی را در اختیار کاربران قرار می دهد از محبوبیت زیادی نیز برخوردار است. البته گاهی اوقات هنگام به روز رسانی این نسخه مشکلاتی به وجود می آید که می توانید از روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد به منظور حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: به روز رسانی ویندوز ۱۰

اولین نکات در حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱

در برخی موارد هنگام نصب ویندوز ۱۱ کاربر با مشکلاتی مواجه می شود و فرایند ویندوز بیشتر از حالت عادی زمان می برد. برای رفع این مشکل می توانید از روش های حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که گاهی اوقات طول کشیدن روند نصب و به روز رسانی سیستم طبیعی بوده ؛ چرا که آپدیت از حجم بالایی برخوردار می باشد و در نتیجه دلیل طول کشیدن به روز رسانی ویندوز ۱۱ ، حجم بالای فایل ها است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورتی که با چنین مشکلی مواجه شدید در مرحله اول کمی صبور باشید. گاهی اوقات نیز سرعت ضعیف اینترنت باعث می شود تا فایل ها با سرعت کمتری دانلود شوند. به همین دلیل سعی کنید قبل از آغاز آپدیت ، سرعت اینترنت خود را بررسی کنید تا با چنین مشکلی مواجه نشوید. همچنین سعی کنید هنگام انجام فرآیند به ‌روزرسانی ویندوز ، از اینترنت در دستگاه های دیگر استفاده نکنید و تا حد امکان به طور همزمان فایل های حجیم را دانلود نکنید. همچنین اگر متوجه شدید که فایل ها در ابتدا با سرعت بیشتری دانلود می‌ شدند اما با گذشت زمان روی عدد ثابتی قرار دارد و تغییر نمی کند ، نگران نباشید ؛ چرا که حجم فایل ها متفاوت بوده و دانلود فایل های حجیم و با جزئیات بیشتر قطعا زمان بیشتری می ‌برد. با این حال اگر با در نظر گرفتن تمامی این موارد احساس می کنید برای روند آپدیت و بروز رسانی ویندوز شما زمان زیادی صرف شده ، از روش های زیر به منظور رفع این مشکل کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: رفع مشکل ایجاد نشدن New folder در ویندوز

حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ با چند راهکار کاربردی

خارج کردن ویندوز از حالت آپدیت: اولین راهکاری که برای حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ مورد بررسی قرار می گیرد ، خارج کردن ویندوز از حالت آپدیت می باشد. برای این کار دکمه Win + R را فشار دهید و در صفحه باز شده دستور services.msc را جای گذاری کنید و دکمه Enter را بزنید.

خواهید دید که صفحه Service manager به شما نمایش داده خواهد شد. در سمت راست صفحه و قسمت Names ، گزینه Windows Update را بیابید و دوباره روی آن راست کلیک کنید.

حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ از طریق چند راهکار

سپس در صفحه Windows Update Properties وارد سربرگ General شوید و بخش Startup type را روی Disabled  قرار دهید. در ادامه برای ذخیره تغییرات روی دکمه Apply یا OK کلیک کنید.

حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ از طریق خاموش کردن موقتی فایروال

در مرحله بعد سیستم خود را ری استارت نموده و بعد از بالا آمدن آن دکمه Win + E را فشار دهید. در صفحه File Explorer به مسیری که در تصویر مشاهده می کنید مراجعه نمایید.

حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ با کمک خاموش کردن موقتی فایروال

سپس پنجره File Explorer را ببندید و طبق مسیری که گفته شد مجدداً Windows Update Properties را باز نموده و بخش Startup type که در سربرگ General قرار دارد را به Automatic تغییر دهید. بعد از کلیک کردن روی دکمه OK سیستم خود را ری استارت کنید و آپدیت ویندوز ۱۱ را مجدداً دانلود نمایید.

اسکن SFC: گاهی اوقات ناقص بودن فایل های مورد نیاز نیز دلیلی بر طول کشیدن این فرایند می باشد. برای رفع این مشکل روی منوی استارت راست کلیک نموده و گزینه RUN را انتخاب نمایید. سپس عبارت cmd را وارد کنید و دکمه هایCtrl + Shift + Enter را فشار دهید. در مرحله بعد دستور sfc /scannow را وارد پنجره Command Prompt (admin) نموده و دکمه Enter را بزنید.

شیوه ها و روش های حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱

با این کار اسکن انجام می‌ شود و در صورت وجود مشکل به طور خودکار آن را برطرف می کند.

پیشنهاد می شود مطلب کاربردی آموزش ریست کردن ویندوز ۱۱ بدون از بین رفتن اطلاعات را نیز مطالعه نمایید.

حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ از طریق خاموش کردن موقتی فایروال

جهت استفاده از این روش به منظور حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ ، دکمه های Win + R را فشار دهید و در کادر عبارت Firewall.cpl را وارد نموده و دکمهEnter  را بزنید. با این کار صفحه Windows Defender Firewall به شما نمایش داده خواهد شد. گزینه Turn Windows Defender Firewall on or off را انتخاب نمایید و سپس در پنجره Customize Settings بخش‌ های Private network settings و Public network settings را بیابید و آن ها را روی حالت Turn Off Windows Defender Firewall قرار دهید.

حل مشکل آپدیت ویندوز ۱۱ با چند راهکار کاربردی

بعد از این کار دوباره مشکل را بررسی کنید و بعد از آپدیت کردن ویندوز ، مجددا Windows Defender Firewall را روی حالت قبلی تنظیم کنید.