به روز رسانی ویندوز ۱۰ | آموزش آپدیت ویندوز | برتر رایانه

update-windows-10-pcbartar

با به روز رسانی ویندوز ۱۰ خود می توانید عملکرد کامپیوتر خود را بالا ببرید هم چنین ویندوز خود درایور ها به طور خودکار بررسی می کند و جدیدترین نسخه درایور را نصب می کند و باعث سرعت بخشیدن به کامپیوتر می شود.

به روز رسانی ویندوز 10 - برتر رایانه

روش آنلاین به روز رسانی ویندوز ۱۰ :

۱-در قسمت منوی استارت گزینه Settings را انتخاب کنید وارد قسمت امنیت و به روز رسانی Update & security شده و در پنجره باز شده گزینه windows Update را انتخاب و روی Cheak for updates کلیک کنید.

۲-برای به روز رسانی سیستم خود ابتدا بررسی کرده درصورت به روز نبودن دکمه Install now را انتخاب و مواردی که میخواهید آپدیت شود را انتخاب و بعد Install را بزنید.

۳-سیستم خود را ریستارت کنید و اگر سرعت سیستمتان بهتر شده نشانه این است که ویندوزتان درت عمل می کند.

جهت تماس با مجموعه کمک رایانه برتر رایانه بر روی لینک کلیک کنید.

به روز رسانی دستی ویندوز ۱۰

در صورتی که شما ترجیح دهید به طور اختیار به آپدیت ویندوز خود بپردازید و یا جدیدترین و آخرین نسخه ویندوز ۱۰ از اول یا پایه روی کامپیوتر نصب کنید از روش به روز رسانی دستی استفاده کنید. در پایین صفحه دانلود ویندوز ۱۰ در بخش Create Windows 10 Installation media گزینه Download tool now انتخاب کنید .

باید بدانید برای به روز رسانی ویندوز ۱۰ به طور دستی احتیاج به یک حافظه یو اس بی با حافظه حداقل ۵ گیگابایتی یا یک دیسک دی وی دی خام دارید در صورت استفاده از حافظه یو اس بی ابتدا تمام داده ها و اطلاعاتتان را بر روی حافظه دیگری انتقال داده تا اطلاعاتتان از بین نرود. روی گزینه Download tool now کلیک و نرم افزار کم حجمی دانلود می شود پس از اجرا روی گزین Create installation media for another PC روی دکمه Next کلیک کنید .

سپس زبان مورد نظر را انتخاب و یکی از گزینه های ویندوز ۳۲ یا ۶۴ بیتی را انتخاب کرده اگر از دیسک دی وی دی خام برای نصب آپدیت استفاده میکنید گزینه ISO file و در صورتی که از حافظه یو اس بی استفاده می کنید گزینه USB flash drive را می زنید .

بعد از اینکه نرم افزار فایل های ویندوز را نصب کردید ،ابتدا کامپیوتر را Restart می کنید و حافظه یو اس بی یا DVD موردنظر را بوت کرده و آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را از پایه در کامپیوتر نصب کنید.

برخی از کاربران از اینکه ویندوز ۱۰ به طور خودکار برایشان به روز رسانی می گردد راضی نیستند به این صورت که ویندوز ۱۰ به طور خودکار به آپدیت فایل ها اقدام می کند که باعث می شود حجم ترافیک اینترنت مصرفی بالا برود .

غیر فعال کردن به روز رسانی خودکار ویندوز ۱۰

در صورتی که نمی خواهید به طور خودکار ویندوز ۱۰ به دانلود آپدیت نرم افزار اقدام کند از طریق این دستور اقدام به غیرفعال کردن به روز رسانی ویندوز ۱۰ کنید :

بر روی دکمه ویندوز راست کلیک کنید و مسیر Settings>Network & Internet>Wi-Fi بروید و بعد به شبکه Wifi موردنظر وصل شده و گزینه Options را انتخاب کنید و Set as metered connection را روی حالت روشن قرار دهید .