آموزش کامل افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام

tutorial-complete-add-whatsapp-business-account-to-instagram-profile-pic-4

واتساپ یکی که از شبکه های اجتماعی و پیام رسان های محبوب می باشد که به دلیل امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار کاربران قرار می دهد طرفداران زیادی دارد. شاید شما هم یکی از کاربران این نرم افزار کاربردی بوده باشید. در واقع با توجه به محدودیت هایی که برای استفاده از پیام رسان تلگرام و برخی دیگر از نرم‌ افزارهای انتقال پیام وجود دارد بسیاری از افراد سعی می ‌کند تا اپلیکیشن واتساپ را جایگزین آن ها کنند. همچنین اختلالاتی که اخیراً در اینستاگرام به وجود آمد و چند ساعتی آن را از دسترس خارج کرد ، باعث شد که بسیاری از افرادی که در این فضا فعالیت دارند و بخشی از شغل آن ها به این محیط وابسته است ، احساس نگرانی کنند و راه دیگری برای ارتباط با مشتریان برگزینند. در این مطلب با آموزش افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کاتالوگ در واتساپ بیزینس

مزیت های افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام

اگر شما هم از جمله کسانی هستید که با مشتریان خود از طریق پیج فروشگاهی یا صفحه کاری خود در شبکه ‌های اجتماعی دیگر از جمله اینستاگرام در ارتباط هستید و ترجیح می دهید که از واتساپ و امکانات آن جهت پاسخگویی به آن ها استفاده کنید پیشنهاد می کنیم این مطلب را به طور کامل مطالعه نمایید. احتمالا اگر شما به عنوان اپراتور و متصدی بخش فروش فعالیت داشته باشید به این موضوع واقف هستید که پاسخگویی به مشتریان در فروشگاه های مجازی و اینترنتی بسیار حائز اهمیت است ؛ طوری که اگر این امر به درستی انجام شود می‌ توانند مشتریان عادی را به مشتریان همیشگی شما تبدیل کند. اخیراً واتساپ از قابلیتی برخوردار شده که با استفاده از آن می توانید حساب کاربری واتساپ تجاری را به نمایه اینستاگرام خود اضافه کنید. شاید این سوال در ذهن شما شکل گیرد که استفاده از این امکان چه مزیتی برای کاربران دارد؟ اگر به عنوان بنیان گذار یک کسب و کار اینترنتی به مشتریان خود در نرم افزار واتساپ مشاوره می دهید و علاوه بر آن در فضای اینستاگرام نیز فعالیت دارید ، از طریق این ویژگی می توانید دنبال کنندگان و مشتریان خود را به سادگی از اپلیکیشن اینستاگرام به واتساپ هدایت کنید. در واقع کاربر با استفاده از این ویژگی که در نمایه اینستاگرام شما وجود دارد به راحتی و با کمترین فوت وقت می توانند به اکانت واتساپ شما متصل شود. قطعا این قابلیت برای پیج های فروشگاهی و بیزینس هایی که در محیط اینستاگرام فعالیت دارند بسیار کاربردی بوده و امر پاسخگویی به مشتریان را سهولت بیشتری می بخشد. در ادامه با آموزش افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام همچنان همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های ریپورت کردن در واتساپ

روش افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام

برای این که بتوانید دکمه واتساپ را در حساب کاربری اینستاگرام خود ایجاد کنید ، باید اکانت اینستاگرام را با حساب کاربری برنامه واتساپ تجاری خود پیوند دهید تا این دکمه در نمایه اینستاگرام شما اضافه شود. توجه داشته باشید که برای استفاده از این امکان و تعامل با مشتریان خود باید از آخرین نسخه این اپلیکیشن ها استفاده کنید و علاوه بر داشتن حساب کاربری در برنامه واتساپ تجاری ، از یک اکانت حرفه ای برای کسب و کار نیز در اینستاگرام برخوردار باشید. برای افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام مراحل زیر را به دقت دنبال کنید. در مرحله اول اپلیکیشن واتساپ تجاری را باز نموده و در صورتی که از اندروید استفاده می کنید روی more options و اگر از آیفون استفاده می کنید روی Settings تپ نمایید. سپس وارد بخش Business tools شوید.

روش افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام

سپس گزینه Facebook & Instagram را انتخاب کنید و روی Instagram تاچ نمایید.

آموزش روش افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام

در ادامه Continue را بزنید. با این کار صفحه ورود کاربر به اینستاگرام نمایش داده می شود. نام کاربری و رمز صفحه خود را وارد نموده و صفحه کاری خود را باز نمایید. لازم به ذکر است که می ‌توانید از گزینه Continue with Facebook نیز استفاده کنید.

آموزش افزودن حساب کاربری واتساپ تجاری به نمایه اینستاگرام

اگر حساب کاربری حرفه ای در اینستاگرام ندارید باید آن را ارتقا دهید. برای این کار روی گزینه Next تپ نمایید و بعد از انتخاب گزینه Business یا Creator مجددا روی Next بزنید. سپس اطلاعات حساب کاربری خود را تایید نموده و بعد از تاچ کردن Add روی گزینه Back to WhatsApp تپ کنید. بعد از اینکه این اقدام را انجام دادید حساب کاربری اینستاگرام به برنامه واتساپ تجاری شما پیوند داده شده و می توانید آن را در صفحه فیسبوک یا اینستاگرام خود مشاهده کنید.

پیشنهاد می شود مطلب رفع مشکل زوم شدن دوربین در واتساپ را نیز مطالعه نمایید.

روش حذف حساب کاربری ایسنتاگرام پیوند شده از برنامه واتساپ تجاری

اگر به هر دلیلی قصد حذف حساب کاربری اینستاگرام پیوند شده از برنامه واتساپ تجاری را داشتید می توانید از این روش استفاده کنید. در مرحله اول وارد برنامه واتساپ تجاری شوید و با توجه به نوع سیستم عامل مورد استفاده خود گزینه more options یا Settings را انتخاب نمایید. سپس از طریق صفحه Business tools وارد بخش Facebook & Instagram شوید. در ادامه روی حساب کاربری لینک داده شده تپ نموده و بعد از انتخاب Remove WhatsApp روی REMOVE ضربه بزنید. با این کار حساب کاربری خود را به طور کامل حذف نموده و در صفحه فیس بوک و اینستاگرام نمایش داده نمی شود.