روش های ریپورت کردن در واتساپ

whatsapp-reporting-methods-pic-4

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از تلفن همراه ، به کارگیری شبکه های اجتماعی بیش از پیش رواج پیدا کرده است. در واقع امکاناتی که این شبکه ها در اختیار کاربر قرار می دهند باعث شده تا کارایی و کاربرد فراوانی پیدا کنند. در واقع این شبکه ها برای ارسال پیام ، فایل ، برقراری تماس صوتی و تصویری و… کاربرد دارند. اپلیکیشن واتساپ یکی از نرم افزارهای ارتباطی می ‌باشد که در چند سال اخیر کاربران زیادی را به خود جذب نموده است. این اپلیکیشن قابلیت های گوناگونی را در اختیار کاربر قرار می دهد که یکی از آن ها امکان ریپورت کردن است و از طریق آن می توانید مخاطبان و گروه های مشکوک را محدود کنید. ما در این مطلب روش های ریپورت کردن در واتساپ را مورد بررسی قرار می دهیم. لطفا در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: دلایل و رفع ریپورت تلگرام

نحوه ریپورت کردن در واتساپ

ریپورت کردن یکی از امکاناتی است که اپلیکیشن واتساپ در اختیار کاربر قرار می دهد. استفاده از این قابلیت می ‌تواند از تعاملات ناخواسته جلوگیری به عمل آورد. برای مثال در صورتی که پیغامی با محتوای ناخوشایند دریافت کردید می توانید آن را ریپورت کنید و از دریافت پیام های این چنینی پیشگیری کنید. ریپورت کردن پیام در واتساپ به معنای گزارش دادن آن می باشد و هنگامی که گزارشی را ارسال کنید کارشناسان واتساپ آن را مورد بررسی قرار می ‌دهند و در صورتی که پیغام قوانین این پیام رسان را نقض کرده باشد ، کاربر مربوطه مسدود می گردد. لازم به ذکر است بیش از دو بار دریافت گزارش برای هر کاربر اکانت شخص تا ۲۴ ساعت مسدود می‌ شود.

برای ریپورت کردن در واتساپ می توانید مراحل زیر را انجام دهید:

در مرحله اول وارد پیام رسان واتساپ شوید و چت مورد نظر خود را انتخاب کنید. از میان پیغام های دریافت شده پیامی را که محتوای توهین آمیز ، تهدید کننده و… را دارد بیابید و انگشت خود را چند ثانیه روی آن نگهدارید. با این کار نوار ابزاری در بالای صفحه به شما نمایش داده می شود که باید آیکون سه نقطه را از سمت راست آن انتخاب نمایید.

سپس از منوی نمایش داده شده روی گزینه Report تپ کنید. با این کار پیغامی به شما نمایش داده می شود که از شما تاییدیه ای برای ارسال گزارش به واتساپ می ‌خواهد. در صورت اطمینان از این کار روی Report تاچ نمایید. همچنین در صورتی که قصد دارید همزمان با ریپورت کردن شخص ، کاربر را بلاک کنید ، تیکه گزینه Block contact را بزنید.

نحوه ریپورت کردن در واتساپ برای پیام ها

توجه داشته باشید که ریپورت کردن چند پیام به صورت همزمان امکان پذیر نیست و گزینه ریپورت تنها زمانی فعال می ‌شود که یک پیام را انتخاب نموده باشید.

بیشتر بخوانید: ریپورت اکانت اینستاگرام

ریپورت کردن در واتساپ برای محتوای View once و مخاطبین

یکی از امکاناتی که اپلیکیشن واتساپ در اختیار کاربران قرار می دهد این است می توانند محتوای تصویری مانند عکس یا ویدیو را به گونه ای ارسال کنند که بعد از مشاهده به طور خودکار پاک شود. با این حال امکان ریپورت کردن این پیام ها نیز برای افراد وجود دارد. برای ریپورت کردن در واتساپ بعد از اینکه وارد صفحه چت شدید روی پیام View once مورد نظر خود فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید. سپس مانند بخش قبل بعد از تپ روی آیکون سه نقطه ، گزینه Report را انتخاب کنید. دوباره با نمایش پیغام تاییدیه روی گزینه Report تاچ کنید. در این قسمت نیز می توانید با زدن تیک گزینه Block contact از قابلیت بلاک کردن‌ مخاطب استفاده نمایید. همچنین می توانید با انتخاب گزینه Report [contact name] از منوی سه نقطه همزمان با ریپورت کردن پیام ، مخاطب را نیز گزارش دهید.

می توانید برای ریپورت کردن مخاطب بعد از انتخاب سربرگ Chats ، از لیست نمایش داده شده روی چت مورد نظر خود را تاچ کنید. هنگامی که صفحه چت به شما نمایش داده شد ، از بالای صفحه روی آیکون سه نقطه تپ نمایید.

ریپورت کردن در واتساپ برای محتوای View once

سپس منویی به شما نمایش داده می شود که باید گزینه More را انتخاب نمایید. در مرحله بعد با انتخاب گزینه Report ، پیغامی دریافت خواهید کرد که باید گزینه Report را لمس کنید. همچنین در صورتی که قصد دارید فرد را بلاک کنید و صفحه چت را نیز حذف نمایید ، تیک گزینه Block contact and delete this chat’s messages را بزنید.

ریپورت کردن در واتساپ برای مخاطب

روش دیگر برای بلاک و ریپورت کردن این است که  گزینه More را انتخاب نموده و block لمس کنید. سپس از میان گزینه های موجود روی Report and block تاچ کنید.

شما می توانید مطلب ۵ مرحله آسان و ساده جهت رفع ریپورت در اینستاگرام را نیز مطالعه نمایید.

روش ریپورت کردن در واتساپ برای گروه

واتساپ علاوه بر اینکه امکان ریپورت کردن پیام ها و افراد را می دهد ، قابلیت ریپورت کردن گروه را در اختیار کاربران قرار داده است. برای ریپورت کردن در واتساپ بعد از اینکه وارد نرم ‌افزار شدید ، گروه مورد نظر خود را انتخاب کنید و وارد صفحه چت شوید. سپس روی نام گروه در بالای صفحه ضربه بزنید. با این کار صفحه ای به شما نمایش داده می شود که باید از پایین صفحه روی گزینه Report group تپ کنید. در مرحله بعد Report را لمس نمایید. در صورتی که قصد ترک گروه را ندارید تیک گزینه Exit group and delete the group’s messages را نیز بردارید.

همچنین برای ریپورت اسپم در گروه باید ادمین آن را بلاک و ریپورت نمایید. به این منظور بعد از اینکه وارد صفحه چت گروه شدید ، روی نام آن در قسمت بالایی صفحه تپ کنید. در این بخش می توانید لیست اعضا را مشاهده کنید. در میان اعضا روی نام ادمین گروه که با عنوان Group admin مشخص شده است ، ضربه بزنید. صفحه ای برای شما باز می شود که باید از میان گزینه های موجود روی Message تاچ کنید. سپس مراحلی که در بخش قبلی در رابطه با ریپورت کردن مخاطب در واتساپ مطرح کردیم را طی کنید. بعد از اتمام این روند گروه را ترک نموده و پیام ها را حذف نمایید.