آموزش تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید

tutorial-changing-icons-of-apps-on-android-phone-pic-4

یکی از قابلیت های خوب گوشی اندروید این است که به شما این امکان را می دهد تا بخش های مختلف را به دلخواه شخصی سازی کنید. برای نمونه شاید در برخی مواقع تمایل داشته باشید که آیکون برنامه های گوشی خود را تغییر دهید و یک آیکون جدید مطابق سلیقه خود انتخاب نمایید. این کار در گوشی های اندروید به سادگی قابل انجام است و می توانید از روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره می ‌کنیم برای تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید استفاده نمایید. توجه داشته باشید که برای تغییر آیکون در برخی از گوشی های سامسونگ باید حتماً از یک نرم افزار مخصوص استفاده کنید اما برای برخی از گوشی ها نیاز به انجام این کار نیست ؛ چرا که این قابلیت توسط خود گوشی در اختیار شما قرار می گیرد. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از آیکون پک اندروید

برخی افراد ترجیح می دهند بخش های مختلف گوشی اندروید خود را به دلخواه  تنظیم کنند که یکی از آن ها آیکون برنامه ها است ؛ در این مطلب با آموزش تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید همراه ما باشید.

تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید سامسونگ

قبل از پرداختن به روش های تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید باید بدانید که معمولاً در گوشی هایی که این قابلیت را در اختیار کاربر قرار می دهند تغییر آیکون تنها برای برنامه ‌های خود سیستم اعمال می شود و برنامه های نصب شده توسط شما شامل این تغییرات نخواهند بود. اما اگر می خواهید آیکون تمام برنامه ها را تغییر دهید باید حتماً از برنامه‌ های مخصوص این کار کمک بگیرید.

تغییر آیکون در گوشی سامسونگ بدون نصب نرم افزار: خوشبختانه گوشی های سامسونگ گلکسی از قابلیت تغییر آیکون برنامه ها پشتیبانی می کنند. اگر شما هم از جمله کاربران سامسونگ گلکسی هستید می توانید برای انجام این کار از تنظیمات گوشی کمک بگیرید و نیازی به نصب نرم افزار نخواهد بود. به این منظور در مرحله اول باید وارد منوی Settings شوید که می توانید با کشیدن صفحه به سمت پایین و لمس کردن آیکون چرخ دنده وارد این بخش شوید.

توجه داشته باشید اگر حساب سامسونگ ندارید باید برای خود حساب ایجاد کنید.

در ادامه وارد بخش Themes شوید تا قسمت تم های گوشی به شما نمایش داده شود. در این صفحه روی گزینه Icons بزنید تا آیکون پک ها برای شما باز شود.

تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید شیائومی و معرفی نرم افزار ها

بعد از انتخاب پک دلخواه خود روی آن ضربه بزنید و برای دریافت آن روی Download تپ نمایید. بعد از اتمام این مرحله دکمه دانلود به دکمه Apply تغییر پیدا می کند که برای اعمال پک آیکون روی برنامه های خود باید روی آن ضربه بزنید.

همچنین برای فعال سازی آیکون های از قبل دانلود شده نیز از طریق Settings وارد بخش Themes شوید. سپس در منوی سه خط بالای صفحه گزینه My Stuff را انتخاب کنید و وارد زبانه Icons شوید. در این بخش آیکون از قبل دانلود شده را بیابید و بعد از انتخاب آن روی Apply بزنید.

بیشتر بدانید: معرفی بهترین برنامه های شناسایی شماره ناشناس برای اندروید و آیفون

تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید شیائومی و معرفی نرم افزار ها

بدون نصب برنامه: علاوه بر گوشی های سامسونگ ، گوشی های شیائومی نیز قابلیت تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید بدون نصب نرم افزار را دارند. برای استفاده از این روش از طریق منوی تنظیمات وارد بخش Themes شوید.

در این صفحه می توانید علاوه بر آیکون ها ، پس زمینه ، صدای زنگ و… را نیز تنظیم نمایید. روی گزینه Profile بزنید و در ادامه نیز Icons را انتخاب نمایید. با انجام این کار آیکون ها به شما نمایش داده می شود و می توانید با ضربه زدن روی بسته دلخواه خود آن را دانلود و سپس استفاده کنید.

نرم افزار Shortcut Maker: با این حال می توانید از نرم افزار ها نیز برای تغییر آیکون ها استفاده نمایید. برای استفاده از این روش ابتدا برنامه Shortcut Maker را دانلود و نصب کنید. سپس وارد محیط برنامه شوید و روی گزینه Apps بزنید.

در این بخش تمام برنامه های گوشی را مشاهده خواهید کرد که باید برنامه ای که قصد تغییر آیکون آن را دارید انتخاب نمایید. سپس از طریق بخش Tap to Edit Label یک نام تعیین کنید و روی Done بزنید.

همچنین از طریق قسمت Icons آیکون مورد نظر خود را را انتخاب نموده و بعد از اعمال تغییرات روی گزینه آبی رنگ یعنی Create Shortcut بزنید.

تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید - برتر رایانه

نرم افزار Nova: از این برنامه نیز نه تنها برای تعویض آیکون می توانید استفاده کنید بلکه تنظیمات بیشتری نیز برای شخصی سازی برنامه ها در اختیار شما قرار می گیرد. بعد از نصب برنامه وارد بخش Nova Settings شوید و Look & feel را انتخاب کنید. سپس روی Icon style بزنید و آیکون برنامه مورد نظر خود را شخصی سازی نموده و تغییر دهید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید

تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید با عکس های گالری

شما می توانید از برنامه Awesome icons نیز برای تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید استفاده نمایید. به منظور تغییر آیکون برنامه ها با کمک این برنامه ابتدا آن را دانلود کنید و پس از نصب وارد محیط برنامه شوید.

با اسکرول کردن صفحه برنامه ای که قصد تغییر دادن آیکون آن را دارید بیابید. بعد از پیدا کردن برنامه یک آیکون دوربین و یک آیکون گالری نیز در کنار آن مشاهده خواهید کرد که اگر می خواهید آیکون مورد نظر را از گالری تصاویر انتخاب نمایید باید روی آیکون گالری بزنید. همچنین اگر می خواهید آیکون برنامه را توسط دوربین گوشی مشخص کنید روی نماد دوربین تپ کنید.

در مرحله بعد عکس یا همان آیکون مورد نظر را انتخاب نموده و تغییراتی مانند برش عکس و تغییر سایز را اعمال نمایید. در پایان این مرحله روی Crop که در بالای صفحه قرار دارد بزنید.

تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید سامسونگ

بعد از تپ نمودن روی OK یک میانبر جدید برای برنامه شما با آیکون مورد نظر ایجاد می گردد که در صفحه اصلی گوشی قرار دارد.