آموزش روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید

learn-how-to-change-the-bottom-of-screen-buttons-on-your-android-phone-pic-5

دکمه هایی که انتهای اسکرین گوشی هستند به دلیل کاربرد هایی که هنگام استفاده از تلفن همراه دارند ، پایه و اساس کار با گوشی محسوب می شوند. در واقع بدون وجود این دکمه ها عملکرد تلفن همراه دچار اختلال خواهد شد و نمی‌ توان از امکانات تلفن همراه استفاده نمود. با این حال شما می توانید چیدمان و ترتیب دکمه ها را به دلخواه تغییر دهید و سفارشی سازی کنید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که آن ها را به طور کامل حذف نموده و برای پیمایش در گوشی از حرکات دست استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که گزینه های زیادی برای شخصی سازی دکمه های پایین صفحه وجود ندارد اما قطعاً ویژگی تنظیم یا پنهان کردن آن ها مورد توجه بسیاری از افراد قرار است. در این مطلب با آموزش روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید

روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید ۹ و ۱۰

اندروید ۹: یکی از ویژگی های اندروید ۹ این است که از دکمه های استانداردی که ما به طور مداوم از آن ها استفاده می‌ کنیم با عنوان Navigation System اجتناب می کند. یکی از روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید ۹ این است که وارد منوی Settings تلفن همراه خود شوید و گزینه ‌System را بیابید. سپس روی Gestures تپ نموده و در ادامه روی Swipe up on home button تاچ کنید تا فعال شود.

روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید ۹

نحوه استفاده از حرکات پیمایشی اختصارا به صورت زیر است:

برای رفتن به صفحه اصلی باید همچنان از دکمه هوم استفاده نمایید.

همچنین زمانی که در حال استفاده از برنامه ای می باشید می توانید از دکمه برگشت که در سمت چپ دکمه هوم قرار دارد استفاده کنید.

برای باز شدن منوی کشویی برنامه نیز از روی دکمه هوم به سمت بالا بکشید و این کار را ادامه دهید تا منو نمایش داده شود. همچنین می توانید از دکمه هوم سریعاً به سمت بالا بکشید و مجدداً این کار را تکرار کنید تا منو نشان داده شود.

روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید ۹ و ۱۰

اندروید ۱۰: در اندروید ۱۰ نیز قابلیت Gesture Navigation وجود دارد که این دسترسی را در اختیار کاربر قرار می‌ دهد تا در صورت تمایل بدون استفاده از دکمه از تلفن همراه خود استفاده نمایند. برای سفارشی سازی Navigation Button در مرحله اول وارد منوی Settings شوید و از بخش System وارد قسمت Gestures  شوید. سپس روی گزینه System navigation تپ کنید. با این کار سه گزینه به شما نمایش داده می شود که شامل Gesture navigation (پیمایش با انگشت دست) ، Navigation با دو دکمه و Navigation با سه دکمه می باشد. حالت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا فعال شود. همچنین برای استفاده از Gesture navigation در نسخه ‌های اندروید قبل از اندروید ۱۰ از برنامه Fluid Navigation Gestures کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: آموزش رفع مشکل صدا در گوشی اندروید

روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید با توجه به برند گوشی

شیائومی: در این بخش روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید شیائومی را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید با توجه به برند گوشی

در گوشی های شیائومی می توانید دکمه های پایین گوشی را به دلخواه تنظیم نمایید و به جای دکمه های Home ، Back  و App Toggle از حرکات دست برای پیمایش در تلفن همراه استفاده کنید. نحوه استفاده از تلفن همراه بدون دکمه های پایین صفحه به این صورت است که برای رفتن به هوم گوشی باید به سرعت از پایین به بالا بکشید. همچنین برای اینکه آخرین برنامه ها را مشاهده کنید ، باید از پایین به بالا بکشید و نگه دارید. همچنین برای بازگشت به صفحه قبل از لبه چپ گوشی به سمت راست بکشید.

شما می توانید برای تغییر دکمه های پایین صفحه گوشی در Xiaomi Mi MIUI مراحل زیر را دنبال کنید. ابتدا وارد Settings شوید و گزینه Additional settings را بیابید و روی آن تپ نمایید. سپس Full-screen display را انتخاب نموده و روی Buttons بزنید. با این کار سه دکمه مجازی روی صفحه نمایش داده می شود که شامل دکمه های Back ، Home و Menu می باشد. می‌ توانید جای دکمه ها را طبق سلیقه یا عادتی که دارید تغییر دهید. این کار از طریق فعال یا غیر فعال کردن Mirror buttons انجام می شود.

سامسونگ: برای اینکه از طراحی تمام صفحه گوشی استفاده کنید و دکمه های پایین اسکرین را حذف کنید ، می توانید از ویژگی Navigation buttons کمک بگیرید.

روش های تغییر دادن دکمه های پایین صفحه در گوشی اندروید با توجه به کمپانی گوشی

برای فعال کردن این قابلیت وارد Settings تلفن همراه خود شوید و بعد از انتخاب Display روی Navigation bar ضربه بزنید. سپس گزینه Navigation buttons ( نوار دکمه ) یا Swipe gestures ( حرکات دست) را برگزینید. با این کار به سادگی می توانید دکمه های پایین اسکرین را به دلخواه تنظیم نمایید.

پیشنهاد می شود مطلب آموزش استفاده از ایموجی های آیفون در گوشی اندروید را نیز مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

جایگزین کردن حرکات دست به جای دکمه های پایین صفحه باعث می شود تا صفحه نمایش شما فضای بیشتری داشته باشد. با اینکه افراد زیادی به این دکمه ها عادت کردند و استفاده از آن ‌ها را ترجیح می ‌دهند اما برخی از افراد نیز تمایل دارند تا این دکمه ها را از اسکرین تلفن همراه خود حذف کنند. در این مطلب از برتر رایانه روش حذف این دکمه ها را به طور کامل آموزش دادیم و امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد.