آموزش فعالسازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام

training-to-activate-the-ability-to-automatically-delete-messages-in-telegram-pic-7

یکی از پرطرفدار ترین پلتفرم هایی که در میان شبکه های اجتماعی کاربران زیادی را به خود اختصاص داده است ، تلگرام می باشد. قابلیت های متنوعی که تلگرام در اختیار کاربر قرار می دهد ، باعث می شود استفاده از این برنامه سهولت بیشتری پیدا کند و حتی کسانی که تجربه زیادی در استفاده از شبکه های اجتماعی ندارند نیز قادر به کارگیری آن باشند. یکی از قابلیت های تلگرام حذف خودکار پیام است که اگر به هر دلیلی نمی خواستید پیام های ارسالی شما برای مدت طولانی در چت باقی بماند می توانید از آن کمک بگیرید تا بعد از مدت زمان مشخصی پیام شما به شکل خودکار حذف شود. در واقع با فعال کردن این ویژگی در تلگرام ، نرم افزار به شکل خودکار حذف پیام را انجام خواهد داد. در این مطلب به آموزش فعال سازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: روش های حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام

اگر نمی خواهید صفحه چت شما شلوغ شود یا تمایلی به بایگانی طولانی مدت مکالمات ندارید ، فعالسازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام به شما کمک زیادی خواهد کرد و سرعت بیشتری به پاک کردن پیام ها می بخشد. در واقع با کمک این ویژگی دیگر نیاز نیست حذف پیام ها را به صورت دستی انجام دهید.

روش کلی فعالسازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام

اگر می خواهید که پیام های ارسال شده توسط شما در تلگرام بعد از مدتی حذف شود ، نیازی نیست که این کار را به صورت دستی انجام دهید. در واقع با کمک یکی از قابلیت های تلگرام و فعال سازی آن ، برنامه پیام های شما را به صورت خودکار حذف می کند. از طرفی باید بگویم که اگر شاهد ناپدید شدن خودکار پیام ها در تلگرام هستید احتمالاً این قابلیت در این برنامه تلگرام شما فعال است و برای جلوگیری از این اتفاق باید آن را غیر فعال نمایید. اگر با نحوه فعال سازی این قابلیت آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب با آموزش نحوه فعال سازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام همراه ما باشید. خوشبختانه فعال کردن این قابلیت در تلگرام کار چندان سختی نیست و کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

در مرحله اول باید برنامه تلگرام را در گوشی خود باز کنید. اگر آیکون برنامه را در گوشی پیدا نکردید در قسمت جستجوی گوشی خود عبارت Telegram را تایپ نموده و بعد از نمایش نتایج روی برنامه کلیک کنید.

سپس چت و مکالمه مورد نظر خود را بیابید و وارد آن شوید. در ادامه روی پروفایل شخص که در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید و گزینه سه نقطه یا همان More را لمس نمایید. سپس از منوی نمایش داده شده گزینه Enable Auto-Delete را انتخاب کنید.

در مرحله بعد مدت زمان مورد نظر خود را برای پاک شدن پیام ها تعیین کنید که این مدت می ‌تواند از یک روز تا چند ماه باشد.

قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام - برتر رایانه

بعد از انجام این کار قابلیت حذف پیام برای شما فعال می شود. اگر می خواهید که این اتفاق برای تمامی چت های تلگرام شما به صورت خودکار تکرار شود ، باید تنظیمات گفته شده را برای سایر مخاطبین نیز انجام دهید.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش سرعت دانلود در تلگرام

استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام اندروید

با توجه به اینکه روش فعال سازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام برای گوشی اندروید و گوشی آیفون کمی تفاوت دارد ، لازم دانستیم که هر دو روش را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار داده و مراحل آن را به طور کامل شرح دهیم.

برای فعال سازی این قابلیت در گوشی اندروید بعد از باز کردن برنامه تلگرام ، روی چت موردنظر خود که می خواهید پیام های آن به شکل خودکار پاک شود تپ نمایید.

سپس روی آیکون سه نقطه که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد بزنید.

با انجام این کار منویی به شما نمایش داده خواهد شد که باید گزینه Clear History را انتخاب کنید.

در مرحله بعد با لمس کردن صفحه به سمت پایین ، بخش Auto-Delete برای شما نمایان می شود که با حرکت دادن نوار لغزنده این قسمت می ‌توانید زمان مورد نظر را برای حذف خودکار پیام تعیین کنید. این مدت می تواند بین ۲۴ ساعت تا ۷ روز باشد.

روش کلی فعالسازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام

بعد از انجام این کار روی دکمه آبی رنگ Enable Auto-Delete تپ نمایید.

با اعمال تنظیمات گفته شده پیام های شما در بازه های زمانی که تعیین کردید حذف خواهد شد. توجه داشته باشید که این اتفاق برای تمام رسانه ‌ها رخ می دهد و برای حذف خودکار ویس در تلگرام نیز می توانید از این قابلیت کمک بگیرید.

برای غیر فعال کردن این ویژگی نیز وارد چت مخاطب مورد نظر شوید و در قسمت نوار لغزنده را روی حالت OFF تنظیم کنید. در آخر نیز روی Confirm بزنید.

استفاده از قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام اندروید

فعالسازی قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام آیفون

برای انجام این کار در گوشی آیفون بعد از باز کردن چت مورد نظر خود در برنامه تلگرام ، روی یکی از پیام های خود ضربه بزنید و نگه دارید.

سپس از منوی باز شده روی گزینه Select بزنید و از بالای صفحه Clear Chat را انتخاب نمایید.

با انجام این کار کادر جدیدی به شما نمایش داده می شود که با انتخاب گزینه اول آن تنها این پیام برای شما و مخاطب حذف می شود ولی با لمس گزینه دوم پیام فقط برای شما پاک خواهد شد. انتخاب گزینه سوم یا همان Enable Auto-Delete نیز قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام را فعال می کند که باید روی آن تپ نمایید.

قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

در صفحه جدید نیز می توانید از طریق نوار لغزنده زمان پاک شدن پیام ها را تعیین کنید که از یک روز تا یک هفته متغیر خواهد بود.

قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام - طراحی سایت برتر رایانه

بعد از انجام این کار تلگرام پیام های شما را در بازه های زمانی مشخص شده به طور خودکار پاک می کند.

برای غیر فعال کردن این ویژگی نیز کافیست وارد مکالمه شوید و روی آیکون W1 که بازه زمانی حذف پیام ها را نشان می دهد ضربه بزنید.

سپس نوار لغزنده را به سمت عبارت Never بکشید و در آخر برای اعمال تغییرات روی Done بزنید.

قابلیت حذف خودکار پیام در تلگرام - شرکت برتر رایانه