روش های حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام

methods-delete-sender-name-when-forwarding-message-in-telegram-pic-6

اگر بخواهیم به یکی از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی اشاره کنیم باید از تلگرام نام ببریم که در چند سال اخیر حتی با وجود محدودیت هایی که در استفاده از آن وجود دارد اما همچنان کاربران خود را در ایران از دست نداده است. در واقع موضوعی که باعث می شود تلگرام با گذشت سال ها همچنان محبوبیت زیادی داشته باشد ، آپدیت های فوق العاده آن است که هر بار قابلیت‌ های منحصر به فردی را به آن می افزاید. به طور کلی استفاده راحت ، رابط کاربری و ویژگی های جذاب و کاربردی آن نظر کاربران را به خود جلب نموده است. یکی از قابلیت های تلگرام امکان ارسال پیام ها برای افراد دیگر است. در برخی موارد کاربران ترجیح می دهند نام ارسال کننده پیام برای شخص سوم مشخص نباشد. در این مطلب با آموزش حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش سرعت دانلود در تلگرام

در مواقعی که نمی خواهید نام فرستنده اصلی پیام مشخص باشد می توانید از قابلیت حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام کمک بگیرید.

ساده ترین روش حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام

در برخی موارد هنگام فوروارد پیام بیشتر افراد ترجیح می دهند که نام فرستنده اصلی پیام برای افرادی که این متن برای آن ها فوروارد می شود ، مشخص نباشد. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که در یکی دیگر از مطالب سایت نیز برخی از آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. با این حال این مطلب در رابطه با آپدیت جدید تلگرام و اضافه شدن قابلیت کاربردی است که امکان حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام را برای شما فراهم می آورد. همچنین کاربران می‌ توانند بخش کپشن پیام های تصویری و ویدیویی را نیز حذف کنند تا برای مخاطب ارسال نشود.

برای استفاده از این قابلیت بعد از آپدیت کردن تلگرام ، برنامه را باز کنید و وارد کانال ، گروه یا پی وی شخص مورد نظر شوید.

سپس روی پیامی که قصد فوروارد کردن آن را دارید نگه دارید تا گزینه Forward به شما نمایش داده شود. در مرحله بعد روی Forward  تپ نموده و چتی که می خواهید پیام را برای آن ارسال کنید انتخاب نمایید.

سپس روی قسمتی که در تصویر زیر مشخص شده است ضربه بزنید و از منوی نمایش داده شده Hide sender’s name را انتخاب کنید.

در ادامه روی Send messages تاچ کنید تا پیام بدون نام فرستنده ارسال شود.

سایر روش ها برای حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام

همچنین می توانید برای تغییر چت روی گزینه Change recipient بزنید.

به علاوه اگر پیام شما چند رسانه ای می باشد و کپشن دارد با انتخاب گزینه Hide caption کپشن آن حذف خواهد شد. فعال کردن گزینه Show caption نیز کپشن را نمایش می دهد.

بعد از تنظیم این بخش روی Send messages بزنید.

حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام دسکتاپ

انجام این کار برای چند پیام بطور همزمان نیز امکان پذیر است و کافی است بعد از انتخاب پیام های مورد نظر مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام دهید.

بیشتر بدانید: آموزش اضافه کردن کامنت به کانال تلگرام

سایر روش ها برای حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام

تغییر تنظیمات تلگرام: در مواردی که ارسال کننده پیام خود شما هستید می توانید تنظیماتی را روی تلگرام خود اعمال کنید تا هنگام فوروارد شدن پیام ها قابلیت نقل قول غیر فعال شود. در این صورت هنگامی که پیام شما توسط افراد دیگر فوروارد گردد ، نام و نشانی از حساب کاربری شما روی پیام نخواهد بود. به این منظور در محیط برنامه تلگرام روی منوی سه خط که در بالا و سمت چپ صفحه قرار دارد بزنید و گزینه Privacy and Security را انتخاب نمایید.

سپس روی Forwarded Messages تاچ کنید و بخش ?Who can add a link to my account when forwarding my messages را روی Nobody تنظیم نمایید.

ساده ترین روش حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام

در نهایت نیز برای اعمال تغییرات انجام شده روی تیک بالای صفحه ضربه بزنید.

استفاده از ربات ویرایش پیام: روش دیگری که برای حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام می توان بکار گرفت ، استفاده از ربات است. برای استفاده از این روش در قسمت سرچ تلگرام عبارت hazf_bot@ را جستجو کنید و بعد از نمایش نتایج روی آن ضربه بزنید. وقتی وارد صفحه ربات شدید روی Start بزنید و سپس پیام مورد نظر خود را برای آن بفرستید. با استفاده از این ربات می توانید موارد دیگری شامل لینک ، هشتگ و… را نیز حذف کنید که با ضربه زدن روی قسمت Menu می ‌توانید این موارد را مشاهده کنید.

حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام - برتر رایانه

بیشتر بخوانید: آموزش روش افزودن قابلیت لایک به تلگرام در کانال و گروه

حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام دسکتاپ

به منظور حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام ، ابتدا پیام مورد نظر خود را بیابید و بر روی آن راست کلیک کنید.

سپس از منوی بازشده روی Forward بزنید.

بعد از انتخاب چت مورد نظر ، پیام خود را بالای قسمت تایپ مشاهده خواهید کرد که باید روی آن کلیک کنید. با انجام این کار فهرستی به شما نمایش داده می شود که با غیر فعال کردن گزینه Show sender’s name نام فرستنده از پیام حذف می‌ شود.

همچنین گزینه Show caption و Change recipient نیز به ترتیب برای حذف یا نمایش کپشن و تغییر چت کاربرد دارند.

حذف نام فرستنده هنگام فوروارد پیام در تلگرام - سایت برتر رایانه

بعد از اعمال تنظیمات مورد نظر نیز روی DONE کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش کامل حذف فوروارد در تلگرام