روش های افزایش سرعت دانلود در تلگرام

ways-to-increase-the-download-speed-in-telegram-pic-4

افراد زیادی در سراسر جهان از برنامه تلگرام جهت ارتباط با سایر کاربران این شبکه اجتماعی استفاده می کنند. از جمله ویژگی های این نرم افزار قابلیت ارسال فایل های تصویری ، صوتی و ویدیویی و به اشتراک گذاشتن آن ها با مخاطبین خود می باشد. در برخی موارد این فایل ها حجم زیادی دارند ؛ از این رو زمان زیادی برای دانلود کردن آن ها احتیاج است. البته در برخی موارد حتی فایل های کم حجم و کوچک نیز دیر دانلود می‌ شوند که این موضوع برای کاربر چندان خوشایند نیست. این اتفاق در در مواقع ضروری که دسترسی آنی به فایل اهمیت دارد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. با این حال روش های متعددی برای افزایش سرعت دانلود در تلگرام وجود دارد که در ادامه برخی از آن ها را شرح خواهیم داد. لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش اضافه کردن کامنت به کانال تلگرام

افزایش سرعت دانلود در تلگرام از طریق بات

استفاده از بات ‌های مخصوص نیز روش خوبی برای بالا بردن سرعت دانلود در تلگرام است. برای بکارگیری این روش وارد تلگرام شوید و در بخش جستجو نام بات را سرچ کنید. روی نزدیک ترین نتیجه تاچ کنید و وارد بات شوید. توجه کنید که در برخی موارد برای استفاده از امکانات یک بات باید ابتدا در کانال آن عضو شوید. وقتی وارد بات شدید روی Start بزنید. در مرحله بعد فایل مورد نظر خود را برای بات ارسال کنید و کمی صبور باشید تا لینک دانلود فایل برای شما فرستاده شود. در این بخش می توانید لینک دانلود فایل را در برنامه ‌های مدیریت دانلود فایل مثل IDM وارد کنید و به راحتی آن را دانلود نمایید. این روش علاوه بر تلگرام گوشی برای تلگرام کامپیوتر نیز قابل استفاده می باشد. بات هایی که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت بهترین بات های تبدیل فایل به لینک هستند.

Files2LinkProBot: به منظور افزایش سرعت دانلود در تلگرام وارد پلی استور شوید و دانلود منیجر را دانلود و سپس نصب کنید. در ادامه تلگرام را باز نموده و بات @Files2LinkProBot را سرچ کنید. سپس وارد بات شوید و روی دکمه Start بزنید. همانطورکه در بخش قبل اشاره نمودیم ویدئو یا فایل مورد نظر خود را برای بات ارسال کنید تا ربات برای شما لینکی بفرستد.

آموزش راهکار هایی برای افزایش سرعت دانلود در تلگرام

این لینک را کپی کنید و سپس در IDM فایل را دانلود کنید.

Getpubliclink_bot: برای استفاده از این روش وارد نسخه تحت وب تلگرام شوید و تلگرام را در گوشی خود باز کنید. بعد از  سرچ Get Public Link Bot ، وارد بات شوید و روی Start بزنید. سپس فایل را از گروه یا کانال مورد نظر به بات فوروارد کنید. در مرحله بعد روی Instant Download بزنید و روی OK بزنید. دانلود منیجر شما لینک را دریافت خواهد کرد و دانلود شروع خواهد شد.

بیشتر بدانید: آموزش روش افزودن قابلیت لایک به تلگرام در کانال و گروه

راهکار هایی برای افزایش سرعت دانلود در تلگرام

آپدیت کردن تلگرام: گاهی اوقات قدیمی شدن نسخه تلگرام در گوشی شما ، علت پایین آمدن سرعت تلگرام است. برای رفع این مشکل به اپ استور یا گوگل پلی مراحعه کنید و تلگرام را سرچ نمایید. سپس روی آن تپ کنید و در صورت وجود بروز رسانی ، روی دکمه Update بزنید. سپس صبور باشید تا فرایند دانلود تکمیل و برنامه نصب شود. در ادامه گوشی خود را ری استارت نموده و وارد برنامه شوید. در آخر نیز سرعت دانلود را بررسی کنید.

چک کردن اینترنت: کندی اینترنت یکی از مهم‌ ترین دلایل پایین بودن سرعت دانلود در تلگرام محسوب می شود. لازم به ذکر است که اگر سرعت اینترنت به طور همگانی کم باشد ، سرعت دانلود علاوه بر تلگرام در برنامه های دیگر نیز پایین خواهد آمد. برای بررسی این موضوع فایل دیگری را از طریق مرورگر یا سایتی دیگر دانلود نموده و سرعت آن را مقایسه کنید. همچنین حین دانلود از تلگرام نباید دانلود های دیگری نیز در حال اجرا شدن باشند ؛ زیرا سرعت همه آن‌ ها پایین می‌ آید. بنابراین پیشنهاد می کنیم فایل‌ ها را تک به تک دانلود کنید.

استفاده از تغییر دهنده آی پی پر سرعت: راهکار دیگر برای افزایش سرعت دانلود در تلگرام استفاده از پروکسی خود تلگرام است. همچنین می ‌توانید از وی پی ان و سایر روش های تغییردهنده آی پی پرسرعت نیز کمک بگیرید.

کمک گرفتن از گوگل درایو و Dropbox: در صورتی که فضای زیادی در کامپیوتر خود ندارید ، می ‌توانید دانلود خود را مستقیما در گوگل درایو و Dropbox انجام دهید. برای افزایش سرعت دانلود فایل تلگرام در گوگل درایو و Dropbox وارد این نرم افزار شوید و در کادر جستجو بات Get Public link Bot را جستجو کنید.

راهکار هایی برای افزایش سرعت دانلود در تلگرام

سپس وارد بات شوید و روی Start تاچ کنید.

افزایش سرعت دانلود در تلگرام از طریق بات

بیشتر بخوانید:آموزش کامل حذف فوروارد در تلگرام

در مرحله بعد فایل خود را از کانال یا گروه به این بات ارسال کنید. گزینه G-Drive/Dropbox را بزنید و دکمه Open را لمس کنید. روی save to Google Drive یا گزینه Save to Dropbox تاچ کنید. سپس به این بات اجازه دهید که به اکانت گوگل شما دسترسی پیدا کند. در نهایت روی Download بزنید.