روش های استعلام نمره منفی گواهینامه

methods-inquiry-negative-score-certificate-pic-4

در صورتی که رانندگان تخلفاتی مانند سبقت غیر مجاز، عدم رعایت حق تقدم، عبور از چراغ قرمز و… را انجام دهند علاوه بر جریمه نقدی نمره منفی به آن ها تعلق می گیرد. این مسئله باعث می ‌شود تا برخی از امکانات در دسترس راننده خاطی از او سلب شده و محدودیت هایی برایش اعمال شود. به همین خاطر تمامی رانندگان علاقه مند هستند تا در رابطه با نمره منفی گواهینامه خود اطلاعاتی به دست آورند. بنابراین در ادامه این مطلب تمامی روش های استعلام نمره منفی گواهینامه به صورت آنلاین را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. به این طریق می توانید بدون مراجعه حضوری در این زمینه اطلاعات کاملی به دست آورید. بنابراین پیشنهاد می دهیم تا حتما تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از سایر مقالات موجود در سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: روش های استعلام خلافی خودرو

استعلام نمره منفی گواهینامه در سایت راهور و پیامکی

استعلام نمره منفی در سایت راهور

برای استعلام نمره منفی گواهینامه می توانید از طریق سایت راهور اقدام کنید برای اینکار کافی است تا وارد سایت راهور شده و سپس مراحل زیر را دنبال نمایید:

مرحله ۱: ابتدا کمی به سمت پایین اسکرول کنید و سپس در کادر مربوطه شماره گواهینامه خود را وارد نمایید.

مرحله ۲: پس از آن لازم است تا واژه امنیتی که شامل اعداد و حروف مختلف می شود را در کادر مربوطه تایپ کرده و در نهایت روی “جستجو” ضربه بزنید.

مرحله ۳: به این صورت استعلام کامل شده و نتیجه برای شما نمایش داده خواهد شد.

استعلام نمره منفی گواهینامه از طریق سایت راهور

استعلام نمره منفی با استفاده از سرویس پیامکی

در صورتی که دسترسی به اینترنت ندارید می ‌توانید از طریق پیامک نیز در رابطه با نمره منفی گواهی نامه خود اطلاعاتی کسب کنید. در واقع برای این کار کافی است تا شماره گواهینامه تان را به سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ ارسال نمایید. پس از آن نتیجه به شما گزارش خواهد شد و ۳۵۰ تومان از شارژتان کسر می شود که هزینه پیامک استعلام است.

بیشتر بخوانید: روش های رهگیری گواهینامه رانندگی

استعلام نمره منفی از طریق شماره تلفن

برای استعلام نمره منفی و همچنین خلافی خودرو می توانید با سرشماره ۸۸۲۸۸۸۸۸ تماس گرفته و سپس در رابطه با خلافی خودرو خود اطلاعات کامل تری به دست آورید.

البته برای استعلام نمره منفی روش های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه این مطلب به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. بنابراین در صورتی که علاقه‌ مندید تا از برنامه‌ های مختلف برای استعلام نمره منفی استفاده کنید می توانید ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

برنامه های استعلام نمره منفی گواهینامه

اپلیکیشن خودرویار

برای استعلام نمره منفی گواهینامه می ‌توانید از برنامه های مختلف مانند اپلیکیشن خودرویار استفاده کنید. در این برنامه علاوه بر استعلام نمره منفی امکانات دیگری از جمله استعلام خلافی اینترنتی با جزئیات، جریمه های پرداختی، قبض پیامکی و پرداخت، جدول نرخ تخلفات، بیمه و همچنین قیمت گذاری خودرو کارکرده نیز وجود دارد. بنابراین این اپلیکیشن به عنوان یک برنامه جامع برای رانندگان شناخته می شود و امکانات آن به صورت رایگان در دسترس شما عزیزان خواهد بود.

استعلام نمره منفی گواهی نامه در برنامه خودرویار

استعلام نمره منفی در برنامه فرمون

علاوه بر خودرویار میتوانید از برنامه فرمون نیز برای استعلام نمره منفی خودروی خود استفاده کنید. در کنار آن امکان استعلام خلافی خودرو، طرح ترافیک و… نیز برای تان وجود دارد که تمامی این امکانات به صورت رایگان در دسترس شما عزیزان قرار می ‌گیرند.

استعلام نمره منفی گواهینامه در برنامه فرمون

بیشتر بخوانید: آموزش دریافت کد پستی

اعتراض به نمره منفی

پس از بررسی نمره منفی امکان اعتراض به آن برای رانندگان وجود دارد اما برای ثبت اعتراض نیاز است تا به صورت حضوری به واحد های اجرائیات مراجعه کنید. همچنین توصیه می کنیم تا حتماً مدارک خود شامل اصل گواهینامه راننده، قولنامه، وکالت نامه و یا سند خودرو و اسنادی که برای اثبات اشتباه صورت گرفته را همراه داشته باشید. به این ترتیب می توانید فرم اعتراض را از مسئول مربوطه دریافت کرده و مدتی صبر نمایید تا رسیدگی به آن انجام شود.

امیدواریم با مطالعه این مطلب بتوانید در رابطه با نمره منفی گواهینامه تان اطلاعات کامل تری به دست آورید. همچنین پیشنهاد می‌ دهیم تا از سایر مقالات و آموزش های موجود در سایت نیز دیدن کرده و سوالات، نظرات و انتقادات خود را از قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. از همراهی شما عزیزان سپاسگزاریم و لحظات خوب و خوشی را برایتان آرزومندیم.