بهترین روش متصل کردن دو گوشی به یکدیگر

the-best-way-to-connect-two-phones-to-each-other

بیشتر افراد زمانی که یک گوشی تلفن همراه جدید میخرند مشکل انتقال داده های خود از گوشی قدیمی به جدید را خواهند داشت. از طرفی برخی افراد می خواهند تا تمامی اطلاعات شامل مخاطبین، تصاویر یا پیام های شان را از دست ندهند و در گوشی جدید نیز آنها را داشته باشند. برای متصل کردن دو گوشی به یکدیگر ۴ شیوه  مختلف وجود دارد که ما ابتدا می خواهیم بهترین روش و سپس سایر روش ها را به شما خوانندگان مقاله امروز برتر رایانه توضیح دهیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

مقاله پیشنهادی : آموزش غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید

متصل کردن دو گوشی به یکدیگر از طریق کابل

متداول ترین و آسان ترین روش اتصال دو گوشی به هم از طریق کابل usb می باشد. زمانی که گوشی شما به کابل متصل باشد امکان شارژ وجود ندارد. انتقال سریع و ساده از این طریق کار انجام میگیرد با این حال اگر حجم زیادی از اطلاعات را دارید انتقال بی سیم پیشنهاد می شود. حال در صورتی که گوشی شما اندروید است و همزمان می خواهید دو اندروید را به یکدیگر متصل کنید باید صفحه نمایش گوشی را به دیگر گوشی نشان دهید یا به اشتراک بگذارید.

جهت متصل کردن دو گوشی به یکدیگر به طور همزمان ابتدا باید اطمینان یابید که ویژی عیب یابی usb یا USB debugging هر دو دستگاه فعال باشد. گوشی اندروید صفحه را به شما نشان می دهد و از شما سوال می کند که آیا تمایل دارید دستگاه ها را به سیستم وصل کنید یا خیر. پس از انجام این کار می بایست به تنظیمات در گوشی اندروید بروید.

سپس جهت اتصال دو دستگاه درایو های لازم هر دو دستگاه را نصب نمایید. پس از آن این امکان وجود دارد که درایو ها را از طریق سرچ گوگل با استفاده از لینک ارائه شده توسط سازنده گوشی بیابید. توجه نمایید تا درایور ها را از منابع نامعتبر دانلود نکنید. برای این کار فایل اکسپلور ویندوز را باز کرده و دستگاه اندروید را شناسایی کنیم.

بعد از آن دستگاه را در لیست Devices یا removable storage بیابید و در صورتی که کابل usb دارید که عمل نمی کند میتوانید از کابل دیگری استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی : آموزش تغییر دادن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید

نحوه اشتراک گذاری فایل ها و متصل کردن دو گوشی به یکدیگر

زمانی که فایل ها را بین دو گوشی اندروید با استفاده از کابل usb اشتراک می گذارید امکان بهره مندی از بیش از یک برنامه برای یک فایل موجود است. برای نمونه می توانید یک فایل pdf را در گوشی باز اما فقط زمانی آن را در برنامه درست می بینید که هر دو دستگاه از یک نوع فایل پشتیبانی نماید. این بهره‌ مندی از چند برنامه میتوانید فقط یک بار فایل به اشتراک گذاشته را بر گزیند یا برای هر نوع فایل یک برنامه را انتخاب نمایید. نسبت به نوع نیاز خود می توانید انتخاب کنید که فایل ها به طور تصادفی یا همواره به دستگاه دیگر انتقال یابد.

علاوه بر این از طریق usb فایل ها را به سیستم شخصی خود منتقل نموده توجه کنید که تنها باید از طریق کابل usb متصل شوید.

مطمئن شوید که پوشه ها در هر دستگاه باز کرده ه یکدسپس آیکون فایل ها را از یک دستگاه به دستگاه دیگر کشانده و اگر از کارت SD استفاده می کنید. دو پنجره روی دسکتاپ به خود خواهید دید. زمانی که می خواهید فایل ها را از اندروید به سیستم شخصی تان به اشتراک بگذارید باید فایل دانلود را انتخاب نمایید. از این طریق نیز امکان اشتراک گذاری و متصل کردن دو گوشی به یکدیگر محیا می شود.

نحوه متصل کردن دو گوشی به یکدیگر از طریق کابل OTG

کابل  OTG جهت کار با انواع لوازم جانبی USB همچون دوربین ها، نمایشگر ها و پردازنده های صوتی و تصویری طراحی شده است با اتصال به برخی از تلفن همراه و حس کردن پین روی کابل  otg  به عنوان یک وسیله جانبی مفید عمل می نماید.

در صورت متصل کردن دو گوشی به یکدیگر با کابل OTG باید گوشی های اندروید تان حتما از نسخه ۴.۴ و بالاتر پشتیبانی کند که این امر به شما این امکان را می دهد تا گوشی تان را به صورت بیسیم به دستگاه دیگر متصل نمایید. کابل های OTG دارای ۴ یا ۵ پین در یک طرف، یک mini-A در یک طرف و یک micro-B در سمت دیگر هستند. یک کانکتور استاندارد usb دارای چهار پایه بوده که کابل otg پنجمی را می افزاید که ID-pin نامیده می شود. پین ID در دستگاه A به زمین وصل شده در حالی که دستگاه B شناور است و هنگام دریافت کابل میتوانید در صورت لزوم یک رام جانبی نصب نمایید. ‌

انتقال داده ها میان دو گوشی به این صورت است که ابتدا باید دستگاه قدیمی را وارد حساب گوگل خود کرده و در گام بعدی داده ها و برنامه های خود را از تلفن قدیمی به تلفن جدید کپی نماییدو جهت متصل شدن تلفن های خود به هم با کابل usb-c امکان پذیر است و اگر گوشی جدید دارید به طور حتم به کابل usb-c نیاز خواهید داشت در غیر این صورت در روش انتقال باید به طور بیسیم انجام شود.

البته راه دیگری جهت انتقال بین دو گوشی اندروید از طریق  usbو otg وجود دارد که این روش تعویض سریع تر از وای فای بوده اما به نسبت بلوتوث نمی باشد. برای این عمل باید از اپلیکیشن مناسب استفاده نموده و هم می توانید دستگاه اندروید تان را از طریق کابل usb otg-  به کامپیوتر وصل نمایید. همچنین می توانید از این روش جهت اشتراک گذاری فایل ها میان دو دستگاه اندروید بدون استفاده از کابل usb استفاده کنید.

نحوه اتصال دو گوشی باهم از طریق بلوتوث و وای فای

برای انتقال فایل ها از یک گوشی به گوشی دیگر با استفاده از بلوتوث ابتدا باید مسیر

Apps >> Settings >> Bluetooth در گوشی بروید. در این بخش با انتخاب بلوتوث گوشی تان فعال شده و یکی از دستگاه ها در حالت Discoverable Mode بگذارید. حال برای دستگاه جستجو می شود و روی گوشی مدنظر خود ضربه بزنید. همچنین از طریق وای فای نیز می‌توانید دو گوشی اندروید را به یکدیگر وصل نموده و داده های خود را منتقل کنید. برای این کار گزینه وای فای را در دستگاه بیابی.و هات اسپات گوشی میزبان را فعال نموده و در دستگاه دیگر رمز عبور را بزنید. در صورت صحت رمز عبور دو دستگاه به یکدیگر متصل شده و عمل انتقال داده ها انجام خواهد شد.