آموزش غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید

learn-how-to-disable-the-screen-lock-on-your-android-phone-pic-5

معمولاً بیشتر افراد در تلفن همراه خود اطلاعات و فایل های با اهمیتی نگهداری می کنند که شاید دسترسی سایر افراد به آن ها کمی مشکل ساز باشد. یکی از قابلیت هایی که گوشی اندروید در اختیار کاربران خود قرار می دهد قفل صفحه است که به حفظ حریم خصوصی شما کمک می کند. در واقع این قابلیت باعث می شود تنها افرادی که به پسورد شما دسترسی دارند بتوانند قفل گوشی را باز کنند و از برنامه ها و فایل های ذخیره شده استفاده نمایند. این کار امنیت اطلاعات شما را تا حد زیادی بالا می برد و مانع سوء استفاده سایر افراد می گردد. با این حال شاید به دلایل مختلف بخواهید که قفل گوشی اندروید خود را غیر فعال نمایید. در این مطلب با آموزش نحوه غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: نحوه حل مشکل کار نکردن VPN در گوشی اندروید

با اینکه پیشنهاد نمی شود قفل صفحه خود را غیر فعال کنید و سطح امنیت اطلاعات را کاهش دهید اما اگر به دلایل مختلف مجبور به انجام این کار هستید از روش های زیر برای غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید کمک بگیرید.

ساده ترین روش برای غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید

در ابتدا برای غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید یک روش کلی ارائه می دهیم که برای بیشتر گوشی های اندروید قابل استفاده است. ساده ترین روشی که برای انجام این کار وجود دارد از طریق صفحه تنظیمات قابل انجام می باشد. ابتدا قبل از بررسی این روش باید اشاره کنیم که با توجه به تنوع و تعدد مدل گوشی های اندروید شاید برخی از مراحل کمی با آنچه که در این بخش شرح داده شده متفاوت باشد اما روند کلی این کار به همین صورت است که در ادامه مطالعه خواهید کرد. برای استفاده از این روش طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

به این منظور ابتدا وارد Settings گوشی اندروید خود شوید و روی Security & privacy بزنید. در برخی از گوشی های اندروید نیز ممکن است به جای این گزینه ، عبارت Security یا Security & location را مشاهده نمایید.

در ادامه گزینه Lock screen password یا Screen lock را بیابید و روی آن تپ نمایید.

در آخر نیز گزینه Disable lock screen password را لمس نموده تا قفل صفحه غیر فعال شود.

غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید سامسونگ

البته هنگامی که این گزینه را انتخاب می کنید باید پسورد فعلی را وارد نمایید تا قفل صفحه حذف گردد.

در بخش های بعد نیز روش های برداشتن قفل صفحه را در گوشی های سامسونگ ، هواوی و شیائومی مورد بررسی قرار می دهیم که می توانید از آن ها نیز با توجه به مدل گوشی خود کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های ضبط صدا برای اندروید

غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید سامسونگ و…

گوشی سامسونگ: کمپانی سامسونگ یکی از تولید کنندگان گوشی اندروید می باشد که همه مدل تلفن همراه با امکانات و قابلیت های متعدد در رنج قیمت های مختلف عرضه می کند. در واقع دلیل محبوبیت این برند آن است که برای متقاضیان تلفن همراه با بودجه های مختلف گزینه های متعددی دارد.

برای برداشتن قفل صفحه سامسونگ ابتدا وارد صفحه تنظیمات گوشی خود شوید و از طریق گزینه Lock screen تنظیمات قفل صفحه سامسونگ را باز کنید.

در مرحله بعد روی Screen lock type ضربه بزنید و پسورد فعلی خود را وارد نمایید.

بعد از تایید پسورد صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید گزینه None را انتخاب کنید.

با انجام این کار پیامی با این عنوان که آیا قصد دارید صفحه قفل گوشی خود را غیر فعال کنید نمایش داده می شود که باید برای تایید آن روی Remove data ضربه بزنید.

آموزش غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

گوشی هواوی: برای غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید هواوی خود مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

ابتدا مانند روش های قبلی صفحه تنظیمات گوشی خود را باز کنید و گزینه Biometrics & password را انتخاب نمایید.

سپس روی گزینه Disable lock screen password ضربه بزنید.

با این کار پیامی با این محتوا که در حال غیر فعال کردن قفل صفحه هستید نمایش داده می شود که باید با لمس گزینه Disable آن را تایید نمایید.

آموزش غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید - شرکت برتر رایانه

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین شبیه ساز های اندروید برای ویندوز

غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید شیائومی

به منظور غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید شیائومی نیز می ‌توانید همانند روش های قبلی از طریق صفحه تنظیمات اقدام نمایید.

به این منظور در Home ، صفحه را به آرامی از بالا به پایین بکشید و روی آیکون چرخ دنده که بالای صفحه قرار دارد تپ کنید. همچنین می توانید با وارد کردن عبارت Settings در بخش جستجوی تلفن همراه خود ، به بخش تنظیمات دسترسی داشته باشید.

بعد از این مرحله منوی تنظیمات را به سمت پایین اسکرول کنید و روی گزینه Passwords & security ضربه بزنید.

بعد از باز شدن صفحه جدید ، گزینه Screen lock را انتخاب نموده و آن را روی حالت  Offتنظیم نمایید.

با لمس گزینه Screen lock ابتدا باید پسورد فعلی خود را وارد نموده و روی Next ضربه بزنید.

آموزش غیر فعال کردن قفل صفحه در گوشی اندروید - طراحی سایت برتر رایانه

در مرحله بعد نیز باید مجددا رمز را وارد کنید تا مراحل انجام این کار به پایان برسد.