بهترین جایگزین های سرویس های گوگل

the-best-alternatives-to-google-services-pic-1

فعالیت گوگل به این صورت است که اطلاعات کاربران را ذخیره کرده و از آن ها برای تبلیغات استفاده می‌ کند این مسئله باعث نقض حریم خصوصی کاربران می ‌شود به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال جایگزین های سرویس های گوگل می باشند. در واقع می توان برای بسیاری از سرویس هایی که توسط گوگل ارائه شده جایگزین هایی را مشخص کرده و دیگر نگران حریم خصوصی خود نبود. در این مطلب قصد داریم تا برنامه ‌هایی را برای جایگزینی مهمترین برنامه های گوگل خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. همراه ما باشید و از سایر مقالات موجود در سایت نیز دیدن نمایید.

بیشتر بخوانید: سرویس غلط یاب گوگل کروم

مهمترین جایگزین های سرویس های گوگل

موتور های جستجو

از مهم ترین جایگزین های سرویس های گوگل می توان به موتور های جستجویی مانند MetaGer ، SwissCows ، Searx ، Qwant ، DuckDuckGo و Mojeek اشاره نمود. با توجه به اینکه بعد از جستجو در گوگل بسیاری از اطلاعات شما در قالب کوکی ها ذخیره می شود می توانید از موتور های جستجویی که معرفی شده به جای گوگل استفاده کنید. برای مثال موتور جستجوگر Searx به صورت منبع باز عمل کرده و یا موتور های جستجوی DuckDuckGo و SwissCows غیر قابل ردیابی هستند. علاوه بر آن موتور جستجوی Givero به حریم خصوصی شما احترام گذاشته و به همین دلیل می توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

جایگزین های سرویس های گوگل - موتور های جستجو

مرورگر ها

اگر قصد دارید تا مرورگر کروم را کنار بگذارید می توانید از فایرفاکس ، Iridium و Brave استفاده کنید. البته مرورگر Iridium برای سیستم عامل اندروید و iOS عرضه نشده و به همین دلیل پیشنهاد ما فایرفاکس می باشد که دارای امنیت بالایی است.

بیشتر بخوانید: قابلیت مسیریابی گوگل مپ

سرویس های جایگزین جیمیل

با استفاده از سرویس جیمیل، گوگل به راحتی می تواند اطلاعاتتان را به دست آورده و در کنار آن تبلیغاتی را ارسال کند. به همین دلیل می توانید به جای جیمیل از دو سرویس Mailfence و CTemplar استفاده نمایید.

سرویس های ابری

سرویس های ابری دارای اهمیت بالایی برای کاربران می باشند اما ممکن است تا قصد جایگزین کردن سرویس ابری گوگل درایو را داشته باشید. در چنین شرایطی می توانید از سرویس Sync.com استفاده کنید که رمزنگاری شده و به عنوان یک فضای ابری امن شناخته می شود. البته این سرویس به صورت رایگان دارای حجم ذخیره سازی محدود است.

جایگزین های سرویس های گوگل - سرویس های ابری

کاربردی ترین جایگزین های سرویس های گوگل

جایگزین های گوگل داکس

از کاربردی ترین جایگزین های سرویس های گوگل می توان به برنامه های CryptPad ، Etherpad ، Cryptee و Apache OpenOffice اشاره نمود که شما می توانید آن ها را جایگزین گوگل داکس کنید. در رابطه با برنامه گوگل درایو و کاربرد های آن مطلبی را در سایت منتشر کرده ایم که می توانید با مطالعه آن اطلاعات بیشتری در این رابطه به دست آورید اما با توجه به اینکه از این فضا برای تایپ و تدوین محتوا استفاده میشود اطلاعات موجود در آن بسیار مهم هستند. بنابراین می توانید از ۴ سرویسی که نام برده شد استفاده کنید چرا که این سرویس ها همگی دارای حریم خصوصی و رمزنگاری قوی میباشند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با قابلیت های گوگل داکس Google Docs

سرویس های جایگزین گوگل کلندر

سرویس گوگل کلندر یک تقویم است که دارای امکانات بالا میباشد. اما در صورتی که به دنبال برنامه های جایگزین می گردید، Lightning Calendar ، Etar و Fruux برای شما مناسب هستند. برای مثال برنامه Lightning Calendar به صورت منبع باز توسط شرکت موزیلا توسعه داده شده و به همین دلیل دارای امنیت بالایی میباشد.

معرفی بهترین تقویم ها

جایگزین های Google Photos

برای نمایش تصاویر و ویرایش آنها می ‌توان از Google Photos استفاده نمود. اما این برنامه نیز دارای جایگزین های مشابه مانند Piwigo ، Lychee و Cryptee می باشد که دارای امنیت بالاتری هستند و میتوانید با استفاده از آن ها تصاویر خود را مدیریت نمایید.

جایگزین‌های گوگل ترنسلیت

گوگل ترنسلیت یکی از برنامه ‌های کاربردی گوگل می باشد و برای ترجمه مورد استفاده قرار می گیرد. شما می‌توانید برنامه‌ های DeepL ، Bing Translator و Linguee را جایگزین این سرویس کنید. برنامه DeepL عملکرد قابل توجه ای در ترجمه دارد اما محدودیت ۵۰۰۰ تایی کاراکتر برای ترجمه در آن وجود دارد. علاوه بر آن می توان از برنامه Bing Translator استفاده نمود که از زبان فارسی نیز پشتیبانی میکند.