قابلیت مسیریابی گوگل مپ

قابلیت مسیریابی گوگل مپ - عکس یک

اپلیکیشن هایی که گوگل ارائه کرده دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند و به همین دلیل بسیاری از کاربران از آن ها استفاده می کنند. یکی از بهترین برنامه هایی که توسط گوگل توسعه داده شده گوگل مپ می باشد. با استفاده از این برنامه قادر خواهید بود تا مسیر های مورد نظر خود را بررسی کرده و به نقشه های به روز و دقیق از سرتاسر جهان دسترسی پیدا کنید. این برنامه برای کاربران گوشی های iOS نیز ارائه شده و به همین دلیل تمامی افراد می ‌توانند آن را روی گوشی موبایل خود نصب کرده و مورد استفاده قرار دهند. اما اخیراً قابلیت مسیریابی گوگل مپ به این برنامه اضافه شده که در ادامه قصد داریم در رابطه با آن توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم. لطفاً همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آسان ترین روش اضافه کردن مکان دلخواه به گوگل مپ

بررسی قابلیت مسیریابی گوگل مپ

قابلیت مسیریابی گوگل مپ باعث می شود تا این اپلیکیشن نسبت به برنامه ویز جایگاه بالاتری کسب کند. در واقع این قابلیت در گوگل مپ فعال بود اما کاربران ایرانی نمی توانستند به آن دسترسی پیدا کنند به همین دلیل بسیاری از ایرانیان در هنگام مسیریابی از اپلیکیشن ویز استفاده می کنند. البته نمی توان امکاناتی که برنامه ویز دارا است را نادیده گرفت اما با توجه به این که گوگل مپ به صورت پیش ‌فرض روی گوشی موبایل نصب است و توسط گوگل عرضه شده می توان با اطمینان بیشتری از آن استفاده نمود. تا به حال در هنگام مسیریابی با گوگل مشکلات زیادی برای کاربران ایرانی به وجود می‌آمد و کاربران مجبور بودند تا دائماً چشم به گوشی داشته و چک کنند که آیا مسیر را درست می روند یا نه؟! با وجود قابلیت مسیریابی دیگر نیازی به این کار وجود ندارد و می توانید همانند ویز از گوگل مپ استفاده کنید. به این ترتیب در صورتی که قصد سفر به مکان های ناشناخته را دارید اطلاعات دقیقی در رابطه با رستوران ها، اماکن تفریحی، هتل ‌ها و… در دسترس شما قرار می گیرد. در واقع تنها کافی است تا اینترنت موبایل خود را روشن کنید و سپس نقشه جهان را رو به روی خود ببینید. علاوه بر آن حجم ترافیکی مسیر ها قابل مشاهده است تا بتوانید مسیر های کم ترافیک را برای رفت و آمد انتخاب کنید. همچنین در صورتی که قصد رفتن به یک مکان مشخص را داشته باشید تمامی مسیرهای دسترسی به آن برای شما نمایش داده خواهند شد. در واقع می توان امکانات گوگل مپ را از هر لحاظ کامل دانست و با وجود آن احتیاج به هیچ برنامه دیگری برای مسیریابی نداشت.

بیشتر بخوانید: ۵ روش جهت بازگردانی صفحه بسته شده در گوگل کروم کامپیوتر و گوشی

نحوه فعال سازی قابلیت مسیریابی گوگل مپ

با به روز رسانی این اپلیکیشن فعال سازی قابلیت مسیریابی گوگل مپ قطعی نیست. در واقع این ویژگی به مرور برای تمامی کاربران ایرانی فعال می شود اما پیشنهاد می دهیم تا حتماً این اپلیکیشن را به روز نگه دارید و منتظر فعال سازی این قابلیت در گوشی موبایل خود باشید. بعد از فعال سازی این قابلیت در صورتی که قصد رفتن به مکان خاصی را داشته باشید با سرچ در گوگل مپ علاوه بر دورنمای مسیر امکان پیمایش آن با استفاده از گزینه های راهنما فعال خواهد شد، به این ترتیب می ‌توانید به راحتی مسیر مورد نظر را پیدا کنید. در صورتی که قصد مسیریابی با استفاده از گوگل مپ را دارید ابتدا جی پی اس یا لوکیشن گوشی موبایلتان را روشن کرده و سپس وارد گوگل مپ شوید.

حال در قسمت Search here مقصد مورد نظر خود را سرچ کنید.

قابلیت مسیریابی گوگل مپ - نحوه سرچ

با پیدا کردن مقصد روی گزینه‌ی Start ضربه بزنید.

قابلیت مسیریابی گوگل مپ و استفاده از آن

گزینه Got It را انتخاب کنید.

مسیر یابی با اپلیکیشن گوگل مپ

به این صورت گوگل مپ آغاز به پیدا کردن بهترین مسیر برای رساندن شما به مقصد مورد نظر می کند و سپس می توانید مسیر را طی کرده و به مقصد برسید.

بیشتر بخوانید: آشنایی با چند مورد از تنظیمات مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر و گوشی

در صورتی که نتوانستید گزینه Start را پیدا کنید احتمالاً این قابلیت هنوز برای شما فعال نشده و تنها راه حل موجود به روز رسانی گوگل مپ و سپس صبوری برای فعال شدن این قابلیت می باشد. البته شما می توانید با انتخاب گزینه Directions مسیر سفر خود را مشاهده کرده و سپس با زوم کردن روی صفحه مسیر را مشخص کرده و به سمت مقصد حرکت کنید.

معرفی اپلیکیشن گوگل مپ

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از شما دعوت می کنیم تا از سایر آموزش ها نیز دیدن نمایید.