حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰

solve-problem-not-opening-jpg-photos-in-windows-10-pic-3

افراد اطلاعات و محتوای مورد نظر خود را روی فرمت های گوناگون از جمله صدا ، تصویر ، ویدیو و… ذخیره می کنند. از این میان تصاویر به دلیل حجم کمی که دارند در مقایسه با سایر محتوا ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و به همین دلیل اکثر افراد بخش زیادی از اطلاعات را به صورت تصاویر ذخیره می کنند. با این حال تصاویر نیز فرمت های گوناگونی دارند که از جمله آن ها می توان به فرمت JPG اشاره نمود. بعضی از کاربران ویندوز گزارش کردند که این سیستم عامل حین باز کردن فایل ارور می دهد و تصویر نمایش داده نمی شود. مشکل عدم نمایش فایل می ‌تواند برای کاربر مشکلاتی را ایجاد نمایند که با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب به حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰ پرداختیم.

بیشتر بخوانبد:حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱

ساده ترین راهکار ها برای حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰

مشکل باز نشدن فایل JPG در Windows photo viewer عمدتاً با پیغام This app didn’t start به اطلاع کاربر می رسد و می ‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. البته جای نگرانی وجود ندارد و به راحتی می توانید با چند اقدام ساده این مشکل را رفع نمایید. در ادامه برخی از روش های حل این مشکل را به طور کامل شرح خواهیم داد.

تغییر نام فایل: حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰ از طریق تغییر نام فایل را می توان ساده ترین روش دانست. گاهی اوقات فایل به دلیل فرمت اشتباه باز نمی شود. برای حل این مشکل ابتدا فایل را کپی کنید. سپس نام آن را تغییر دهید و در آخر آن عبارت jpg. را اضافه نمایید. برای مثال می توانید از pcbartar.jpg استفاده کنید. با این کار ویندوز پیغامی با این محتوا که ممکن است فایل غیر قابل استفاده شود نمایش می دهد. بهتر است ابتدا این روش را روی یک فایل کم اهمیت انجام دهید و در صورتی که مشکل برای آن رفع شده بود ، سایر فایل ها را نیز از طریق این روش باز کنید.

تغییر اندازه فایل: روش دیگر برای حل این مشکل تغییر اندازه فایل است. اگر دوربین شما تصاویر را با کیفیت بسیار بالا ثبت می کند ، احتمال اینکه ویندوز ۱۰ نتواند آن ها را نمایش دهد وجود دارد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم کاهش اندازه فایل را نیز امتحان کنید.

آپدیت کردن Microsoft Photo: این مشکل از طریق آپدیت کردن برنامه Microsoft Photo نیز قابل حل است. برای این کار وارد قسمت Microsoft Store شوید و روی منوی سه نقطه کلیک کنید. در ادامه Downloads and updates را انتخاب نموده و در صورتی که آپدیتی برای آن وجود داشت آن را بروز رسانی کنید.

حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰ از طریق تغییر برنامه

بیشتر بخوانید: آموزش کامل تغییر محل ذخیره سازی پیشفرض در ویندوز ۱۰

روش های حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز  ۱۰

تغییر برنامه پیش فرض: در برخی موارد نصب برنامه واسط که با برنامه پیش فرض نمایش تصاویر اختلال دارد می ‌تواند دلیلی برای به وجود آمدن مشکل باشد. برای حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز  ۱۰ می توانید از طریق منوی تنظیمات ، برنامه پیش فرض را مجدداً مشخص کنید.

به این منظور در مرحله اول از طریق منوی استارت وارد Settings شوید و روی Apps کلیک کنید. در ادامه روی Default apps بزنید و در قسمت Photos که در بخش Default apps قرار دارد برنامه دیگری را از لیست موجود انتخاب نمایید.

ساده ترین راهکار ها برای حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰

تعمیر کردن برنامه Microsoft Photo: همچنین شما می توانید با تعمیر برنامه Microsoft Photo و برطرف کردن مشکلات احتمالی آن ، مشکل عدم نمایش تصاویر را حل کنید. به این منظور ابتدا دکمه Win + I را فشار دهید و بعد از باز شدن منوی تنظیمات وارد بخش Apps شوید. در ادامه Apps & features را انتخاب نموده و روی برنامه نمایش تصویر بزنید. سپس بعد از کلیک روی Advanced options گزینه Repair را انتخاب کنید. اگر با انجام این مراحل مشکل همچنان باقی بود می توانید مجددا این مسیر را طی کنید و در مرحله آخر روی Reset بزنید. با این کار تنظیمات اعمال شده از بین می‌ رود و برنامه به حالت پیش فرض بر می گردد. به همین دلیل باید تنظیمات سینک با OneDrive را مجدداً انجام دهید.

اسکن SFC: برای استفاده از این روش روی منوی استارت کلیک کنید و عبارت CMD را وارد فیلد جستجو نمایید. از لیست نتایج روی Command Prompt راست کلیک نموده و گزینه Run as administrative را بزنید. سپس عبارت sfc/ scannow را وارد کنید و دکمه Enter را بزنید. کمی صبور باشید تا اسکن به طور کامل انجام شود. بعد از اتمام اسکن با دریافت پیغام ، سیستم را ری استارت کنید و مشکل را مجدداً بررسی نمایید.

پیشنهاد می شود مطلب آموزش تبدیل فرمت عکس HEIC به JPG در گوشی آیفون را نیز مطالعه نمایید.

حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰ از طریق تغییر برنامه

نکته ای که باید به عنوان راه حل آخر به آن توجه داشته باشید این است که شاید برنامه ای که از آن برای نمایش تصاویر استفاده می کنید قادر به پشتیبانی از فایل JPG نباشد. از این رو پیشنهاد می دهیم برای باز کردن تصاویر با فرمت JPG از برنامه دیگری کمک بگیرید. برنامه های زیادی برای نمایش چنین فایل هایی وجود دارد که می تواند برای حل مشکل باز نشدن عکس JPG در ویندوز ۱۰ مفید باشد.