حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱

solve-the-problem-of-not-previewing-photos-and-videos-in-windows-11-pic-6

هنگامی که پوشه تصاویر یا ویدیو ها را باز می کنید آیکون های کوچکی مشاهده می شود که پیش نمایشی از هر ویدیو یا عکس را نشان می دهد. پیش نمایش عکس ها و ویدیو ها در ویندوز یکی از ویژگی های این سیستم عامل می باشد. در واقع تصویر بند انگشتی یا همان Thumbnail هنگامی که قصد اجرای فایلی را دارید اما از محتوای آن مطمئن نیستید ، بسیار مفید است. در واقع پیش نمایش تصاویر کمک می کند تا با یک نگاه گذرا و جزئی بدون اینکه نیازی به باز کردن کامل آن باشد به راحتی بتوانید محتوای فایل را تشخیص دهید. البته گاهی اوقات این قابلیت ویندوز نیز مانند سایر ویژگی ها به دلیل مشکلات مختلف دچار مشکل می گردد و به کاربر نمایش داده نمی ‌شود. در این مطلب حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱ را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های رفع مشکل خاموش نشدن ویندوز ۱۱

بررسی روش های حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱

چک کردن بخش View: به منظور حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱ از طریق چک کردن بخش View ، در مرحله اول روی آیکون ذره بین که در تسکبار وجود دارد ضربه بزنید. عبارت file explorer options را جستجو نمایید و نتیجه سرچ را باز کنید. با این کار پنجره جدیدی نمایش داده می شود که باید وارد سربرگ View شوید و سپس تیک گزینه Always show icons, never thumbnails را بردارید.

بررسی روش های حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱

در نهایت جهت ذخیره تغییرات روی OK کلیک کنید. با استفاده از این روش باید بتوانید تصویر پیش نمایش را در File Explorer مشاهده نمایید.

Force-Restart: برای استفاده از این روش دکمه های Shift + Ctrl + Esc را روی کیبورد فشار دهید تا Task Manager باز شود. سپس روی More details ضربه بزنید. در مرحله بعد وارد سربرگ Processes شوید و روی Windows Explorer کلیک نمایید. در مرحله آخر از پایین صفحه روی Restart بزنید و از Task Manager خارج شوید.

حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱ با چند اقدام ساده

بعد از این کار وقت آن رسیده تا سیستم خود را ری استارت نمایید.

پاک کردن کش: برای حل این مشکل از طریق پاک کردن کش ، در مرحله اول از منوی استارت وارد بخش تنظیمات شوید. سپس از سمت چپ System  و به دنبال آن از بخش سمت راست گزینه Storage را انتخاب نمایید. در مرحله بعد روی Temporary Files کلیک کنید و بعد از این که تیک Thumbnails را زدید ، دکمه Remove files را انتخاب کنید.

حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱ با چند راهکار ساده

بعد از انجام این اقدامات سیستم را ری استارت نمایید. البته برای پاک کردن کش می توانید از روش دیگری نیز استفاده کنید. برای این کار دکمه Windows + R را فشار دهید و عبارت cleanmgr را وارد کادر نموده و سپس OK را بزنید.

آموزش حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱

در مرحله آخر نیز تیک Thumbnails را بزنید و OK کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش های رفع مشکل صدا در ویندوز ۱۱

حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱ با چند اقدام ساده

بازگرداندن File Explorer به حالت پیش فرض: حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱ از این طریق ، عبارت File Explorer Options را وارد بخش جستجو نموده و نتیجه سرچ را باز کنید. سپس وارد زبانه View شوید و Restore Defaults را انتخاب نمایید. در انتها نیز روی Apply و سپس OK بزنید.

انتخاب برنامه پیش فرض: بررسی کنید اگر عدم پیش نمایش فایل ها فقط برای فرمت خاصی رخ می دهد ، برای رفع مشکل آن نوع نمایش را برای این فرمت به حالت پیش فرض برگردانید. برای این کار روی فایل مورد نظر راست کلیک نموده و از قسمت Open with گزینه Choose another app را انتخاب نمایید.

آموزش کامل حل مشکل عدم پیش نمایش عکس و فیلم در ویندوز ۱۱

در مرحله بعد برنامه ای که مختص مایکروسافت است را برگزینید. برای عکس Photos و برای ویدیو Movies & TV را انتخاب نمایید. در مرحله آخر تیک Always use this app to open files را بزنید و OK کنید.

نصب نرم افزار مناسب: گاهی اوقات برخی از فایل ها برای اجرا شدن نیاز به برنامه خاصی دارند. به همین دلیل سعی کنید از برنامه مخصوص آن فرمت برای باز کردن فایل ها استفاده نمایید. برای نمونه تصاویر آیفون با فرمت HEIC در ویندوز پیش نمایش ندارند و باید حتما HEIC Image extensions را نصب نمایید.

آپدیت درایور گرافیک: به روز رسانی درایور گرافیک و ویندوز نیز می تواند در حل این مشکل موثر باشد. به این منظور از طریق صفحه تنظیمات وارد بخش Windows Update شوید. سپس روی Check for updates کلیک نمایید. وقتی اسکن تمام شد در صورت وجود آپدیت جدید روی Advanced Options بزنید و سپس Optional updates را انتخاب نمایید. در صورت وجود هر گونه آپدیتی مربوط به درایور Display ، روی دکمه Download & install بزنید. بهتر است ویندوز را نیز به صورت کلی آپدیت کنید.