روش های خروج از اکانت گوگل از راه دور

remote-sign-out-of-a-google-account-pic-7

برای دسترسی به بسیاری از امکانات موجود در فضای اینترنت احتیاج است تا وارد اکانت گوگل خود شوید. به همین دلیل بسیاری از کاربران در سیستم های مختلف اقدام به ورود به حساب کاربری گوگل خود می‌ کنند و ممکن است پس از استفاده فراموش کنند تا از اکانت خود خارج شوند. در چنین شرایطی ممکن است دیگران به اطلاعات شما دسترسی پیدا کرده و مشکلاتی را برایتان ایجاد نمایند. با توجه به این مسئله می توانید از روش هایی که در ادامه برای خروج از اکانت گوگل از راه دور ارائه می‌ شود استفاده کرده و نگران سوء استفاده دیگران نباشید. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گیرد.

بیشتر بخوانید: روش های حذف عکس از نتایج جستجوی گوگل

خروج از اکانت گوگل از راه دور در کامپیوتر

برای خروج از اکانت گوگل از راه دور نیاز است تا دسترسی به یک سیستم کامپیوتری داشته باشید. سپس می توانید مرورگر کروم را باز کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. برای این کار روی لینک  Sign in google کلیک نمایید و سپس مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا در کادر اول آدرس ایمیل خود را وارد نمایید و سپس روی گزینه Next ضربه بزنید.

در صفحه بعدی رمز اکانت خود را وارد کرده و مجدداً روی Next کلیک کنید.

برای تایید دو مرحله ای از طرف گوگل نوتیفیکیشنیی برایتان ارسال خواهد شد که با کلیک روی گزینه Yes وارد اکانت کاربری تان خواهید شد.

خروج از اکانت گوگل از راه دور - آموزش تصویری

حال برای خروج از راه دور روی تصویر پروفایل اکانت تان که در قسمت بالا و سمت راست قرار گرفته ضربه بزنید.

خروج از اکانت گوگل از راه دور در کامپیوتر

بیشتر بخوانید: با قابلیت جدید سرویس گوگل ارث در زمان سفر کنید

سپس روی Manage your Google Account کلیک نمایید.

به این طریق Tab جدیدی باز خواهد شد و در این بخش به تنظیمات حساب خود وارد خواهید شد.

حال می‌توانید برای تنظیمات امنیتی روی امنیت یا Security کلیک کنید.

خروج از اکانت گوگل از راه دور در رایانه

در قسمت Your devices یا “دستگاه های شما” گزینه “مدیریت دستگاه ها” (Manage devices) را انتخاب نمایید.

به این صورت می توانید تمامی دستگاه هایی که حساب گوگل تان در آنها فعال است مشاهده کنید.

حال روی آیکون سه نقطه ای که در گوشه راست یا چپ دستگاه های مختلف قرار گرفته تپ کرده و سپس Sign out یا “خروج از سیستم” را انتخاب نمایید.

خروج از اکانت گوگل در تمامی دستگاه ها

توجه داشته باشید که امکان خروج از سیستم کامپیوتری که هم اینک با استفاده از آن وارد حساب خود شده اید در این مرحله وجود ندارد اما در ادامه راهکارهایی برای خروج از حساب کاربری در کامپیوتر و گوشی موبایل ارائه می شود.

در ادامه سایر روش های خروج از اکانت گوگل شرح داده می شود.

کاربردی ترین روش های خروج از اکانت گوگل از راه دور

برای خروج از اکانت گوگل از راه دور راهکارهای دیگری نیز وجود دارد. در واقع شما می توانید از طریق گوشی موبایل یا سیستم کامپیوتری وارد لینک https://myaccount.google.com/device-activity شده و سپس فهرست تمامی دستگاه هایی که اکانت گوگل تان در آن ها فعال است را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که قبل از این کار لازم است تا به حساب کاربری خود وارد شوید

برای خروج از حساب کاربری از راه دور در این روش نیز می توانید روی سه نقطه بالای نام دستگاه مورد نظر ضربه زده و در انتها گزینه Sign out را انتخاب نمایید.

خروج از حساب گوگل در کامپیوتر

برای خروج از حساب گوگل در سیستم کامپیوتری ابتدا مرورگر را باز کنید و سپس روی تصویر پروفایلتان کلیک نمایید. حال می ‌توانید در صفحه جدید گزینه  Sign out را انتخاب کنید.

خروج از اکانت گوگل در سیستم کامپیوتری

بیشتر بخوانید: بهترین جایگزین های سرویس های گوگل

خروج از حساب جیمیل در گوشی موبایل

در صورتی که قصد دارید از اکانت کاربری خود در گوشی موبایل خارج شوید می توانید وارد سایت https://accounts.google.com شده و سپس روی تصویر پروفایل خود ضربه بزنید.

حال می توانید با انتخاب گزینه Sign out of all accounts یا “خروج از سیستم همه حساب ها” از حساب کاربری خود خارج شوید.

خروج از اکانت گوگل در گوشی موبایل

در این مقاله سعی شد تا تمامی روش های خروج از اکانت گوگل به صورت کامل شرح داده شود. امیدواریم این مطلب مورد توجه تان قرار گرفته باشد و بتوانید با استفاده از آن از حساب کاربری خود خارج شوید. در صورتی که با مطالعه این مطلب سوالی برایتان ایجاد شده می توانید آن را در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذارید. همچنین پیشنهاد می دهیم تا از سایر مقالات و آموزش هایی که در سایت قرار دارد دیدن کنید.