روش های بازگردانی پیامک های پاک شده

methods-of-recovering-deleted-sms-pic-1

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که اس ام اس های گوشی موبایلتان پاک شده باشد و نتوانید آن ها را بازگردانی کنید. در برخی مواقع اس ام اس های بسیار مهمی برایمان ارسال می شود و این پیامک ها بر اثر بی دقتی یا اتفاقات گوناگون از دستگاه موبایلمان پاک می شوند و نیاز است تا آن ها را به هر صورتی که شده ریکاوری کنیم. به همین علت در این مقاله قصد داریم تا آموزشی را در رابطه با بازگردانی پیامک های پاک شده به شما عزیزان ارائه دهیم که پیشنهاد می کنیم آن را از دست ندهید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازگردانی ( ریکاوری ) اطلاعات

آموزش بازگردانی پیامک های پاک شده

سطل زباله موبایل

یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای همه ما پیش بیاید، پاک شدن یک سری اطلاعات از جمله پیامک های مهم گوشی اندرویدی مان می باشد. به همین علت در این مقاله با آموزش بازگردانی پیامک های پاک شده در خدمت شما هستیم. در این مورد راه حل های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها کمک بگیرید. اما اولین قدم این است که سطل زباله موبایل خود را چک کنید. اکثر گوشی های اندروید دارای سطل زباله هستند و بسیاری از اطلاعات پاک شده در این قسمت ذخیره می شوند و می توان آن ها را بازگردانی کرد. در صورتی که پیامک های پاک شده در این قسمت قرار نگرفته بود روش های دیگر را امتحان کنید.

درخواست ارسال مجدد پیام

گاهی ممکن است که پیامکی را از شخصی دریافت کنید و یا پیامی را به او ارسال نمایید و اشتباهاً آن پیام را حذف کنید. در این موارد می توانید با شخص مورد نظر تماس بگیرید و از او بخواهید تا مجدداً به شما پیام دهد. در صورتی که او نیز پیام را پاک کرده بود می توانید از یک برنامه برای ریکاوری پیام های پاک شده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازگرداندن بکاپ واتساپ

استفاده از برنامه برای بازگردانی پیامک های پاک شده

در صورتی که نتوانستید با استفاده از راهکار های ارائه شده به بازگردانی پیامک های پاک شده بپردازید می توانید از اپلیکیشن هایی که برای این کار طراحی شده اند استفاده کنید. البته برخی از این برنامه ها به صورت غیر رایگان عرضه می شوند و باید برای آن‌ها هزینه هایی را پرداخت کنید. علاوه بر آن بسیاری از این برنامه‌ها نیز نیازمند روت شدن گوشی همراه شما هستند که با توجه به مشکلاتی که با روت شدن گوشی همراه تان به وجود می‌آید استفاده از این برنامه ها توصیه نمی شود اما در صورتی‌که پیامک مورد نظر خیلی برایتان مهم است ابتدا گوشی موبایل خود را روی حالت پرواز قرار دهید تا به هیچ عنوان دیتایی به گوشی‌تان وارد نشود و سپس یک برنامه مناسب برای ریکاوری SMS دانلود کنید و با توجه به امکاناتی که این نوع برنامه ها در اختیارتان قرار می دهد پیامک پاک شده را بازگردانی نمایید. توجه داشته باشید که این نوع برنامه ها قادر هستند تا پیامک هایی که به تازگی از دستگاه موبایلتان پاک شده را ریکاوری کنند و متاسفانه در صورتی که مدت زمان طولانی از پاک شدن SMS مورد نظر گذشته باشد نمی توان آن را ریکاوری کرد چرا که در صورت پاک شدن پیامک فضای خالی ایجاد شده با اطلاعات جدید پر می‌شود و به این صورت امکان بازگرداندن پیامک ها بسیار کاهش خواهد یافت. از برنامه هایی که بدون روت کردن گوشی شما می‌توانند پیامک های پاک شده را ریکاوری کنند می‌توان به Dr. Fone اشاره کرد. این برنامه دارای محیط کاربری بسیار ساده است و به راحتی می‌توان از آن استفاده نمود. همچنین این اپلیکیشن به صورت کاملاً رایگان عرضه می شود. از سایر برنامه ها می توان به EaseUS MobiSaver for Android، MiniTool Mobile Recovery و Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: روت کردن گوشی های اندروید

بازگردانی پیامک های پاک شده با بک آپ گرفتن از گوشی اندروید

یکی از بهترین راهکارها برای بازگردانی پیامک های پاک شده این است که در گذشته از این نوع اطلاعات بکاپ گرفته باشید. به طور کل به شما پیشنهاد می دهیم تا از تمامی اطلاعات گوشیتان بکاپ بگیرید تا در صورت پاک شدن آن ها بتوانید به راحتی تمامی اطلاعات مهم را بازگردانی کنید. برای این کار می توانید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله ۱: ابتدا وارد قسمت تنظیمات موبایل خود شوید و روی گزینه‌ی Cloud and accounts تپ کنید.

بازگردانی پیامک های پاک شده - بکاپ گرفتن از اس ام اس ها

مرحله ۲: در بخش جدید گزینه Backup and restore را انتخاب کنید.

بازگردانی پیامک های پاک شده - بکاپ گرفتن از اطلاعات

مرحله ۳: حال روی گزینه Back up data کلیک کنید و گزینه Messages را فعال نمایید و در نهایت روی دکمه Back up تپ کنید و حافظه ی مورد نظر برای ذخیره بکاپ گرفته شده را انتخاب نمایید. شما می توانید در این مورد حافظه ابری موبایل خود را نیز انتخاب کنید.

بازگردانی پیامک های پاک شده - بکاپ گرفتن در گوگل

بازگردانی پیامک های پاک شده - ریکاوری اطلاعات

در صورتی که نتوانستید از مراحل بالا استفاده کنید می توانید توسط حساب گوگل خود از داده ها بکاپ تهیه کنید. در این مورد باید توجه داشته باشید که بعد از پاک شدن پیامک مورد نظر تنها چند ساعت برای بازگردانی بکاپ فرصت دارید. در غیر این صورت اطلاعات ذخیره شده با بکاپ جدید جایگزین می شوند.

بیشتر بخوانید: بکاپ گرفتن از پیامک های گوشی اندروید در اکانت جیمیل

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از همراهیتان سپاسگزاریم.