روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

methods-to-convert-video-apparatus-to-audio-files-pic-6

به عنوان یکی از سرویس های اشتراک ویدیو می توان از آپارات نام برد. این سرویس جایگزین یوتیوب در ایران به شمار می رود و فایل های ویدیویی در آن بارگذاری می ‌شوند و در اختیار کاربران قرار می ‌گیرند. اگر شما هم از جمله علاقمندان ویدیو و فایل های تصویری باشید حتماً با آپارات آشنایی دارید. شما می توانید ویدیو های مورد نظر را در دسته بندی های مختلف از جمله طنز ، سریال و فیلم سینمایی ، آموزشی ، علم و تکنولوژی ، سلامت ، آشپزی و… بیابید. با این حال گاهی اوقات احساس می کنید که ویدیوی مورد نظر به صورت صوتی نیز می تواند برای شما مفید باشد و احتیاجی به فایل ویدیویی آن ندارید. در چنین موقعیتی می توانید ویدیو آپارات را به فایل صوتی MP3 تبدیل کنید. در این مطلب با آموزش روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: روش های کسب درآمد از آپارات

ساده ترین روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

سایت Convert Audio To MP3: به منظور استفاده از روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی ، در مرحله اول وارد سایت Convert Audio To MP3 شوید. سپس ویدیو مورد نظر خود را در  مرورگر باز کنید.

در سرویس آپارات هنگامی که روی آیکون دانلود که در نوار پایین ویدیو قرار دارد کلیک کنید منویی باز می شود که کیفیت های مختلف آن را نشان می دهد.

روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی از طریق ابزار آنلاین

بعد از راست کلیک روی کیفیت دلخواه گزینه Copy link را انتخاب نمایید. سپس وارد سایت شوید و روی Enter URL بزنید.

پس از باز شدن فیلد جدید روی آن راست کلیک نموده و از طریق گزینه Paste آدرس ویدئو را جایگذاری کنید.

سپس به پایین صفحه بروید و از سمت چپ تنظیمات را تغییر دهید. البته در صورت تمایل می توانید این بخش را بدون تغییر باقی بگذارید و روی دکمه Start کلیک کنید. بعد از انجام این کار کمی صبور باشید تا تبدیل فایل صورت گیرد.

در نهایت نیز می توانید با انتخاب گزینه Download فایل را دانلود نمایید.

آموزش روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

سایت Audio Converter: سایت Audio Converter نیز یکی دیگر از پلتفرم هایی است که می توانید به این منظور مورد استفاده قرار دهید. بعد از اینکه ویدیو مورد نظر خود را در آپارات پیدا کردید روی آیکون دانلود بزنید. سپس بعد از تعیین کیفیت مورد نظر ، گزینه Copy link را انتخاب نمایید. بعد از این کار در سایت ذکر شده از پایین صفحه میزان کیفیت فایل نهایی را انتخاب نمایید. همچنین توجه داشته باشید که حتماً MP3 را انتخاب کرده باشید.

آموزش کامل روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

بعد از انجام این مراحل روی URL بزنید و لینک ویدیو را وارد کنید و روی OK بزنید تا فرایند دریافت لینک صورت گیرد.

در مرحله بعد روی Convert کلیک کنید و بعد از اتمام این بخش می توانید از طریق Download فایل را دانلود نمایید.

بیشتر بدانید: معرفی مهمترین سرویس های جایگزین یوتیوب

کاربردی ترین روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

استفاده از سایت Cloudconvert نیز از دیگر روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی می باشد. برای استفاده از این روش ابتدا باید ویدیوی آپارات مورد نظر خود را دانلود نمایید. برای این کار کافیست روی آیکون دانلود که در بخش زیرین ویدیو قرار دارد بزنید و کیفیت مورد نظر را تعیین نمایید. با انجام این کار به صفحه دیگری منتقل می شوید که باید روی منوی سه نقطه که در گوشه فایل ویدیویی قرار دارد ضربه بزنید. سپس گزینه Download را انتخاب نموده و کمی صبور باشید تا ویدیو در کامپیوتر یا گوشی شما دانلود شود.

ساده ترین روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

بعد از اتمام این مراحل وارد سایت مورد نظر شویم و بخش دوم را روی حالت Mp3 تنظیم نمایید. سپس روی فلشی در کنار قسمت Select file قراردارد بزنید و From my computer را انتخاب کنید.

کاربردی ترین روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی

با انجام این کار صفحه انتخاب فایل باز می شود که باید وارد پوشه ای که ویدیوی آپارات را درون آن دانلود نمودید شوید. سپس بر روی فایل کلیک نموده و از پایین صفحه روی Open بزنید. البته می توانید با انتخاب بخش Add more files فایل های دیگری را نیز اضافه نمایید.

در مرحله بعد روی دکمه قرمز رنگ Convert کلیک کنید. انجام این کار تبدیل فایل صورت می گیرد که مدت زمان آن به حجم ویدیوی شما بستگی خواهد داشت. همچنین همانطور که در روش های قبلی نیز اشاره کردیم می توانید از بخش Download فایل نهایی را دانلود کنید.

بیشتر بخوانید: روش های تبدیل ویس گفتار به متن با قابلیت تایپ صوتی

روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی از طریق ابزار آنلاین

استفاده از سایت FreeConvert نیز یکی دیگر از روش های تبدیل ویدئو آپارات به فایل صوتی است. برای استفاده از این روش نیز ابتدا باید فایل ویدیویی خود را از آپارات دانلود کنید که مراحل آن مطابق روش قبلی است.

بعد از دانلود فایل وارد سایت FreeConvert شوید و روی فلش قسمت Choose file بزنید و گزینه From device را انتخاب نمایید.

سپس همانند روش قبلی به پوشه ای که ویدیو را درون آن دانلود کردید بروید و بعد از انتخاب کردن فایل روی Open بزنید. در مرحله بعد روی دکمه Convert to mp3 کلیک کنید و تا اتمام فرایند تبدیل ویدیو صبور باشید. لازم به ذکر است که با کلیک روی آیکون چرخ دنده می توانید تنظیمات فایل صوتی نهایی را تغییر دهید. حتی می توانید از  قسمت Trim بخشی از ویدیو را برای تبدیل انتخاب نمایید.