روش های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن

methods-of-detecting-phone-number-blocking-pic-1

در صورتی که قصد برقراری تماس با شماره تلفن خاصی را داشته اما موفق به این کار نمی شوید احتمالاً فرد مقابل شما را بلاک کرده است. راه های بسیار زیادی وجود دارد تا با توجه به آن ها به بلاک شدن توسط دیگر افراد اطمینان حاصل نمایید. البته تنها راه قطعی در این است که به صورت مستقیم از فرد مقابل سوال کنید که آیا شما را بلاک کرده است یا خیر؟ اما در صورتی که قصد این کار را ندارید پیشنهاد می دهیم تا ادامه این مطلب را دنبال کرده و روش های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن را بررسی کنید. در نظر داشته باشید که در انتهای این مطلب روش هایی برای خروج از بلاک ارائه شده که امیدواریم با استفاده از آن ها مشکل شما رفع شود.

بیشتر بخوانید: آموزش بلاک کردن افراد در آیفون

بررسی راه های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن

در نظر داشته باشید که راه های تشخیص بلاک شدن شماره تلفن قطعی نیستند و ممکن است فرد مورد نظر از دسترس خارج شده باشد و یا گوشی خود را خاموش کند. در بعضی مواقع نیز ممکن است کاربران گزینه Do Not Disturb را فعال کنند که در این صورت نمی توانید تماسی را با آن ها برقرار کنید. بنابراین بهتر است تا چندین مورد را بررسی کرده و در نهایت اطمینان حاصل نمایید که توسط فرد مقابل بلاک شده اید یا نه؟

ریجکت شدن

در صورتی که با فرد مورد نظر تماس حاصل می‌کنید و ریجکت می‌شوید احتمال بلاک شدن شما توسط او وجود دارد. البته گاهی مواقع نیز ممکن است شخص مورد نظر در جلسه باشد و به همین دلیل شما را ریجکت کند. به طور معمول در اپراتور همراه اول در صورت بلاک شدن تنها ریجکت می‌شوید اما در اپراتور ایرانسل پیغام “مشترک مورد نظر در حال مکالمه است” را دریافت خواهید کرد. البته بهتر است بررسی کنید که آیا فرد مورد نظر واقعا در حال مکالمه است یا خیر برای این کار می‌توانید از خطی دیگر با او تماس گرفته و به این موضوع پی ببرید. در نظر داشته باشید که پیغام های دریافتی در هنگام بلاک شدن شماره تان ممکن است با یکدیگر تفاوت داشته باشند برای مثال ممکن است پیغام “مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد” یا “مشترک مورد نظر قادر به پاسخگویی نمی‌باشد” را دریافت کنید. بهتر است برای اطمینان از اینکه بلاک شده اید در طول روز و هفته چندین بار با فرد مورد نظر تماس بگیرید و بررسی کنید که آیا همچنان پیغام‌های بالا را دریافت می کنید یا نه؟! البته گاهی مواقع به علت اختلالاتی که در خطوط مخابراتی رخ می دهد احتمال دریافت پیغام های عجیب وجود دارد. بنابراین بهتر است سریعاً قضاوت نکنید.

تشخیص بلاک شدن شماره تلفن - ریجکت شدن دائمی

بیشتر بخوانید: جدید ترین روش ها برای آن بلاک کردن فرد در اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

تشخیص بلاک شدن شماره تلفن با بررسی بوق انتظار و ارسال پیام

بوق انتظار

برای تشخیص بلاک شدن شماره تلفن در صورتی که در هنگام تماس تنها یک بار صدای بوق انتظار را شنیدید و بعد از آن ریجکت شده یا به پیغام گیر صوتی منتقل شدید احتمال اینکه بلاک شده باشید افزایش می یابد. برای بررسی این مسئله چندین بار تماس بگیرید تا مطمئن شوید. برای مثال در صورتی که در تماس ‌های بعدی چندین بار صدای بوق انتظار را شنیدید به احتمال بالا بلاک نشده اید. در این مواقع می توانید با شماره دیگر با فرد مورد نظر تماس بگیرید و در صورتی که همچنان بعد از یک بار شنیدن صدای بوق انتظار ریجکت شدید احتمالاً گوشی فرد مقابل مشکل داشته و یا گزینه Do Not Disturb برای او فعال است. در این مواقع بهتر است که چند ساعت صبر کرده و مجدداً تماس بگیرید.

تشخیص بلاک شدن شماره تلفن - بررسی بوق انتظار

عدم تحویل پیام

یکی از دیگر راهکارهایی که می‌ توانید برای بررسی بلاک شدن شماره تان امتحان کنید ارسال پیام می باشد. در صورتی که با انجام این کار نوتیفیکیشن تحویل پیام را دریافت نکردید به احتمال زیاد فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است. در این مواقع سعی کنید با چند شماره دیگر پیام هایی را به او ارسال کنید و بررسی نمایید که آیا پیغام تحویل را دریافت می کنید یا نه!

بیشتر بخوانید: بلاک شدن توسط دیگران در واتساپ | آموزش واتساپ

تشخیص بلاک شدن شماره تلفن و روش های رفع آن

بعد از تشخیص بلاک شدن شماره تلفن می توانید با استفاده از روش هایی خودتان را از بلاکی خارج کنید. البته این روش ها به صورت قطعی باعث رفع بلاک شما نخواهند شد اما امتحان آن ها ضرری نداشته و ممکن است بتوانید خود را از بلاک خارج کنید.

پنهان کردن Caller ID برای رفع بلاکی

در صورتی که از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنید، می‌توانید بعد از تشخیص بلاک شدن برای تماس مجدد با فرد مورد نظر از قابلیت پنهان کردن Caller ID استفاده کنید. به این طریق از نمایش شماره تلفن شما در حین تماس جلوگیری خواهد شد و گوشی فرد مقابل به صدا در می آید. به این ترتیب پاسخ شما را خواهد داد و می توانید دلیل بلاک شدن خود را از او بپرسید. در صورتی که گوشی موبایل شما از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کند بهتر است به فرد مقابل ایمیل بزنید و یا در شبکه های مجازی به او پیغام دهید. ممکن است در فضای مجازی نیز بلاک شده باشید بنابراین می‌ توانید از کسی که به او اطمینان دارید درخواست کنید با شماره مورد نظر تماس بگیرد و دلیل این مسئله را جویا شود. در نظر داشته باشید که در صورت تماس های پی در پی بعد از بلاک شدن، فرد مقابل می تواند از شما شکایت کرده و در این شرایط برخورد قانونی با شما خواهد شد. بنابراین در صورتی که شخص مورد نظر تمایلی به صحبت با شما ندارد بهتر است از کنار این مسئله عبور کرده و ذهنتان را درگیر آن نکنید.