آموزش بلاک کردن افراد در آیفون

training-blocking-people-on-iphone-pic-5

مزاحم تلفنی مشکلی است که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند و به دنبال راه حلی برای خلاص شدن از دست آن ها می گردند. همچنین پیامک های تبلیغاتی که دائماً برای همه ما ارسال می شوند، بسیار عذاب آور هستند و کاربران به دنبال راهی برای بلاک آن ها می باشند. گاهی این تماس ها و پیام های ارسالی به قدری زیاد می شوند که باعث عذاب افراد شده و آن ها را دچار اضطراب می کنند. به همین علت امروز قصد داریم تا آموزش کاملی در رابطه با بلاک کردن افراد در آیفون خدمت شما همراهان گرامی ارائه کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 روش بلاک کردن افراد در آیفون

در صورتی که افرادی دائماً با شما تماس گرفته و مزاحمتان می ‌شوند، می ‌توانید با بلاک کردن آن ها هر گونه مزاحمت را رفع کنید و به زندگی عادی خود بپردازید. برای این کار می‌توانید شماره مورد نظر را در لیست بلاک شده ها قرار دهید و به این ترتیب دیگر هیچ پیامی از آن ها دریافت نکنید. در ادامه آموزش مرحله ای بلاک کردن افراد در آیفون آموزش داده شده است که می توانید با دنبال کردن آن از دست تمامی مزاحمین خود راحت شوید.

مرحله ۱: برنامه تلفن موبایل خود را باز کنید و وارد بخش Recents شوید. به این ترتیب می توانید تمامی شماره هایی که اخیراً با شما تماس گرفته اند را مشاهده کنید.

مرحله ۲: روی آیکون “i” ضربه بزنید و شماره مورد نظر را پیدا کنید.

مرحله ۳: حالا روی گزینه Block this Caller تپ کنید و سپس تایید کنید که قصد دارید این شماره را بلاک نمایید. از این روش می توان در تمامی گوشی های آیفون برای بلاک کردن شماره استفاده نمود. توجه داشته باشید که به این صورت دیگر تماس و پیامی از فرد مورد نظر دریافت نخواهید کرد.

بیشتر بخوانید: اتصال اینترنت گوشی آیفون به کامپیوتر | آموزش IOS اپل

بلاک کردن افراد در آیفون - بلاک از لیست تماس

دیگر روش بلاک کردن افراد در آیفون و سایلنت کردن شماره

بلاک مخاطبین در آیفون

روش های دیگری نیز برای بلاک کردن افراد در آیفون وجود دارد. شما می توانید از طریق تنظیمات موبایل خود دیگران را بلاک نمایید. برای این کار طبق مراحل زیر عمل کنید:

مرحله ۱: وارد تنظیمات یا Settings گوشی آیفون خود شوید.

مرحله ۲: منو Blocked Contacts را باز نمایید. در صورتی که این گزینه را نیافتید منو Call Blocking & Identification را پیدا کنید و وارد آن شوید.

مرحله ۳: در این بخش شماره های بلاک شده نمایش داده می شوند. برای این که فرد جدیدی را بلاک کنید باید آن را به این لیست اضافه نمایید. برای این کار روی گزینه Add New ضربه بزنید. به این ترتیب وارد دفترچه تلفن موبایل خود خواهید شد. در میان شماره های موجود، شماره مورد نظر را انتخاب نمایید. در صورتی که قصد دارید تا به این روش کسی را بلاک کنید باید ابتدا شماره او را در گوشی خود ذخیره نمایید.

بلاک کردن افراد در آیفون - بلاک مخاطب

بیشتر بخوانید: بالا بردن امنیت واتساپ در گوشی های اندروید و آیفون | آموزش واتساپ

سایلنت کردن تماس ناشناس در آیفون

در صورتی که نخواهید شماره های ناشناس را جواب دهید می توانید با روشی موبایل خود را سایلنت یا بی صدا نمایید و به این طریق هنگامی که فرد ناشناسی با شما تماس گرفت متوجه آن نخواهید شد. این برای افرادی که روزانه تماس های زیادی با آن ها گرفته می شود نیز کاربردی است. توجه داشته باشید که در این روش هنگامی که مخاطبانتان با شما تماس می گیرند صدای زنگ پخش می شود. اما در حین تماس شماره ناشناس گوشی شما به صورت خودکار تماس آن ها را بی صدا می نماید. برای آموزش این روش طبق مراحل زیر عمل کنید:

مرحله ۱: وارد تنظیمات دستگاه آیفون خود شوید و گزینه Phone را پیدا کنید.

مرحله ۲: در این بخش گزینه Silence Unknown Callers را پیدا نمایید و آن را روشن کنید.

بلاک کردن افراد در آیفون - بلاک شماره

آموزش آن بلاک کردن افراد در آیفون

ممکن است بعد از بلاک کردن شماره ای متوجه شوید که او دوست شما بوده و یا به هر طریقی از این اقدام خود پشیمان شوید. جایی برای نگرانی نیست چرا که در کنار روش های بلاک کردن افراد در آیفون راهکار هایی هم برای آنبلاک کردن آن ها وجود دارد و می توان به راحتی افراد را از بلاک خارج کرد. تنها کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: وارد قسمت Settings موبایل خود شوید.

مرحله ۲: به منو Phone بروید.

مرحله ۳: روی گزینه Blocked Contacts ضربه بزنید. در صورتی که این گزینه را نیافتید گزینه Call Blocking & Identification را پیدا کنید.

مرحله ۴: حالا روی گزینه Edit تپ نمایید.

مرحله ۵: در کنار شماره های بلاک شده گزینه اخطار وجود دارد. روی آن ضربه بزنید.

مرحله ۶: گزینه قرمز رنگی برای شما ایجاد می شود که عبارت Unblock در آن درج شده است. روی آن تپ کنید. به این طریق می توان شماره مورد نظر را از لیست بلاک شده ها خارج کرد. البته نرم افزار هایی نیز برای بلاک و آنبلاک افراد در اپ استور ها وجود دارد که می توانید از آن ها نیز استفاده کنید. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: جلوگیری از دانلود خودکار واتساپ در گوشی اندروید و آیفون

بلاک کردن افراد در آیفون - آنبلاک کردن