آموزش کامل حذف فوروارد در تلگرام

complete-removal-training-in-telegram-pic-6

در حال حاضر می ‌توان گفت تلگرام به عنوان یکی از محبوب ترین پیام رسان های دنیا شناخته می شود و افراد زیادی در سراسر جهان از این اپلیکیشن جهت برقراری ارتباط با سایر افراد و ارسال فایل های مختلف استفاده می کنند. این برنامه در چند سال اخیر به دفعات به روز رسانی شده و مدیران این پیام رسان در تلاش‌ اند تا امنیت آن را هر روز نسبت به روز قبل ارتقا دهند. در واقع آپدیت های کاربردی تلگرام و قابلیت های متعددی که در اختیار کاربر قرار می دهد باعث محبوبیت این اپلیکیشن شده است. از آنجایی که قابلیت های این برنامه بسیار زیاد است و بررسی تمام آن ها در یک مطلب امکان پذیر نیست ، در این مقاله آموزشی به بررسی امکان فوروارد پیام و آموزش حذف فوروارد در تلگرام خواهیم پرداخت. لطفا تا انتها همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن تلگرام

ساده ترین روش حذف فوروارد در تلگرام

در نسخه های اولیه تلگرام این امکان وجود داشت که تمام پیغام های دریافتی یا پیام هایی که در کانال ها و گروه ها مشاهده می کنید را برای افراد دیگر ارسال کنید. البته با این کار نام پروفایل فردی که پیام را ارسال نموده برای شخصی که این پیام را دریافت نموده است ، نمایش داده می شود. این ویژگی برای برخی از افراد چندان خوشایند نیست و به دلایل مختلف ترجیح می دهند تا پیام های آن ها برای کسی ارسال نشود. اگر کانال یا گروه خصوصی دارید و ‌خواهید که پیام‌ های آن برای کسی ارسال نگردد می توانید از جدید ترین قابلیت تلگرام کمک بگیرید. البته در حال حاضر تنها کسانی که از آخرین نسخه تلگرام استفاده می‌ کنند توانند از این امکان برخوردار شوند. به علاوه اگر قصد استفاده از این ویژگی را دارید توجه داشته باشید که کانال یا گروه مورد نظر خصوصی (Private) باشد و شما ادمین کانال یا گروه باشید. بعد از اینکه این نکات را بررسی کردید می توانید قابلیت حذف فوروارد در تلگرام را به کار گیرید. به این منظور ابتدا وارد محیط برنامه تلگرام شوید و کانال یا گروه مورد نظر را باز کنید. با این کار صفحه جدیدی برای شما باز می شود که باید روی آیکون مداد که مربوط به بخش ویرایش است تپ کنید. در ادامه به دنبال گزینه Group Type بگردید و روی آن بزنید. این قسمت را روی حالت private قرار دهید.

بهترین روش حذف فوروارد در تلگرام

در پایین صفحه و در قسمت Saving content علامت جلوی Restrict saving content را روشن کنید. سپس جهت اعمال تغییرات انجام شده روی علامت تیک که در بالای صفحه قرار دارد بزنید.

کامل ترین روش حذف فوروارد در تلگرام

بعد از این کار اعضا دیگر توانایی فوروارد و کپی پیام را ندارند. این روش ساده ترین راه حذف فوروارد برای گروه و کانال تلگرامی می باشد.

بیشتر بخوانید: روش های ایجاد رای گیری و نظرسنجی در تلگرام

نحوه حذف فوروارد در تلگرام

روشی که در بخش قبل آن را مورد بررسی قرار دادیم برای حذف فوروارد در تلگرام بسیار کاربردی بوده و تمامی افراد به راحتی می ‌توانند از طریق آن از این قابلیت استفاده کنند. با این حال روش های دیگر نیز برای حذف فوروارد وجود دارد که در این بخش به آموزش آن ها می پردازیم. روش دیگری که می توانید به این منظور از آن استفاده کنید به شرح زیر است:

در ابتدا مانند روش قبل ، بعد از باز کردن برنامه تلگرام وارد کانال مورد نظر شوید و روی نام آن ضربه بزنید. سپس از طریق تپ روی آیکون مداد وارد بخش ویرایش شوید. در مرحله بعد بخش Channel Type را بررسی کنید که روی حالت Private قرار داشته باشد. در غیر این صورت آن را روی Private تنظیم کنید.

آموزش کامل حذف فوروارد در تلگرام

در ادامه در بخش Saving content علامت جلوی Restrict saving content را بزنید و جهت ذخیره تغییرات اعمال شده روی تیک سبزی که در بالای صفحه مشاهده می شود تپ کنید.

آموزش حذف فوروارد در تلگرام

با اینکه برای استفاده از قابلیت فوروارد بدون نقل قول در کانال باید ادمین آن باشید اما می توانید در صورت ادمین نبودن از روش دیگری استفاده کنید. با استفاده از این شیوه مشخصات شما حین فوروارد پیام پنهان باقی می‌ ماند و لینک اکانت شما مخفی است. در واقع هنگامی که پیام شما فوروارد شود افراد دیگر با زدن روی نام شما نمی ‌تواند اطلاعات اکانت را مشاهده یا پیام ارسال کنند. برای استفاده از این روش بعد از ورود به برنامه تلگرام روی منوی سه خط در سمت چپ صفحه تپ کنید و گزینه Privacy and Security را انتخاب نمایید. سپس وارد بخش Forwarded Messages شوید و در قسمت Who can add a link to my account when forwarding my messages گزینه Nobody را بزنید.

ساده ترین روش حذف فوروارد در تلگرام

سپس جهت ذخیره تغییرات روی تیک بالای صفحه تاچ کنید.