لایو چهار نفره در اینستاگرام با قابلیت Live Room

live-four-person-on-instagram-with-live-room-pic-1

در جدیدترین آپدیت اینستاگرام قابلیتی به این شبکه اجتماعی اضافه ‌شده که شرایطی را برای کاربران فراهم خواهد کرد تا بتوانند لایو های چهارنفره برگزار کنند. تا به حال کاربران فعال در اینستاگرام تنها می توانستند با یک نفر دیگر به صورت لایو به گفت‌وگو بپردازند اما قابلیت Live Room اینستاگرام کمک می کند تا بتوانید اتاق های گفت و گو به صورت زنده تشکیل داده و جلسات پرسش و پاسخ تشکیل دهید. این ویژگی برای کاربرانی که دارای پیج های آموزشی هستند بسیار مفید می باشد و اجازه بحث بین چندین نفر را فراهم می کند. به همین علت در ادامه این مطلب قصد داریم تا در رابطه با قابلیت ایجاد لایو چهار نفره در اینستاگرام با قابلیت لایو روم توضیحات کامل تری را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم. لطفاً تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: قابلیت های لایو اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

لایو چهار نفره در اینستاگرام با قابلیت لایو روم

امکانات لایو چهار نفره در اینستاگرام

برای برگزاری لایو چهار نفره در اینستاگرام ابتدا لازم است تا اینستاگرام خود را آپدیت نمایید. البته این ویژگی هنوز در برخی از کشور ها فعال نشده و تا مدتی دیگر در تمامی نقاط مختلف جهان کاملاً فعال خواهد شد. بنابراین در صورتی که هنوز نمی توانید از آن در اینستاگرام خود استفاده کنید پیشنهاد می دهیم تا زمان ارائه این قابلیت در ایران صبوری نمایید. بعد از آپدیت کردن اینستاگرام به آخرین نسخه این قابلیت ایجاد می ‌شود و می توانید به جای یک نفر ۳ نفر دیگر را به لایو خود اضافه کنید. به این صورت امکان برگزاری لایوی چهار نفره وجود خواهد داشت و تغییر دیگری در هنگام لایو گذاشتن ایجاد نشده است. در واقع همچنان شما می توانید فیلترهای خاصی را روی چهره خود استفاده کنید، کامنت های نامناسب را ریپورت کرده و قسمت کامنتها را مسدود نمایید. همچنین می توانید میهمانانتان را به صورت جداگانه یا یکجا به لایو دعوت کنید و در هنگام اضافه کردن مهمان جدید شما همچنان در قسمت بالای لایو خواهید بود.

لایو چهار نفره در اینستاگرام - دعوت از دوستان

نکته جالب در این است که با اضافه شدن میهمان به لایو شما به فالوورهای او نیز نوتیفیکیشنی ارسال می ‌شود و آن ها نیز می توانند در لایو شرکت کنند؛ بنابراین این طریق می توانید میزان دنبال کنندگان خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که میهمانان شما نباید یکدیگر را مسدود کرده باشند. در غیر این ‌صورت امکان حضور شخصی که توسط یکی از مهمانان شما بلاک شده باشد در لایو وجود ندارد. همچنین در صورتی که فردی از طرف اینستاگرام محروم به دسترسی به لایو شده باشد نمی تواند به عنوان مهمان نیز در لایو شما حضور پیدا کند.

مطالعه بیشتر: اشتراک گذاری استوری دیگران در اینستاگرام

آموزش ایجاد لایو چهار نفره در اینستاگرام

در صورتی که تمایل دارید تا لایو چهار نفره در اینستاگرام برگزار کرده و به این صورت تعامل بیشتری با فالوورهای خود داشته باشید تنها کافیست اینستاگرام خود را به آخرین ورژن آپدیت نمایید. برای اینکار پیشنهاد می‌دهیم تا از طریق گوگل پلی اقدام کنید. بعد از این کار صفحه را از سمت چپ به راست بکشید تا وارد دوربین شوید. حال به بخش لایو رفته و با وارد کردن موضوع یا عنوان لایو گفت‌وگوی زنده را آغاز کنید.

بعد از آن روی آیکون Room که در قسمت پایین قرار گرفته ضربه بزنید. این آیکون دارای شکل دوربین است که یک علامت مثبت درون آن قرار گرفته.

به این ترتیب اینستاگرام از شما میخواهد تا افرادی که قصد برگزاری لایو گروهی با آنها را دارید دعوت کنید. همچنین امکان برگزاری لایو با افرادی که به شما درخواست می دهند وجود دارد.

نحوه برگزاری لایو روم

به این صورت می توانید تا ۳ کاربر دیگر را به لایو خود اضافه کرده و گفت و گوی زنده را آغاز کنید. همچنین امکان برگزاری لایو با دو یا یک نفر دیگر نیز برای شما فراهم می باشد و می توانید افرادی را در حین گفت و گو اضافه یا حذف کنید. همانطور که می دانید مدتی است که شبکه اجتماعی کلاب هاوس در میان کاربران سرتاسر دنیا محبوب شده است. در این شبکه اجتماعی می‌توان به صورت صوتی اتاق‌های گفت و گو تشکیل داده و به بحث پرداخت

بیشتر بخوانید: همه چیز در رابطه با شبکه اجتماعی کلاب هاوس و نحوه عضویت در آن

ممکن است قابلیت لایو روم اینستاگرام برای رقابت با این شبکه اجتماعی باشد! بنابراین احتمال افزایش تعداد افراد حاضر در لایو وجود دارد. باید دید که توسعه دهندگان این شبکه اجتماعی در آینده چه تدابیری را اندیشیده و چه قابلیت هایی به اینستاگرام اضافه می کنند. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا فکر می کنید اینستاگرام همچنان به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی باقی خواهد ماند؟