قابلیت های لایو اینستاگرام | آموزش اینستاگرام

live-instagram-features-org-pic

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب در میان مردم جهان است که تعداد کاربران بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است . به همین علت این شبکه اجتماعی دائماً در حال به روز رسانی است و هر چند وقت یک بار نسخه ی جدیدی از آن ارائه می شود . این ورژن های جدید در جهت بهبود این شبکه مجازی و ارائه قابلیت های جدید است .  یکی از قابلیت هایی که مدتی است به اینستاگرام اضافه شده قابلیت پخش زنده و یا لایو است . در صورت استفاده از این قابلیت ، فید شما در میان دیگر کاربران بالا می رود و با لایو در اینستاگرام تعامل شما با دوستان خود بیشتر می شود . از لایو اینستاگرام می توان برای آموزش و یا همایش های آنلاین نیز استفاده کرد، که بسیار در افزایش فالوور تاثیر گذار است .

بیشتر بدانید : بی صدا کردن فرد در اینستاگرام

تعریف دقیق لایو اینستاگرام و محل قرار گیری آن

لایو اینستاگرام زیر مجموعه استوری است ، اما تفاوت آن در زنده بودن لایو است . هنگاهی که شما شروع به گذاشتن لایو می کنید این عملتان با نوتیفیکیشنی به فالوور ها گوشزد می شود که باعث افزایش شمار بازدید کنندگان می شود. نکته ی قابل اهمیت در اینستاگرام لایو در این است که شما می توانید لایو را ذخیره کنید تا افرادی که در مدت پخش زنده همراه شما نبودند ، در قسمت  IGTV بتوانند آن را تماشا کنند و همچنین اگر علاقه ای به انجام این کار ندارید تنها کافی است لایو را سیو نکنید ، از این ترفند می توان برای افزایش بازدید کننده استفاده کرد، به این صورت که حتما قبل از لایو اطلاع رسانی کنید که پخش زنده ذخیره نخواهد شد.

بیشتر بخوانید : ترفند های اینستاگرام

چگونه لایو اینستاگرام بگذاریم ؟

برای دسترسی به پخش زنده اینستاگرام طبق دستورالعمل زیر پیش بروید :

ابتدا برنامه اینستاگرام را اجرا کنید

روی گزینه استوری کلیک کنید و در قسمت پایین آن گزینه LIVE را پیدا کرده و روی دایره بالای آن کلیک نمایید.به این ترتیب پخش زنده برای شما فعال می شود.

قابلیت های لایو اینستاگرام - تصویر یک

شما می توانید لایو را به صورت سلفی یا دوربین بگیرید و توجه کنید که پس از پایان لایو روی گزینه End کلیک نمایید.

اگر این گزینه را پیدا نمی کنید با توجه به عکس عمل کنید .

قابلیت های لایو اینستاگرام - تصویر ششم

بعد از آن دو گزینه به روی شما باز می شود . اگر واقعا قصد اتمام لایو را دارید بر روی گزینه End Video ضربه بزنید و اگر به اشتباه دستتان روی گزینه End خورده است، گزینه Cancel را فشار دهید.

قابلیت های لایو اینستاگرام - تصویر سه

در نهایت لمس گزینه End Video سه گزینه روی شما باز می شود.

در صورتی که قصد سیو کردن لایو را در فضای IGTV دارید، که به این ترتیب لایو برای همیشه در صفحه ی شما قرار گرفته و قابل تماشا است، می توانید روی گزینه اول یعنی Share to IGTV کلیک کنید و هچنین اگر می خواهید ویدیو را دانلود کنید، روی گزینه Download Video ضربه بزنید .

قابلیت های لایو اینستاگرام - تصویر چهار

در نهایت برای پاک کردن ویدیو گزینه Deleted Video را انتخاب کنید و فایل را پاک نمایید.

قابلیت های لایو اینستاگرام - تصویر پنجم

توجه کنید که در هنگام لایو می توانید کامنت های خود را ببندید تا دیگران نتوانند نظر قرار دهند و همینطور می توانید موضوع جلسه و لایو اینستاگرام را پین کنید تا فالوور هایتان از موضوع جلسه آگاه شوند.

هم چنین مقاله آموزشی رفع مشکل کار نکردن لوکیشن اینستاگرام با کلیک بر روی لینک بخوانید

لایو اینستاگرام دو نفره

در فضای لایو اینستاگرام امکان لایو دو نفره میان دو فرد وجود دارد که بیشتر برای مصاحبه استفاده می شود. برای ایجاد لایو دو نفره شما می توانید یکی از دوستان خود را به لایو خود دعوت کنید یا در لایو کسی درخواست پیوستن به لایو ارسال کنید . برای انجام این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

بعد از ورود به فضای لایو روی تصویر دو چهره ای که در قسمت پایین لایو قرار دارد ضربه بزنید و با کلیک بر روی نام فردی که می خواهید در لایو شما باشد، او را به لایو دعوت کنید.

در صورت پذیرفتن درخواست شما او در لایو ظاهر می شود و می توانید گفت و گو را به صورت دو نفره انجام دهید و در نهایت با کلیک روی گزینه x در بالای صفحه، او را از لایو خارج کنید.

همچنین برای درخواست پیوستن به یک لایو بعد از وارد شدن به لایو پیج مورد نظر روی گزینه Request ضربه بزنید و سپس Send Request را فشار دهید .

عد از پذیرفته شدن درخواست اعلانی دریافت می کنید و وارد لایو می شوید.

در صورتی که گزینه لایو را در موبایل خود پیدا نمی کنید یا دستگاه شما و یا ورژن اینستاگرام شما قدیمی است که باید اقدام  به دانلود ورژن جدید نمایید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.