نحوه تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ

how-to-change-the-color-and-font-of-text-whatsapp-pic-1

شخصی سازی برنامه های موبایل برای بسیاری از کاربران هیجان انگیز است و اکثر افراد علاقه‌ مندند تا تغییراتی را در برنامه های مختلف اعمال کرده تا تم برنامه مطابق نظرشان شود. مدتی است که واتس اپ ترفند هایی را ارائه داده که می توان از آن ها برای تغییر دادن فونت و رنگ متن استفاده نمود. به این صورت می‌ توان این برنامه را شخصی سازی کرده و پیام ‌هایی را با فونت دلخواه ارسال کرد. به همین علت در ادامه قصد داریم تا روش تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ را به شما همراهان محترم آموزش دهیم. لطفاً تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

بیشتر بخوانید: ساده ترین روش رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ

روش شخصی سازی و تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ

بولد کردن متن در واتس اپ

یکی از راهکار های تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ بولد کردن پیام می‌باشد. برای این کار ابتدا وارد واتساپ شده و پیام خود را تایپ نمایید. حال آن قسمت از پیامتان که قصد دارید بولد شود را بین ۲ کاراکتر ** قرار دهید و سپس پیام خود را ارسال نمایید. به این طریق میتوانید مشاهده کنید که متن مورد نظر بولد شده است.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس دو

برای این کار راه حل دیگری نیز وجود دارد، تنها کافی است تا متن مورد نظر خود را تایپ کرده و سپس آن قسمت از متن را که می‌خواهید بولد شود را انتخاب کنید. به این طریق منویی برای شما ایجاد می‌‌شود که باید در آن روی سه نقطه ضربه بزنید و از بین گزینه های موجود Bold را انتخاب نمایید. به این صورت می‌توانید مشاهده کنید که متن شمال بولد می شود.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس سه

ایجاد فونت ایتالیک یا مورب

ابتدا واتساپ خود را باز نمایید و متن مورد نظرتان را تایپ کنید. حال قسمتی از پیامتان را که علاقه‌مندید به صورت ایتالیک شود بین دو کاراکتر _ _ قرار دهید و سپس پیام را ارسال نمایید.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس چهار

برای این کار راهکار دیگری نیز وجود دارد و می‌توانید بعد از تایپ کردن پیام، قسمتی از آن را انتخاب کرده و سپس از بین گزینه‌های موجود  Italic را انتخاب نمایید.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس پنج

ایجاد متن خط خورده

برای ایجاد متن خط خورده ابتدا پیام خود را تایپ نمایید و سپس آن قسمت از پیامتان را که علاقه‌مندید تا حالت خط خوردگی داشته باشد را بین دو کاراکتر ~ ~  قرار دهید و سپس پیام را ارسال نمایید.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس شش

علاوه بر آن شما می‌توانید متن مورد نظر را انتخاب کرده و روی سه نقطه ایجاد شده ضربه بزنید. به این صورت گزینه Strikethrough را انتخاب کنید و متن را ارسال نمایید.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس هفت

بیشتر بخوانید: آموزش حذف دو طرفه چت های قدیمی واتس اپ

آموزش روش های تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ

استفاده از فونت Monospace

برای ایجاد فونت Monospace در واتس اپ ابتدا پیام خود را تایپ کرده و سپس متن مورد نظر را بین دو کاراکتر “` “` قرار دهید و سپس پیام خود را ارسال نمایید.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس هشت

برای این کار می‌توانید از منوی واتساپ نیز استفاده کنید. ابتدا متن مورد نظر خود را تایپ کرده و سپس آن را انتخاب نمایید. حال روی سه نقطه ضربه زده و از بین گزینه‌های موجود روی Monospace کلیک کنید، به این صورت فونت شما تغییر پیدا خواهد کرد. در ادامه سایر روش‌های تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ آموزش داده می‌شود.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس نه

تغییر فونت به صورت ترکیبی

در صورتی که بخواهید تا روش‌های بالا را به صورت ترکیبی به کار ببرید می‌توانید کاراکترهای *_~ *_~ را با یکدیگر استفاده کرده و متنتان را بین آن بنویسید. البته در این مورد نمی‌توانید فونت Monospace را به کار ببرید.

تغییر رنگ و فونت متن واتس اپ - عکس ده

برنامه های تغییر فونت واتس اپ

برای تغییر فونت واتساپ می‌توانید کیبورد Fonts را دانلود کرده و نصب نمایید. به این صورت فونت‌هایی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می‌توان از آن ها استفاده نمود و پیام ‌هایی را با فونت دلخواه به دوستان خود ارسال کرد. علاوه بر آن کاربران ios می‌توانند برنامه های Better Fonts و New Cool Text را از اپل استور دانلود کرده و با استفاده از صفحه کلیدهای جانبی ارائه شده فونت واتس اپ را تغییر دهند.

تغییر رنگ پیام واتس اپ

شما می‌توانید از برنامه Color Texting Messenger برای تغییر رنگ پیام هایتان استفاده کرده و آن ها را کاملا سفارشی کنید. علاوه بر آن در گوشی های اندرویدی با دو برنامه BlueWords و Fancy Text می‌توان رنگ پیام را به رنگ آبی تغییر داده و آن را برای مخاطبان مورد نظر خود ارسال نمود.

بیشتر بخوانید: غیر فعال کردن تیک دوم واتس اپ | آموزش واتس اپ