ساده ترین روش رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ

the-easiest-way-to-encrypt-whatsapp-chats-pic-1

امنیت پیام رسان واتس اپ بسیار بالاست و به همین علت می توان با اعتماد به آن با دوستان خود به چت پرداخت یا از سایر قابلیت های این اپلیکیشن استفاده کرد اما ممکن است چتی برای شما حائز اهمیت باشد و قصد داشته باشید تا برای آن رمزی خاص را تعیین کنید تا به این طریق هیچ کس نتواند به آن وارد شود. البته می ‌توان برای ورود به این نرم افزار نیز رمزی را در نظر گرفت اما قرار دادن پسورد روی یک چت خاص مطمئن تر خواهد بود. بنابراین قصد داریم تا ساده ترین روش رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ را به شما آموزش دهیم. به این طریق می توانید در عرض چند دقیقه امنیت چت های این پیام رسان را بالا ببرید و از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید. در ادامه برای این آموزش جذاب و کاربردی با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش حذف دو طرفه چت های قدیمی واتس اپ

آموزش روش رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ

رمز گذاشتن روی چت‌ های واتس اپ بسیار ساده است و با طی کردن مراحل زیر می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید:

مرحله ۱: برای این کار ابتدا باید یک برنامه جانبی را دانلود کنید چرا که این قابلیت در خود نرم افزار در نظر گرفته نشده است. پس برای رمز گذاری روی چت‌ها ابتدا نرم افزار Locker for Whats Chat App را از گوگل پلی استور دانلود کنید و سپس آن را نصب نمایید.

مرحله ۲: با ورود به این نرم افزار باید یک رمز چهار رقمی تعیین کنید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس دو

مرحله ۳: حال باید این رمز را مجدداً وارد کنید تا مورد تایید قرار بگیرد.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس سه

مرحله ۴: به این صورت کادری برای شما نمایش داده می‌شود که در آن با کلیک روی SETUP می‌توانید ایمیل خود را وارد کنید تا هر زمان رمز خود را فراموش کردید، این پسورد به ایمیلتان ارسال شود. در صورتی که نخواهید این کار را انجام دهید می توانید روی SKIP ضربه بزنید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس چهار

مرحله ۵: در قسمت Recovery Email ایمیل خود را وارد کنید و سپس روی Save تپ کنید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس پنج

مرحله ۶: در این مرحله با ضربه روی Enable به برنامه اجازه دسترسی به واتس اپ را بدهید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس شش

مرحله ۷: در این قسمت روی Got It تپ نمایید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس هفت

مرحله ۸: حال وارد تنظیمات گوشی موبایل خود می شوید. در این قسمت گزینه Locker For Whats Chat App تپ کنید و آن را روی حالت On قرار دهید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس نه

مرحله ۹: به این صورت مجدداً وارد برنامه می شوید و می توانید در آن با لمس کردن آیکون آبی رنگ روی چت مورد نظرتان رمزی را قرار دهید.

رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ - عکس ده

مرحله ۱۰: با ضربه روی این آیکون وارد برنامه واتس اپ می ‌شوید. در این برنامه چت مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به این صورت این چت به برنامه Locker for Whats Chat App اضافه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: راه حل مشکل قطع شدن صدای زنگ تماس واتساپ

نکات مهم در رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ

در قسمت قبل روش رمز گذاشتن روی چت های واتس اپ آموزش داده شد. در این زمینه رعایت نکاتی حائز اهمیت می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

در صورتی که برنامه Locker for Whats Chat App را از گوشی موبایل خود پاک کنید. دیگر پسوردی روی چت های شما قرار ندارد.

با استفاده از این برنامه می توانید روی هر تعداد چت که بخواهید رمز هایی را قرار دهید.

در صورتی که اکانت واتس اپتان روی چند موبایل، تبلت و کامپیوتر نصب باشد. رمز تنها در گجتی که برنامه Locker for Whats Chat App رویش نصب شود اعمال می شود و در واقع می توان گفت که این پسورد روی حساب واتس اپ شما اعمال نمی شود.

شما می توانید سنسور اثر انگشت را نیز فعال کرده و با استفاده از آن وارد چت مورد نظر شوید.

این برنامه برای اندروید است و کاربران آیفون می توانند برای این کار از برنامه Password for WhatsApp Messages استفاده کنند.

در صورتی که قصد برداشتن رمز یکی از چت ها را داشته باشید می توانید مراحل گفته شده در قسمت بالا را انجام دهید و در انتها با انتخاب چت مورد نظر روی Unlock تپ نمایید.

در صورتی که کسی با قابلیت های این برنامه آشنایی داشته باشد، می تواند با دسترسی به موبایل شما به راحتی برنامه را حذف کرده و به چت هایتان دسترسی پیدا کند. بنابراین پیشنهاد می شود تا حتما این برنامه را مخفی کنید و به این صورت آن را از دسترس سو استفاده گران دور نمایید.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. از همراهی تان سپاس گزاریم.

بیشتر بخوانید: رفع مشکلات ویس واتساپ