آموزش استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام

the-importance-of-using-the-add-reminder-feature-on-instagram-pic-6

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ادمین ها قبل از آپدیت های اخیر اینستاگرام با آن دست و پنجه نرم می کردند تنظیم زمان برگزاری لایو و قرار دادن پست بود. از طرف دیگر کاربران و دنبال کنندگان یک پیج اینستاگرامی تقریباً از زمان بارگذاری پست جدید و یا لایو ها مطلع نبودند که می توانست مشکل ساز باشد. برای حل این مشکل قابلیت add reminder به اینستاگرام افزوده شده که به کمک آن می توانید زمان مشخصی را برای رویداد های مختلف تنظیم کنید. در واقع با استفاده از این قابلیت کاربران تنها با دنبال کردن استوری ها متوجه رویداد هایی مانند پست و لایو خواهند شد. اگر مدیریت یک پیج اینستاگرامی عمومی را برعهده دارید می توانید به کمک این قابلیت دنبال کنندگان خود را در جریان برنامه های پیج قرار دهید. در ادامه با آموزش استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام همراه ما باشید.

قابلیت add reminder در اینستاگرام به شما کمک می کند که قبل بارگذاری پست و برگزاری لایو به دنبال کنندگان خود اطلاع دهید تا در جریان فعالیت های پیج باشند.

مزیت های استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام

اگر بخواهیم عملکرد قابلیت add reminder در اینستاگرام را به اختصار شرح دهیم باید بگوییم که به کمک آن می توانید زمان از پیش تعیین شده ای را برای لایو ها و پست های پیج خود به دنبال کنندگان صفحه اعلام نمایید. شاید این سوال برای شما مطرح شود که اهمیت استفاده از این قابلیت چیست و چه تاثیری در بازخورد گرفتن از مخاطبین دارد؟ اولین مزیت این قابلیت آن است که می توانید طبق یک برنامه مشخص عمل کنید و بدانید که در هر ساعت از شبانه روز چه پستی باید بارگذاری شود. از طرفی نیز با تنظیم ریمایندر فالوور های شما کاملا در جریان برنامه پیج هستند و رغبت بیشتری برای پیگیری صفحه نشان می دهند. لازم به ذکر است با اینکه استفاده از این قابلیت برای رویداد هایی که اهمیت بیشتری دارند نتایج مثبتی به دنبال خواهد داشت اما باید طبق اصول و به اندازه از آن کمک بگیرید. در حال حاضر add reminder جزء اصلی ترین ابزار هایی است که بلاگر ها یا اینفلوئنسر ها می توانند از طریق آن نوید پست های جدید را به مخاطبین خود بدهند. به علاوه پیج‌ های فروشگاهی نیز می ‌توانند به کمک این قابلیت کاربران را در جریان زمان رونمایی از محصولات ، خدمات و… بگذارند. همچنین می توانید با استفاده از قابلیت ریمایندر برای لایو های خود یادآوری تنظیم کنید تا دنبال کنندگان در زمان مشخص شده حاضر شوند. خوشبختانه این قابلیت در کنار مزیت هایی که برای پیج اینستاگرامی شما دارد ، شامل هیچ محدودیتی نیست و می توانید برای تمام پست های خود ریمایندر تنظیم کنید. البته در صورتی که پست های شما در طول روز از یک پست بیشتر می شود ، بهتر است از ریمایندر تنها برای پست های مهم استفاده نمایید. در ادامه نحوه تنظیم این قابلیت را شرح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن

نحوه تنظیم قابلیت add reminder در اینستاگرام برای پست

از آنجایی که استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام به اطلاع رسانی دقیق تر کسب و کار ها و رشد آن ها کمک بسزایی می کند ، در این بخش نحوه تنظیم این ویژگی برای پست را آموزش خواهیم داد.

تنظیم ریمایندر برای پست: اگر می خواهید برای پست خود ریمایندر تنظیم کنید ، ابتدا وارد پیج شوید و روی آیکون + که در نوار پایین صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

با انجام این کار صفحه جدیدی برای شما باز می‌ شود که باید محتوای مورد نظر خود را برای پست انتخاب کنید و سپس روی فلش بالای صفحه تپ نمایید.

در این بخش می توانید فیلتر دلخواه خود را برای پست انتخاب کنید و تنظیمات لازم برای رنگ و نور را انجام دهید. پس از انجام تغییرات لازم مجددا فلش را لمس نمایید.

اهمیت استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام - سایت برتر رایانه

در قسمت Write a caption توضیحات و کپشن را به همراه برچسب های مرتبط تایپ کنید و در بخش Tag people کاربرانی که می خواهید از پست با خبر شوند یا اینکه در عکس یا ویدئو حضور دارند را تگ کنید.

قسمت Add reminder نیز برای تنظیم یادآور کاربرد دارد که باید روی آن ضربه بزنید. بعد از باز شدن صفحه جدید در بخش Event name توضیحات رویداد را تایپ کنید و از قسمت Start time نیز روز و ساعت یادآوری را تنظیم نمایید. در انتها روی Done بزنید.

اهمیت استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام - برتر رایانه

همچنین می توانید برای پایان یادآوری نیز از قسمت End time زمانی را تنظیم کنید که بیشتر برای مواردی اعمال می شود که می توان بازه زمانی برای آن ها در نظر گرفت ؛ به این معنی که انتشار پست در یک زمان خاص اهمیت ندارد.

توجه کنید که بهتر است ریمایندر را برای پست حداقل یک ساعت قبل از رویداد تنظیم کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش اسکرین شات از دایرکت اینستاگرام بدون مطلع شدن مخاطب

تنظیم قابلیت add reminder در اینستاگرام برای لایو

اگر می خواهید قابلیت add reminder در اینستاگرام را برای لایو تنظیم کنید ، برنامه را باز کنید و وارد بخش لایو اینستاگرام شوید.

سپس روی آیکون تقویم که در نوار عمودی سمت چپ صفحه قرار دارد ضربه بزنید.

در مرحله بعد توضیحات و زمان مورد نظر خود را در ریمایندر وارد کنید و بعد از انجام این کار دکمه آبی رنگ Schedule Live Video را لمس کنید.

اهمیت استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام - شرکت برتر رایانه

ریمایندر لایو به دو صورت با کاربران به اشتراک گذاشته می شود ؛ اول اینکه بعد از تنظیم ریمایندر به صورت خودکار در بخش پایینی بیو به همه دنبال کنندگان نمایش داده خواهد شد و در حالت دوم نیز می توانید آن را به صورت پست به اشتراک بگذارید.

اهمیت استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام

برای این کار روی سه نقطه بالای صفحه ضربه بزنید و لایو زمانبندی شده را از لیست نمایش داده شده پیدا کنید و بعد از لمس سه نقطه کنار آن ، گزینه share as post را انتخاب کنید تا ریمایندر هم در بخش پست ها و هم در بخش زیرین بیو نمایش داده شود.

اهمیت استفاده از قابلیت add reminder در اینستاگرام - شرکت طراحی سایت برتر رایانه