آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن

learn-to-read-instagram-directly-without-becoming-a-sinner-pic-6

اگر بخواهیم یکی از محبوب ترین شبکه ‌های اجتماعی را معرفی کنیم باید از اینستاگرام نام ببریم. این اپلییکیشن که طی چند سال اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده ، قابلیت های متعددی را در اختیار افراد قرار می ‌دهد. با استفاده از این برنامه علاوه بر اینکه می ‌توانید تصاویر و ویدیو های مورد علاقه خود را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید ، امکان فالو کردن سایر کاربران و ارسال متن ، ویس و… نیز برای آن ها وجود دارد. احتمالاً کسانی که در حال مطالعه این مطلب هستند از جمله خود شما ، یکی از کاربران اینستاگرام هستید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که دایرکت خاصی دریافت کردید و به دلایل مختلف تمایل داشتید پیام را به گونه ای باز کنید که علامت سین برای فرستنده نمایش داده نشود. در این مطلب با آموزش روش های خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش اسکرین شات از دایرکت اینستاگرام بدون مطلع شدن مخاطب

اگر به دلایل مختلف می خواهید دایرکت شخص خاصی را باز کنید اما تمایل ندارید که فرستنده از این موضوع مطلع شود یا اصطلاحا پیام سین بخورد ، آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن به شما کمک زیادی خواهد کرد.

خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن به کمک حالت هواپیما

در این بخش می خواهیم یکی از روش های خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن را به شما آموزش دهیم که از طریق حالت هواپیما قابل انجام است. فعال کردن حالت پرواز باعث می شود که قابلیت هایی مانند بلوتوث ، وای فای و… خاموش شوند و دسترسی شما به این امکانات از بین برود. همانطور که در مطالب قبلی اشاره کردیم می توانید از حالت هواپیما در موقعیت ‌های دیگر نیز استفاده کنید که یکی از آن ها دیدن استوری کاربران بدون سین خوردن می باشد. همچنین می توانید با روشن کردن این قابلیت پیام کاربر مورد نظر خود را در اینستاگرام باز کنید ، بدون اینکه علامت خوانده شدن یا همان سین به فرستنده نمایش داده شود.

برای استفاده از این روش ابتدا صفحه را از بالا به پایین بکشید تا منوی تنظیمات سریع گوشی باز شود.

سپس آیکون هواپیما را بیابید و روی آن تپ نمایید.

در ادامه بعد از فعال شدن حالت هواپیما وارد اپلیکیشن اینستاگرام‌ شوید و بخش دایرکت ها را باز کنید.

سپس دایرکت مورد نظر خود را بیابید و آن را لمس کنید تا پیام نمایش داده شود.

بعد از مطالعه کردن پیغام به صفحه پروفایل خود برگردید و روی منوی سه خط که بالای صفحه و سمت راست قرار دارد ضربه بزنید.

سپس از میان گزینه های نمایش داده شده روی Settings تپ نمایید.

در مرحله بعد صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و روی Log Out بزنید تا از حساب کاربری خود خارج شوید.

آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن - برتر رایانه

بعد از انجام این کار حالت هواپیما را غیر فعال نموده و دوباره وارد حساب کاربری خود شوید. اگر خواستید بررسی کنید که مراحل را به درستی انجام دادید یا خیر وارد بخش دایرکت شوید. شما باید در این بخش یک پیام خوانده نشده از همان کاربر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش تغییر ایمیل اینستاگرام

خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن از طریق قابلیت  Restrict

در یک شرح کلی ، Restrict همان حالت روح اینستاگرام است که می توانید از آن برای چند مخاطب به صورت همزمان استفاده نمایید تا علامت خوانده شدن پیام به آن ها نمایش داده نشود. این حالت سه کارایی دارد که شامل موارد زیر است:

آنلاین بودن شما به مخاطب نمایش داده نمی شود ، کاربر متوجه خوانده شدن پیام توسط شما نمی شود و اگر در صفحه شما کامنت بگذارد هیچ یک از کاربران نمی ‌توانند کامنت او را مشاهده کنند. در واقع کامنت این فرد فقط برای شما و خود او نمایش داده می شود.

توجه داشته باشید که با فعال کردن این قابلیت برای کاربر مورد نظر ، دیگر پیام های او در صفحه اصلی نمایش داده نمی شود و از طریق بخش Message requests می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید. همچنین تا هنگامی که درخواست او را نپذیرفتید می‌توانید پیام های ارسال شده را بدون سین خوردن مشاهده نمایید.

خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن به کمک حالت هواپیما

برای خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

در مرحله اول وارد اینستاگرام شوید و پروفایل خود را باز کنید.

سپس روی منوی سه خط تپ نموده و گزینه Settings را انتخاب نمایید. سپس روی Privacy بزنید و گزینه Restricted Accounts را لمش کنید.

اگر برای بار اول از این قابلیت کمک می‌ گیرید صفحه ای به شما نمایش داده خواهد شد که توضیحات لازم را در رابطه با این قابلیت ارائه داده است. برای طی کردن مراحل بعدی روی Continue ضربه بزنید.

در ادامه نام کاربر مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد نموده و بعد از یافتن آن روی دکمه آبی رنگ Restricted تپ کنید تا مخاطب شما رستریکت شود.

خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن

حال نوبت آن رسیده که وارد دایرکت مخاطب شوید و پیام را بدون اینکه علامت سین به کاربر نمایش داده شود ، باز کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش روش حذف عکس از پست اینستاگرام

سین نخوردن پیام ها با غیر فعال کردئن نوتیفیکیشن

حتماً می ‌دانید که با ضربه زدن روی نوتیفیکیشن دایرکت اینستاگرام ، پیام مورد نظر باز می شود و علامت خوانده شده نیز به فرستنده نمایش داده می شود. تنها کاری که برای جلوگیری از این اتفاق به شما پیشنهاد می دهیم غیر فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام می باشد.

به این منظور بعد از باز کردن اینستاگرام وارد بخش پروفایل شوید و روی منوی سه خط ضربه بزنید.

سپس گزینه Settings را انتخاب نموده و بخش Notifications را باز کنید.

آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن - شرکت طراحی سایت برتر رایانه

در مرحله بعد نیز روی Messages تپ کنید. البته گاهی اوقات برخی از نسخه های اینستاگرام این بخش را با عنوان Direct Messages نمایش می دهند.

سپس بعد از باز شدن صفحه جدید گزینه Message Requests و Messages را روی حالت OFF تنظیم کنید.

آموزش خواندن دایرکت اینستاگرام بدون سین شدن - طراحی سایت برتر رایانه