آموزش روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید

learn-how-to-break-and-unlock-your-android-phone-pic-6

اولین و مهم ترین اقدامی که باید بعد از راه اندازی تلفن همراه یا تبلت انجام داد ، رمزگذاری و قرار دادن پسورد برای آن می باشد. با این کار امنیت گوشی هوشمند شما را تا حد زیادی افزایش پیدا می کند و اطلاعات شما محفوظ خواهد ماند. البته رمز گذاری روی گوشی هوشمند نیز انواع متفاوتی دارد و میزان امنیت هر کدام متفاوت خواهد بود. پیشنهاد می دهیم ایمن ترین نوع رمز گذاری که بیشتر در خاطر شما باقی می ماند را انتخاب کنید. با این حال برخی از افراد بعد از اعمال پسورد و تغییر رمز ، گاهی آن را از خاطر می برند که در این حالت امکان ورود به تلفن همراه وجود ندارد. در چنین مواردی باید از روش ‌های دیگری برای استفاده از امکانات گوشی خود کمک بگیرید. در ادامه مطلب با بررسی روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: قفل کردن واتساپ با اثر انگشت در گوشی اندروید و آیفون

روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید با چند اقدام ساده

استفاده از قابلیت Forgot Password: استفاده از این گزینه یکی از روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید می باشد. برای استفاده از این قابلیت طی یک دقیقه به صورت متوالی چند بار رمز را اشتباه وارد کنید. به گونه‌ ای که گزینه Forgot password ، Forgot pattern یا Forgot PIN فعال شود. سپس روی آن تپ نمایید و اطلاعات ایمیل اکانت گوگل خود را وارد کنید. سپس پسورد خود را Reset  نمایید.

روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید با کمک چند راهکار حرفه ای

استفاده از نرم افزار Dr.Fone: شما می توانید با نصب این برنامه بر روی سیستم کامپیوتر یا لپ تاپ خود از آن برای شکستن قفل گوشی خود استفاده کنید. این برنامه می تواند چهار نوع پسورد از جمله پترن ، پین ، اثر انگشت و رمز را باز کند. بعد از نصب نرم افزار وارد محیط برنامه شوید و بعد از کلیک روی Unlock صبور باشید تا پکیج ریکاوری دانلود شود.

شیوه و روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید

در مرحله بعد گوشی را از طریق کابل به کامپیوتر متصل نموده و روی گزینه Unlock Android Screen کلیک نمایید.

آموزش روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید

بعد از اینکه گوشی و سیستم به هم وصل شدند و برنامه با تلفن همراه شما سازگار بود ، روی گزینه Unlock Now بزنید. توجه داشته باشید که با انتخاب این گزینه تمامی اطلاعات شما از بین خواهد رفت. اگر از اکانت گوگل یا موارد دیگری برای ورود استفاده نمودید ، رمز و نام کاربری آن را به خاطر داشته باشید تا در صورت لزوم مجدداً آن را مورد استفاده قرار دهید.

بازگشت به حالت کارخانه: در صورتی که از بین رفتن اطلاعات برای شما چندان حائز اهمیت نیست ، می توانید از این روش استفاده کنید. این روش در مدل های مختلف گوشی اندروید متفاوت بوده اما به طور کلی می توانید از طریق منوی تنظیمات یا با فشردن همزمان دکمه پاور با دکمه صدا از گزینه Factory reset استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: آموزش فعال سازی حسگر اثر انگشت در گوشی های اندرویدی

روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید از طریق چند راهکار حرفه ای

استفاده از نرم افزار DroidKit: جهت استفاده از این نرم افزار به عنوان یکی از روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید ، ابتدا آن را روی سیستم کامپیوتری خود نصب و سپس اجرا نمایید. بعد از اینکه گوشی را از طریق کابل به سیستم متصل نمودید ، از بین گزینه‌ های نمایش داده شده در محیط برنامه روی Unlock Screen بزنید.

روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید با چند اقدام ساده

با این کار صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید روی دکمه Start کلیک نمایید. سپس گزینه Remove Now را بزنید. بعد از اینکه برند گوشی خود را انتخاب نمودید ، صبور باشید تا فرآیند حذف پسورد به پایان برسد.

روش های شکستن و باز کردن قفل گوشی اندروید با چند راهکار ساده

بعد از اتمام این روند پیغامی با عنوان Screen lock removal completed روی صفحه نمایش دریافت خواهید کرد.

استفاده از Google Find My Device : برای اینکه از این برنامه استفاده کنید ، باید قبل از ایجاد این مشکل آن را در تلفن همراه خود فعال نموده باشید. همچنین GPS نیز باید در گوشی هوشمند فعال باشد. در صورتی که تلفن همراه شما به اینترنت متصل است و اندروید گوشی نیز بالاتر از ۴/۴ است ، امکان استفاده از این برنامه وجود دارد. بعد از بررسی شرایط  ذکر شده به google.com/android/find مراجعه کنید و از طریق اکانت گوگلی که در تلفن همراه فعال است وارد برنامه شوید. در صفحه Find My Device دستگاه خود را بیابید و اگر چند تلفن همراه وجود دارد روی گوشی مورد نظر بزنید. در مرحله بعد باید ERASE DEVICE را انتخاب نمایید که به دنبال آن تمامی اطلاعات و فایل های شما پاک خواهند شد. در صفحه بعد دوباره روی ERASE DEVICE کلیک کنید. سپس مجددا وارد اکانت گوگل خود شوید. با انجام این مرحله گوشی به حالت کارخانه بر می گردد و متوجه خواهید شد که قفل و پسوردی روی گوشی وجود ندارد.

شما عزیزان می توانید مطلب کاربردی قفل کردن اینستاگرام در گوشی اندروید و آیفون را نیز مطالعه نمایید.

نتیجه گیری

قطعا فراموش کردن رمز و پسورد تلفن همراه می تواند مشکل بزرگی محسوب شود ؛ چراکه در این صورت امکان استفاده از امکانات و قابلیت های گوشی هوشمند وجود ندارد. در واقع با این حال نمی توانید کارآیی لازم را از دستگاه خود داشته باشید. با توجه به اهمیت این موضوع در این مطلب از برتر رایانه روش های شکستن قفل گوشی اندروید را به طور کامل آموزش دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.