معرفی نرم افزار ایلوستریتور

introduction-software-illustrator-pic-1

ایلوستریتور یکی از نرم افزارهای طراحی است که توسط کمپانی ادوبی طراحی شده است. با استفاده از این نرم افزار طراحان گرافیک می توانند هر نوع طرح مورد نظر خود را ایجاد کرده و تغییرات مورد نظرشان را در آن اعمال کنند. این برنامه بسیار کاربردی است و در مقایسه با فتوشاپ دارای تفاوت هایی می باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم تا به معرفی نرم افزار ایلوستریتور بپردازیم و مقایسه ‌ای بین این برنامه و نرم‌ افزار فتوشاپ داشته باشیم. پیشنهاد می دهیم که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید و از سایر مقالات موجود در سایت نیز دیدن نمایید.

نرم افزار ایلوستریتور - طرح های ایجاد شده در برنامه

بیشتر بخوانید: معرفی قابلیت های مخفی در فتوشاپ

مقایسه نرم ‌افزار ایلوستریتور با فتوشاپ

نرم ‌افزار ایلوستریتور توسط شرکت ادوبی ساخته و طراحی شده و ظاهر آن کاملاً همانند فتوشاپ می باشد. این نرم افزار دارای تفاوت هایی با برنامه فتوشاپ است و تصاویر ایجاد شده در آن به صورت برداری می باشند، در صورتی که در فتوشاپ تصاویر به صورت پیکسلی هستند. بنابراین در صورتی که از این نرم افزار برای طراحی استفاده کنید با زوم کردن روی طرح از کیفیت آن کم نمی شود و عکس های ایجاد شده دارای مقیاس پذیری خوبی می باشند. اما در فتوشاپ این ویژگی وجود ندارد و با توجه به این که فتوشاپ به صورت پیکسلی عمل می کند در صورتی که قصد داشته باشید تا روی تصاویر ایجاد شده زوم کنید با مشکل مواجه خواهید شد و به این صورت از کیفیت تصاویر کاسته خواهد شد. البته لازم است بگوییم که این نرم افزار نسبت به فتوشاپ فضای پیچیده تری دارد و کار کردن با آن اندکی سخت تر می باشد. یکی از مهم ‌ترین ویژگی‌ های برنامه ایلوستریتور این است که می توان تصاویر ایجاد شده در آن را به صورت فایل لایه باز داخل فتوشاپ برده و آنجا نیز تغییراتی را اعمال کرد. با این وجود امکان ادیت تصاویر یا ایجاد طرح با استفاده از این دو برنامه وجود خواهد داشت و می توان تصاویر فوق العاده زیبایی را با به کارگیری این دو نرم افزار ایجاد کرد. در نظر داشته باشید که نرم افزار کورل دراو نیز برای طراحی گرافیکی مناسب است و محیط کاربری نسبتاً ساده ای دارد اما با استفاده از ایلوستریتور می توانید به صورت حرفه ای تر به طراحی بپردازید.

بیشتر بخوانید: معرفی پیام رسان instagram threads

نرم افزار ایلوستریتور - مقایسه با فتوشاپ

قابلیت های نرم افزار ایلوستریتور

محیط برنامه ایلوستریتور مانند سایر نرم ‌افزار هایی است که توسط شرکت ادوبی ساخت شده است، اما این برنامه دارای پیچیدگی های بیشتری می باشد. در صورتی که به صورت فوق حرفه ای از فتوشاپ استفاده می‌کنید کارکردن با نرم افزار ایلوستریتور برای شما چندان سخت نخواهد بود و تمامی طراحان حرفه ای نیازمند آموزش کامل این برنامه هستند. ایلوستریتور می تواند فایل ها را در فرمت های EPS، Ai، SVG و PDF ذخیره و ویرایش کند و همچنین با استفاده از آن ساخت تصاویر متحرک نیز امکان پذیر است.

نرم افزار ایلوستریتور - طراحی با برنامه

در این برنامه می توان فایل های svg را ایجاد کرد که دارای حجم پایین و کیفیت بسیار بالا هستند. این نوع فایل برای سایت های مختلف کاملاً کارآمد است و می ‌توانند از این تصاویر مقیاس پذیر استفاده کنند. در صورتی که قصد ایجاد تصاویر ۳ بعدی را دارید بهتر است تا این برنامه را از دست ندهید. در نظر داشته باشید که برای طراحی تایپوگرافی نیز ایلوستریتور کاملاً کارآمد می باشد. با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد در فضای مجازی به خصوص در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت می‌کنند و در این فضا به کسب درآمد می پردازند، محتوای تصویری اهمیتی دو چندان یافته است. در صورتی که بتوانید با استفاده از این نرم افزار تصاویر مورد نظر خود را طراحی کنید مطمئناً در شبکه های اجتماعی بیشتر دیده خواهید شد و می توانید درآمد بیشتری را به دست آورید

نرم افزار ایلوستریتور - طرح ایجاد شده در برنامه

بیشتر بخوانید: افزایش کیفیت عکس در فتوشاپ

با توجه به ویژگی های بسیار کارآمد این برنامه از جمله: تبدیل عکس به وکتور، ایجاد المان های تکرار پذیر، امکان نقاشی دیجیتال حرفه ای، طراحی در ابعاد بسیار بزرگ برای چاپ، مدیریت ساده رنگ ها و… می توان این برنامه را به عنوان یکی از مهم ترین نرم افزار های موجود برای طراحی دانست و از آن در این جهت استفاده نمود.